Ondřej Kolář Ve Slavii tehdy působili taky Přemysl Kovář, Matyáš Vágner a Jan Stejskal, jasnou jedničkou byl ale Ondřej Kolář, jenž figuruje na sešívané soupisce stále. V posledním mistrovském ročníku odchytal 31 zápasů a vychytal 16 čistých kont – fantastická bilance!

Ondřej Kolář
Ve Slavii tehdy působili taky Přemysl Kovář, Matyáš Vágner a Jan Stejskal, jasnou jedničkou byl ale Ondřej Kolář, jenž figuruje na sešívané soupisce stále. V posledním mistrovském ročníku odchytal 31 zápasů a vychytal 16 čistých kont – fantastická bilance!

 Ondřej Kúdela Do Slavie dorazil v průběhu sezony 2017/18 z Liberce. Řada fanoušků tento krok nechápala, Ondřej Kúdela ovšem v Edenu rychle přesvědčil o svých kvalitách. Stal se jednou z opor a lídrem zadních řad, k dosud posledními titulu Slavie pomohl i šesti góly.
 Tomáš Holeš Do Slavie přicházel původně coby krajní obránce, trenér Jindřich Trpišovský z něj ale „udělal“ středního záložníka a později i stopera. Tomáš Holeš začal zářit a dostal se až do reprezentace. V Edenu si vybudoval ohromně silnou pozici, ročník 2020/21 byl však jeho střelecky nejlepší. Ve 24 duelech se trefil šestkrát.
 Nicolae Stanciu Se Spartou titul nezískal. Po návratu do Prahy oblékl sešívaný dres a v Edenu zářil. V ročníku 2020/21 předváděl rumunský záložník parádní výkony a zařadil se mezi největší hvězdy celé ligy. Nicolae Stanci k titulu pomohl 12 góly a šesti nahrávkami, v průběhu další sezony však odešel do Číny.
 Jan Kuchta Slavia jej přivedla v létě roku 2020 z Liberce. Jan Kuchta se v Edenu rychle rozkoukal a s 15 góly byl nejlepším střelcem týmu. V průběhu dalšího ročníku však zamířil do Moskvy, odkud přestoupil do Sparty. S týmem z Letné získal další dva tituly, za Spartu v lize nasázel už 31 branek.
5
Fotogalerie

Už to jsou tři roky. Připomeňte si, kteří hráči dovedli Slavii k poslednímu titulu

Ne, tak ani letos to nevyšlo. Slavia zůstala i třetí rok po sobě bez titulu, už podruhé v řadě se musela sklonit před Spartou.

Slavia na ligové scéně dominovala. Tituly získala v letech 2017, 2019, 2020 a 2021. Zdálo se, že nadvláda sešívaných bude pokračovat, opak se stal ale pravdou.

V roce 2022 kralovala Plzeň a poslední dva tituly brala Sparta.

Vraťme se ale ještě jednou k ročníku 2020/21. Trenér Jindřich Trpišovský tehdy měl našlapanou soupisku. Kteří hráči zářili nejvíc? Vybrali jsme pět z nich, jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář

Bez názvu.jpg

Ve Slavii tehdy působili taky Přemysl Kovář, Matyáš Vágner a Jan Stejskal, jasnou jedničkou byl ale Ondřej Kolář, jenž figuruje na sešívané soupisce stále. V posledním mistrovském ročníku odchytal 31 zápasů a vychytal 16 čistých kont – fantastická bilance!

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela Slavia Michal TUREK MAFRA Profimedia.jpg

Do Slavie dorazil v průběhu sezony 2017/18 z Liberce. Řada fanoušků tento krok nechápala, Ondřej Kúdela ovšem v Edenu rychle přesvědčil o svých kvalitách. Stal se jednou z opor a lídrem zadních řad, k dosud posledními titulu Slavie pomohl i šesti góly.

Foto: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš 21 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přicházel původně coby krajní obránce, trenér Jindřich Trpišovský z něj ale „udělal“ středního záložníka a později i stopera. Tomáš Holeš začal zářit a dostal se až do reprezentace. V Edenu si vybudoval ohromně silnou pozici, ročník 2020/21 byl jeho střelecky nejlepší. Ve 24 duelech se trefil šestkrát.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu titul Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Se Spartou titul nezískal. Po návratu do Prahy oblékl sešívaný dres a v Edenu zářil. V ročníku 2020/21 předváděl rumunský záložník parádní výkony a zařadil se mezi největší hvězdy celé ligy. Nicolae Stanci k titulu pomohl 12 góly a šesti nahrávkami, v průběhu další sezony však odešel do Číny.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Kuchta

Jan Kuchta Slavia.jpg

Slavia jej přivedla v létě roku 2020 z Liberce. Jan Kuchta se v Edenu rychle rozkoukal a s 15 góly byl nejlepším střelcem týmu. V průběhu dalšího ročníku však zamířil do Moskvy, odkud přestoupil do Sparty. S týmem z Letné získal další dva tituly, za Spartu v lize nasázel už 31 branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud