Už jsou jen tři. Tito čeští hokejisté byli na olympiádě v Soči a stále mají smlouvu v NHL

Za pár měsíců to bude už deset let, kdy se hráči z NHL představili naposledy na olympiádě. Český tým byl tehdy plný skvělých jmen, nakonec ale dohrál už ve čtvrtfinále.

Řada hokejistů z tehdejšího českého výběru stále hraje, ale jen tři z nich mají ještě smlouvu v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Radko Gudas (Anaheim Ducks)

profimedia-0214646693.jpg

Radko Gudas je jediným obráncem z tehdejšího českého olympijského týmu, který ještě stále pokračuje v NHL. Radko Gudas debutoval v nejlepší lize světa v sezoně 2012/13 a hned v dalším ročníku jel na olympiádu. V Soči, kam přijel z Tampy Bay, odehrál tři zápasy a posbíral v nich čtyři trestné minuty. V minulých třech letech válel v dresu Floridy, s níž si jednou zahrál ve finále Stanley Cupu, od současného ročníku hájí barvy Anaheimu, kde má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jakub Voráček (Arizona Coyotes)

profimedia-0186247977.jpg

Český útočník Jakub Voráček do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2008/09 a nevedl si vůbec zle. V dresu Columbusu tehdy nasbíral 38 kanadských bodů. Od té doby už uteklo hodně času a změnila se spousta věcí. V roce 2014 byl členem českého olympijského výběru v Soči, kde odehrál pět střetnutí a zaznamenal dva body za gól a asistenci.

Jeho hokejová kariéra už je ale zřejmě minulostí. Český forvard má sice v Arizoně, kam byl vyměněn z Columbusu, podepsanou smlouvu do konce aktuální sezony, ale více než rok kvůli následkům několika otřesů mozku nehraje a na ledě se už s největší pravděpodobností neobjeví. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Ondřej Palát (New Jersey Devils)

profimedia-0194940659.jpg

Společně s Gudasem dorazil na olympijský turnaj v Soči v roce 2014 z Tampy Bay také Ondřej Palát, který tehdy patřil k benjamínkům českého týmu. V NHL debutoval v sezoně 2012/13, kdy si připsal čtrnáct startů, v olympijském ročníku to ale rozbalil naplno a posbíral 59 bodů. V Soči zasáhl do čtyř duelů ale ani jednou nebodoval.

V dalších letech pomohl jako jeden z klíčových hráčů vyhrát Tampě dvakrát Stanley Cup. Nyní je druhým rokem hráčem New Jersey Devils, kde má podepsaný kontrakt do roku 2027.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud