Jiří Pavlenka – Brémy  Varianta s Jiřím Pavlenkou se nabízí jako první. Třicetiletý gólman už na Vaclíka tlačil dříve, teď by mohl dostat novou šanci. Je oporou Werderu, týden co týden chytá v základní sestavě. V reprezentaci toho bývalý brankář Baníku nebo Slavie ještě tolik neodchytal, teď by mohla přijít jeho příležitost.
 Jindřich Staněk – Plzeň  Nějakou dobu je hodnocený jako nejlepší gólman české ligy. Zřejmě je jen otázkou času, kdy z Plzně odejde do zahraničí. Loni s Viktorkou získal titul, na podzim okusil i těžké zápasy Ligy mistrů. Roli reprezentační jedničky by šestadvacetiletý rodák ze Strakonic zvládl.
 Ondřej Kolář – Slavia  V reprezentaci už byl, v roce 2021 měl odjet i na EURO, nakonec ale zůstal doma a pak se jeho kariéra přibrzdila. Místo toho, aby se rozvíjel v některé z evropských soutěží, se z něj stala dvojka Slavie. Osmadvacetiletý Ondřej Kolář na sobě ale makal dál a v letošní sezoně se vrátil zpátky na scénu. Opět se rozchytal do skvělé formy a svými výkony drží Slavii. Nahlas si říká taky o návrat do národního týmu.
 Matěj Kovář – Sparta  Asi nejméně pravděpodobná, ale taky možná, varianta. Matěj Kovář je sice ze všech uvedených gólmanů nejmladší (22 let) a nejméně zkušený, zároveň by však mohl nastartovat novou éru a klidně by se mohl stát dlouhodobou jedničkou. Aktuálně působí ve Spartě, která jej získala na startu sezony z Manchesteru United. Šanci v národním týmu určitě dostane. Záleží jen na tom, kdy to bude.
6
Fotogalerie

Vaclík se zranil. Podívejte se, kteří brankáři jej mohou nahradit v reprezentaci

Národní tým může řešit před březnovým startem kvalifikace o postup na EURO nepříjemný problém - zdravotní stav Tomáše Vaclíka.

Tomáš Vaclík ČR 22.jpg

Tomáš Vaclík sice bude mít už 34 let, stále se s ním ale počítalo coby s reprezentační jedničkou. Jenže Vaclíka v Huddersfieldu zase začaly trápit zdravotní problémy, kvůli kterým nedochytal jeden ze zápasů. Klidně se tak může stát, že na březnový start kvalifikace o postup na mistrovství Evropy nebude k dispozici. Kdo by ho pak nahradil? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Jiří Pavlenka – Brémy

Jiří Pavlenka Brémy 22.jpg

Varianta s Jiřím Pavlenkou se nabízí jako první. Třicetiletý gólman už na Vaclíka tlačil dříve, teď by mohl dostat novou šanci. Je oporou Werderu, týden co týden chytá v základní sestavě. V reprezentaci toho bývalý brankář Baníku nebo Slavie ještě tolik neodchytal, teď by mohla přijít jeho příležitost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jindřich Staněk – Plzeň

Jindřich Staněk ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nějakou dobu je hodnocený jako nejlepší gólman české ligy. Zřejmě je jen otázkou času, kdy z Plzně odejde do zahraničí. Loni s Viktorkou získal titul, na podzim okusil i těžké zápasy Ligy mistrů. Roli reprezentační jedničky by šestadvacetiletý rodák ze Strakonic zvládl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kolář – Slavia

Ondřej Kolář Slavia.jpg

V reprezentaci už byl, v roce 2021 měl odjet i na EURO, nakonec ale zůstal doma a pak se jeho kariéra přibrzdila. Místo toho, aby se rozvíjel v některé z evropských soutěží, se z něj stala dvojka Slavie. Osmadvacetiletý Ondřej Kolář na sobě ale makal dál a v letošní sezoně se vrátil zpátky na scénu. Opět se rozchytal do skvělé formy a svými výkony drží Slavii. Nahlas si říká taky o návrat do národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Matěj Kovář – Sparta

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Asi nejméně pravděpodobná, ale taky možná, varianta. Matěj Kovář je sice ze všech uvedených gólmanů nejmladší (22 let) a nejméně zkušený, zároveň by však mohl nastartovat novou éru a klidně by se mohl stát dlouhodobou jedničkou. Aktuálně působí ve Spartě, která jej získala na startu sezony z Manchesteru United. Šanci v národním týmu určitě dostane. Záleží jen na tom, kdy to bude.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Další možnosti

Tomáš Koubek Augsburg 22.jpg

Bylo by velkým překvapením, kdyby se Vaclíkovým nástupcem stal někdo mimo nabízené kvarteto. Ovšem pro případ potřeby existují i záložní varianty. V portugalském Marítimu působí Matouš Trmal, ten však aktuálně nechytá. Stejně jako Tomáš Koubek (na snímku) v Augsburgu nebo Aleš Mandous ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud