V Litvínově řeší budoucnost pěti klíčových hráčů. Kdo zůstane a kdo odejde?

Litvínovští fanoušci se musí cítit jako na houpačce. Před dvěma lety slavili historický titul, loni sledovali boje o záchranu a letos to bylo zase play-off. Co bude následovat?

Litvinov1.jpg

Verva to letos dotáhla do čtvrtfinále, na Hradec Králové ale neměla nárok. Litvínovští mají několik týdnů po sezoně, už jsou ale zase na ledě a připravují se na nový ročník. Ten bude plný změn, v klubu totiž řeší budoucnost pěti klíčových hráčů. O koho se jedná, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Robin Hanzl

Robin Hanzl.jpg

Klíčová otázka zní: udrží Litvínov Robina Hanzla? Osmadvacetiletý útočník, který si letos odbyl premiéru v reprezentaci a rve se o nominaci na mistrovství světa, má za sebou šestou kompletní sezonu v dresu Vervy. V Litvínově „vyrostl“ v nepostradatelnou personu a jeho kredit stále roste. Na severu Čech ale věří, že se dohodnou na nové smlouvě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Viktor Hübl

Hubl.jpg

Umíte si představit litvínovskou sestavu bez Viktora Hübla? Osmatřicetiletý útočník je v týmu nepřetržitě od roku 2008 a pravidelně se řadí mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Letos zaznamenal v základní části 38 kanadských bodů, další tři přidal v play-off a zdá se, že se ani přes pokročilejší věk nechystá do hokejového důchodu. O jeho setrvání v klubu se nyní jedná.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jaroslav Janus

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Když Jaroslav Janus přicházel před dvěma lety do litvínovské kabiny, měl přetěžký úkol – musel nahradit Pavla Francouze. V úvodním ročníku se mu vedlo se střídavou úspěšností, letos byl ale pravou oporou. Průměr 2,02 inkasované branky na zápas a více než 93% úspěšnost zákroků je toho důkazem. Na severu Čech jsou se sedmadvacetiletým gólmanem spokojeni a už mu nabídli novou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Pavelka

Tomáš Pavelka.jpg

Vítkovický odchovanec přišel do Litvínova v roce 2013 a postupně se z něj stal jeden z pilířů sestavy. V letošním ročníku odehrál sice jen 38 zápasů, přesto posbíral 14 kanadských bodů a prožil bodově nejúspěšnější extraligovou sezonu. K šesti zápasům nastoupil také v reprezentaci. Teď by měl odejít do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Filip Pavlík

Filip Pavlík.jpg

Čtyřiadvacetiletý obránce, který poprvé okusil extraligu v dresu Třince, strávil v Litvínově čtyři roky. Za tu dobu se stal jedním z defenzivních pilířů. Nadějně rozehranou kariéru ale bude rozvíjet jinde, Filip Pavlík totiž po čtyřech letech chce zkusit štěstí v jiném extraligovém týmu. Který to bude?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud