Vladimír Darida - Ve Francii nevynechal ani minutu. Už tehdy patřil ke klíčovým mužům české záložní řady, což platí stále. Pro kouče Šilhavého je důležitou personou. Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal - Na posledním šampionátu odehrál 70 minut závěrečného duelu s Tureckem. Po nástupu trenéra Šilhavého se stal kapitánem národního týmu, jenže na začátku roku jej vyřadilo zranění a Bořek Dočkal se do hry ještě nevrátil. Stihne EURO? Foto: Profimedia.cz
 Pavel Kadeřábek - Na posledním šampionátu zasáhl do všech tří zápasů. Dlouho byl neotřesitelnou jedničkou na pravém kraji obrany, v poslední době jej ale o místo na hřišti připravil Vladimír Coufal ze Slavie. Kdo dostane přednost na šampionátu? Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Koubek - Na EURO do Francie odjel v roli trojky, kterou plnil i po konci Petra Čecha. Aktuálně se ale gólman Augsburgu o jedno místo propadl a v hierarchii reprezentačních brankářů jej přeskočil Ondřej Kolář. Foto: Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Už jsme zase tam. Toto je 10 českých fotbalistů, kteří by mohli jet na druhé EURO v řadě

Dokázali to. Čeští fotbalisté obstáli v kvalifikační skupině a znovu si zahrají na mistrovství Evropy. Někteří hráči současného kádru ten pocit už znají.

Pavel Kadeřábek EURO 16.jpg

V aktuálním týmu trenéra Jaroslava Šilhavého je i několik hráčů, kteří pamatují poslední EURO. V roce 2016 bylo ve Francii deset hráčů, kteří se (teoreticky) mohou dostat do nominace i na příští šampionát. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR.jpg

Ve Francii nevynechal ani minutu. Už tehdy patřil ke klíčovým mužům české záložní řady, což platí stále. Pro kouče Šilhavého je důležitou personou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR.jpg

Na posledním šampionátu odehrál 70 minut závěrečného duelu s Tureckem. Po nástupu trenéra Šilhavého se stal kapitánem národního týmu, jenže na začátku roku jej vyřadilo zranění a Bořek Dočkal se do hry ještě nevrátil. Stihne EURO?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek ČR 3.jpg

Na posledním šampionátu zasáhl do všech tří zápasů. Dlouho byl neotřesitelnou jedničkou na pravém kraji obrany, v poslední době jej ale o místo na hřišti připravil Vladimír Coufal ze Slavie. Kdo dostane přednost na šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek ČR 18.jpg

Na EURO do Francie odjel v roli trojky, kterou plnil i po konci Petra Čecha. Aktuálně se ale gólman Augsburgu o jedno místo propadl a v hierarchii reprezentačních brankářů jej přeskočil Ondřej Kolář.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí ČR 18 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Minulý reprezentační kouč Pavel Vrba na něm hodně stavěl a Ladislav Krejčí ve Francii nevynechal ani jednu minutu. V současné době se však pohybuje na hraně nominace a o účast na EURU bude muset záložník Boloni hodně bojovat.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

David Pavelka

David Pavelka ČR.jpg

Stal se jedním ze symbolů „nové“ reprezentace kouče Šilhavého. Konec kvalifikace sice kvůli zranění vynechal, jinak ale patřil k důležitým pilířům sestavy. Na minulém EURU zasáhl do zápasů se Španělskem a Tureckem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Tomáš Necid

Tomáš Necid ČR2.jpg

Třicetiletý útočník byl na EURU jedním ze dvou českých střelců. Společně s Milanem Škodou zařídil remízu 2:2 proti Chorvatům, v posledních zápasech ale v reprezentaci dostávají přednost jiní. Pokud v nizozemském Haagu neprožije mimořádně produktivní období, tak na závěrečný turnaj asi nepojede.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Marek Suchý

Marek Suchý Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na posledním šampionátu sice byl, do hry se ale nedostal. Příští rok by se však šance dočkat mohl. Stoper Augsburgu, který v národním týmu plní roli kapitána, ale musí být zdraví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 11

Milan Škoda

Milan Škoda ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Společně s Necidem se na EURU zapsal mezi střelce. Ovšem šance, že by na turnaj jel i v příštím roce, je minimální. Přednost budou mít Patrik Schick, Michael Krmenčík nebo Zdeněk Ondrášek. Slávista Milan Škoda je jedním z náhradníků.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 11

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík Irsko MICHAL Sváček MAFRA Profimedia.jpg

Na posledním EURU byl náhradníkem Petra Čecha, který jej do brány nepustil. Aktuálně je ale brankář Sevilly reprezentační jedničkou a vychytal postup na šampionát. Bude na něm jedničkou on, nebo jej přeskočí Jiří Pavlenka?

Foto: MICHAL Sváček / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud