Tým veteránů. 5 hráčů, kteří táhnou Kladno zpět na extraligovou mapu

Jen si to představte. Jaromír Jágr už nenaváže na loňskou formu, sezonu dokončí ještě v zámoří, pak dá ale NHL definitivní sbohem a vrátí se domů. Posílí Kladno a vrátí se na české ledy, nejlépe extraligové. V 45 letech…

Untitled 1.jpg

Tento scénář může nastat. Je otázkou, zda by se objevil v elitní soutěži, nebo by hrál jen WSM Ligu, ze které se Kladno snaží znovu vrátit nahoru. Rytíře, kteří se dostali do čela tabulky, vede k vytouženému postupu řada zkušených hráčů. A většině z nich se zatím daří. Jména pěti veteránů, kteří vedou Kladno vstříc vysněnému návratu na extraligovou mapu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Burger

Jiří Burger Kladno.jpg

Dlouhá léta byl lídrem a kapitánem Vítkovic, v minulosti vyhrál extraligu se Vsetínem, na závěr kariéry se ale vrátil domů a rozhodl se pomoct mateřskému Kladnu. Devětatřicetiletý veterán odvádí skvělou práci a s 22 (6+16) kanadskými body je nejproduktivnějším hráčem týmu. Do Kladna se vrátil, aby mu pomohl s návratem mezi elitu. Začátek jeho mise je velmi úspěšný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Peter Jánský

Peter Jánský.jpg

V sezoně 2014/15 se vezl na vlně euforie. Tehdy ještě litvínovský útočník zářil, v sezoně dal 16 branek a pomohl týmu k historickému titulu. Jenže loni se Litvínov trápil, Jánský odehrál vinou zranění 33 zápasů, dal pouhé čtyři branky a v létě změnil dres. V kladenských barvách dal už osm branek a patří k elitním kanonýrům týmu. Vystřílí mu postup mezi elitu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

František Ptáček

František Ptáček Kladno.jpg

Kladenská obrana by měla poměrně nízký průměr, nebýt Františka Ptáčka, kterému je už 41 let. Má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, během níž získal se Spartou čtyři mistrovské tituly. Podstatnou část kariéry spojil také s Českými Budějovicemi a ještě loni hrál za Kometu Brno. V průběhu ročníku ale změnil dres a posílil Kladno.

Přestože už překročil čtyřicítku, tempo soutěže zvládá a vede ambiciózní tým vstříc postupu. Nejen, že spoluhráčům předává cenné zkušenosti, stále ale také sbírá body. Letos se trefil třikrát, přidal šest nahrávek a je nejproduktivnějším kladenským obráncem aktuálního ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Tenkrát

Petr Tenkrát Kladno 2.jpg

S Kärpätem Oulu vyhrál dvakrát finskou ligu, hrál ve Švédsku, Rusku a 177 zápasů odehrál i v NHL. Zahrál si i na čtyřech světových šampionátech a v letech 2006 a 2012 vybojoval stříbro, respektive bronz.

Podstatnou část kariéry strávil v Kladně, loni ale nastupoval krátce za Kometu Brno a pak byl v Ústí nad Labem. Letos se však vrátil mezi Rytíře a i v 39 letech je nesmírně platný. Na kontě má už sedm branek a 12 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Ton

Petr Ton Kladno.jpg

18 let. Tak dlouho střílel Petr Ton góly v jiném než kladenském dresu. Na sklonku kariéry se ale vrátil do klubu, v němž začínal v roce 1992 profesionální kariéru. Během ní působil ve Finsku, jedenáct let strávil ve Spartě, s níž získal dva tituly, a když z klubu odcházel, byl už jeho historicky nejlepším střelcem.

Loni působil v Kometě Brno, vinou zranění ale odehrál jen 19 zápasů. Od léta je hráčem Kladna, které si od něj hodně slibovalo. Dvaačtyřicetiletý veterán si nevede vůbec zle, zatím dal pět branek a přidal 13 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud