Základní část NHL sice nabídne ještě řadu dramatických momentů, už teď se ale začínají oddělovat týmy, které se zřejmě neobjeví v play-off. A je mezi nimi i několik mančaftů s českými hokejisty, kteří by si tak mohli zahrát na mistrovství světa ve Švýcarsku.  Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Základní část NHL sice nabídne ještě řadu dramatických momentů, už teď se ale začínají oddělovat týmy, které se zřejmě neobjeví v play-off. A je mezi nimi i několik mančaftů s českými hokejisty, kteří by si tak mohli zahrát na mistrovství světa ve Švýcarsku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 Martin Frk (Los Angeles Kings).  V sezoně 2017/18 odehrál 68 zápasů a posbíral v nich 25 bodů. Loni už ale tolik prostoru nedostal a v létě odešel z Detroitu do Los Angeles. Za Kings šestadvacetiletý forvard dosud nastoupil jen do čtyři zápasů, stihl v nich však dát tři branky. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (Detroit Red Wings).  Nastoupil na posledních dvou šampionátech a pokaždé patřil k nejlepším českým hráčům. Pilířem národního týmu by se mohl stát i ve Švýcarsku, jeho Detroitu se totiž vůbec nedaří a je nejhorším týmem celé NHL. Dvaadvacetiletý bek však podává velmi dobré výkony a letos dal už devět branek, ke kterým přidal 19 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chlapík (Ottawa Senators).  Výrazně za play-off zaostává také Ottawa. Barvy Senators hájí Filip Chlapík, který letos dal v NHL dva góly a přidal tři nahrávky. Dvaadvacetiletý forvard bojoval už o účast na mistrovství světa 2018, tehdy ale místo v týmu nezískal. Uspěje letos? Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kaše (Anaheim Ducks).  Čtyřiadvacetiletý útočník Anaheimu letos nastoupil k 49 zápasům, ve kterých dal osm branek a přidal 16 asistencí. Ducks se příliš nedaří a zřejmě zůstanou mimo play-off, v zámoří se ale spekuluje o hráčově možném trejdu. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Už se to rýsuje. Podívejte se, kteří Češi z NHL by mohli být volní pro mistrovství světa

Pokud budu moct, tak přijedu. Takový vzkaz před světovým šampionátem vyslal stavitelům národního týmu David Pastrňák. Jenže jeho Boston je vážným aspirantem na zisk Stanley Cupu.

Bez názvu1.jpg

Základní část NHL sice nabídne ještě řadu dramatických momentů, už teď se ale začínají oddělovat týmy, které se zřejmě neobjeví v play-off. A je mezi nimi i několik mančaftů s českými hokejisty, kteří by si tak mohli zahrát na mistrovství světa ve Švýcarsku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Martin Frk (Los Angeles Kings)

Martin Frk LA.jpg

V sezoně 2017/18 odehrál 68 zápasů a posbíral v nich 25 bodů. Loni už ale tolik prostoru nedostal a v létě odešel z Detroitu do Los Angeles. Za Kings šestadvacetiletý forvard dosud nastoupil jen do čtyři zápasů, stihl v nich však dát tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Hronek Detroit 19.jpg

Nastoupil na posledních dvou šampionátech a pokaždé patřil k nejlepším českým hráčům. Pilířem národního týmu by se mohl stát i ve Švýcarsku, jeho Detroitu se totiž vůbec nedaří a je nejhorším týmem celé NHL. Dvaadvacetiletý bek však podává velmi dobré výkony a letos dal už devět branek, ke kterým přidal 19 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Filip Chlapík (Ottawa Senators)

Filip Chlapík Ottawa 2.jpg

Výrazně za play-off zaostává také Ottawa. Barvy Senators hájí Filip Chlapík, který letos dal v NHL dva góly a přidal tři nahrávky. Dvaadvacetiletý forvard bojoval už o účast na mistrovství světa 2018, tehdy ale místo v týmu nezískal. Uspěje letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Ondřej Kaše (Anaheim Ducks)

Ondřej Kaše Anaheim 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník Anaheimu letos nastoupil k 49 zápasům, ve kterých dal osm branek a přidal 16 asistencí. Ducks se příliš nedaří a zřejmě zůstanou mimo play-off, v zámoří se ale spekuluje o hráčově možném trejdu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Lukáš Radil (San Jose Sharks)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

San Jose mělo před začátkem sezony velké ambice, jenže letošní ročník Sharks zatím vůbec nevychází. Tomáš Hertl se zranil a má po sezoně, volný by však měl být Lukáš Radil. Jenže devětadvacetiletému útočníkovi se letos moc nedaří, v NHL odehrál jen 14 zápasů a ani jednou v nich nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek San Jose.jpg

Dres Sharks hájí taky Radim Šimek. Sedmadvacetiletý bek, který si už na světovém šampionátu zahrál, v NHL nastupuje druhou sezonu. Letos si připsal 34 startů a sedm (1+6) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Na světovém šampionátu by si mohl zahrát i Filip Zadina. Dvacetiletý útočník se letos zabydlel v sestavě Detroitu a v 28 zápasech posbíral 15 (8+7) bodů. Líbil by se vám ve Švýcarsku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Pavel Zacha (New Jersey Devils)

Pavel Zacha NJ 19.jpg

Do play-off s největší pravděpodobností nepostoupí ani New Jersey Devils a k dispozici tak bude i Pavel Zacha. Ten mohl přijet na šampionát i loni, nabídku Miloše Říhy ale odmítl. Jak to s dvaadvacetiletým forvardem Devils, který letos posbíral 23 bodů a útočí na své zámořské maximum, dopadne letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud