Raúl Jiménez (Wolverhapton Wanderers)  Při vší smůle měl loni v listopadu mexický reprezentant Raúl Jiménez vlastně i kus štěstí. Po hlavičkovém souboji s Davidem Luizem v utkání Wolverhaptonu s Arsenalem zůstal ležet s proraženou lebkou na hřišti a jen včasný zásah lékařů a následná operace ho odklonila od cesty na věčnost. Takřka rok se musel třicetiletý útočník obejít bez fotbalu, ale nyní už má za sebou úvodní dvě utkání nového ročníku Premier League. Do nešťastného momentu byl Jiménez pro Wolves klíčovým hráčem. Během tří sezon nastřílel v 88 zápasech 34 branek a jeho absence vážně poznamenala výkony mužstva. Stejně jako kdysi Petr Čech i Jiménez už bude muset až do konce kariéry nosit na hlavně speciální helmu. Fanoušci Wanderers nyní věří, že se opět brzy projeví jeho střelecký instinkt. Profimedia.cz
 Harvey Barnes (Leicester City)  Harvey Barnes mohl být členem anglické reprezentace na mistrovství Evropy, jenže na turnaji si nakonec nezahrál, protože ze závěru minulé sezony Premier League z Eura ho vyřadilo vážné zranění kolena. Pro třiadvacetiletého borce šlo o nejpovedenější ročník v jeho kariéře. V anglické nejvyšší soutěži nastřílel v 25 zápasech devět branek a k nim přidal čtyři asistence. Absence talentovaného mladíka korespondovala s jarním výkonnostním propadem Leicesteru. V nové sezoně se Barnes konečně vrátil na hřiště a trenér Brendan Rodgers je jistě nesmírně rád. Profimedia.cz
 Dele Alli (Tottenham Hotspur)  V Tottenhamu začal vládnout nový kouč Nuno Espírito Santo a vypadá to, že pod jeho vedením vidíme i velký návrat Dele Alliho na výsluní. Pětadvacetiletý anglický záložník prožíval v uplynulých sezonách prudký útlum a spadl z piedestalu pro nejvýznamnější ostrovní talent ke statusu téměř zapomenuté postavy. Po minulém ročníku se jeho tržní cena propadla na nejnižší hodnotu od roku 2016, kdy mu bylo teprve dvacet let. Bývalý kouč Spurs José Mourinho se netajil tím, že Alli nepatří k jeho „koňům“. Na hřiště se vrátil až po jeho vyhazovu pod vedením dočasného trenéra Ryana Masona, ale jediná asistence z 15 ligových zápasů byla mimořádně chabou bilancí. Nový kouč posunul Alliho trochu hlouběji do středu pole a on se této role ujal překvapivě dobře. Po dvou úvodních zápasech má na kontě jeden gól. Profimedia.cz
 Shane Duffy (Brighton and Hove Albion)  „Velký návrat z hostování“ – tak lze popsat první dva zápasy aktuálního ročníku Premier League v podání irského reprezentanta Shanea Duffyho. V minulé sezoně byl devětadvacetiletý obránce na hostování v Celtiku Glasgow, odkud se v létě vrátil do Brightonu. Hned v úvodním střetnutí nové sezony se stal hvězdou zápasu a pomohl ke třem bodům na hřišti Burnley a stejné ocenění získal také o týden později, když mužstvo porazilo doma Watford 2:0 a Duffy k tomu přispěl gólem. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Velké návraty. 5 hráčů, kteří nějaký čas chyběli v anglické Premier League a teď v ní mohou (opět) zářit

Pro mnohé trenéry je to, jako kdyby podepsali novou posilu. V nejednom týmu se totiž na začátku nové sezony objevují hráči, kteří byli dlouhou dobu mimo, a očekává se, že významně zvednou výkonnost mužstva.

Sejde z očí, sejde z mysli, říká se. Ale neplatí to tak docela. Ve světě fotbalu se o mnohých hráčích mluví, i když zrovna nehrají - třeba kvůli zdravotním problémům, nepřízni (bývalého) trenéra nebo odchodu na hostování. A fanoušci pak (ne)čekají, že po návratu na hřiště budou (opět) oporami týmu. Může to být také případ fotbalistů, které najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Virgil van Dijk (Liverpool)

Virgil van Dijk2.jpg

Na tento návrat v Liverpoolu toužebně čekali. Vždyť obhajoba mistrovského titulu v minulé sezoně se Reds nezdařila také proto, že mužstvo pustošilo jedno zranění za druhým. Mezi nejcitelnější ztráty patřilo vyřazení stopera Virgila van Dijka.

Nizozemského reprezentanta zranil loni v říjnu během derby s Evertonem brankář Jordan Pickford a způsobil mu přetržení předního zkříženého vazu v koleně. Třicetiletá opora mužstva se tak musela obejít skoro rok bez fotbalu a chyběla také na letním mistrovství Evropy.

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp zřejmě čekal na návrat klíčového hráče jako na smilování boží. Dlouhodobá absence dalších stoperů - Joe Gomeze a Joela Matipa – mu nedávala mnoho možností jak poskládat střed obrany. Hned první zápasy sezony ukázaly, jak důležitým článkem v týmu Van Dijk je. V úvodních dvou kolech Liverpool neinkasoval a holandský reprezentant patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Raúl Jiménez (Wolverhapton Wanderers)

Raúl Jiménez1.jpg

Při vší smůle měl loni v listopadu mexický reprezentant Raúl Jiménez vlastně i kus štěstí. Po hlavičkovém souboji s Davidem Luizem v utkání Wolverhaptonu s Arsenalem zůstal ležet s proraženou lebkou na hřišti a jen včasný zásah lékařů a následná operace ho odklonila od cesty na věčnost. Takřka rok se musel třicetiletý útočník obejít bez fotbalu, ale nyní už má za sebou úvodní dvě utkání nového ročníku Premier League.

Do nešťastného momentu byl Jiménez pro Wolves klíčovým hráčem. Během tří sezon nastřílel v 88 zápasech 34 branek a jeho absence vážně poznamenala výkony mužstva. Stejně jako kdysi Petr Čech i Jiménez už bude muset až do konce kariéry nosit na hlavně speciální helmu. Fanoušci Wanderers nyní věří, že se opět brzy projeví jeho střelecký instinkt. Celek vyšel v úvodních dvou kolech gólově naprázdno a trefy zkušeného snajpra by mu přišly vhod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Harvey Barnes (Leicester City)

Harvey Barnes.jpg

Harvey Barnes mohl být členem anglické reprezentace na mistrovství Evropy, jenže na turnaji si nakonec nezahrál, protože ze závěru minulé sezony Premier League z Eura ho vyřadilo vážné zranění kolena. Pro třiadvacetiletého borce šlo o nejpovedenější ročník v jeho kariéře. V anglické nejvyšší soutěži nastřílel v 25 zápasech devět branek a k nim přidal čtyři asistence. Absence talentovaného mladíka korespondovala s jarním výkonnostním propadem Leicesteru. V nové sezoně se Barnes konečně vrátil na hřiště a trenér Brendan Rodgers je jistě nesmírně rád.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dele Alli (Tottenham Hotspur)

Dele Alli2.jpg

V Tottenhamu začal vládnout nový kouč Nuno Espírito Santo a vypadá to, že pod jeho vedením vidíme i velký návrat Dele Alliho na výsluní. Pětadvacetiletý anglický záložník prožíval v uplynulých sezonách prudký útlum a spadl z piedestalu pro nejvýznamnější ostrovní talent ke statusu téměř zapomenuté postavy. Po minulém ročníku se jeho tržní cena propadla na nejnižší hodnotu od roku 2016, kdy mu bylo teprve dvacet let.

Bývalý kouč Spurs José Mourinho se netajil tím, že Alli nepatří k jeho „koňům“. Na hřiště se vrátil až po jeho vyhazovu pod vedením dočasného trenéra Ryana Masona, ale jediná asistence z 15 ligových zápasů byla mimořádně chabou bilancí. Nový kouč posunul Alliho trochu hlouběji do středu pole a on se této role ujal překvapivě dobře. Po dvou úvodních zápasech má na kontě jeden gól a dává najevo, že slovní spojení „velký návrat“ nemusí být v jeho případě planým.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Shane Duffy (Brighton and Hove Albion)

Shane Duffy.jpg

„Velký návrat z hostování“ – tak lze popsat první dva zápasy aktuálního ročníku Premier League v podání irského reprezentanta Shanea Duffyho. V minulé sezoně byl devětadvacetiletý obránce na hostování v Celtiku Glasgow, odkud se v létě vrátil do Brightonu. Hned v úvodním střetnutí nové sezony se stal hvězdou zápasu a pomohl ke třem bodům na hřišti Burnley a stejné ocenění získal také o týden později, když mužstvo porazilo doma Watford 2:0 a Duffy k tomu přispěl gólem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud