Ve Slavii nedostali šanci, jinde září. 3 mladí hráči, kteří z Edenu „prchli“ jinam

Prosadit se ve Slavii? Nic snadného. Tím spíš to platí pro mladé hráče.

Nejmladším hráčem na soupisce Slavie je devatenáctiletý El Hadji Malick Diouf. Hodně prostoru dostávají v sezoně taky Matěj Jurásek, Christos Zafeiris nebo Tomáš Vlček, kostru týmu ale tvoří zkušenější borci.

Ostatně, ani Jurásek se Zafeirisem to nemají vůbec snadné. O tom, jak je pro mladé těžké se v Edenu prosadit, by mohli vyprávět i další. Třeba tři mladíci, které Slavia nechala prchnout na jiné adresy, kde se z nich stali skvělí hráči. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Červ

Bez názvu.jpg

V současné době je v takovém laufu, že se o něm uvažuje v souvislosti s nominací na EURO. Třiadvacetiletý záložník Lukáš Červ patří od zimy Plzni, do které zamířil z Liberce. Předkupní právo na něj ovšem měla Slavia…

Červ si v sešívaných barvách připsal 16 minut v ligovém ročníku 2019/20, víc prostoru ale nedostal. Hostoval taky v Pardubicích a v roce 2022 zamířil pod Ještěd. Hodně o něj stála taky Sparta, to však Slavia nedovolila, a tak Červ zamířil do Viktorky, coby součást výměny za Jindřicha Staňka.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Tomáš Rigo

profimedia-0853314890 (1).jpg

Jednadvacetiletý slovenský záložník debutoval ve Slavii v sezoně 2020/21. Tehdy odehrál 11 minut, víc jich ale nepřidal. Byl taky ve Vlašimi a od léta je hráčem Baníku. Zatímco v Edenu nedostal prostor, v Ostravě se stal jednou z hvězd. Daří se mu dokonce tolik, že se podíval i do slovenské reprezentace. O Riga je na trhu zájem, překupní právo má ovšem Slavia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Fila

profimedia-0663979391.jpg

Přes Brno se dostal do Mladé Boleslavi. Na podzim ročníku 2021/22 dal čtyři góly a na jaře už patřil Slavii. Zasáhl do 12 zápasů, jednou se zapsal mezi střelce, moc prostoru ale nedostal.

V průběhu loňské sezony odešel do Teplic a letos má na kontě už deset branek. Jednadvacetiletý forvard stále patří Slavii, kam by se měl v létě taky vrátit. Je však otázkou, zda dostane pořádnou šanci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud