Jeremie Blain - Osmadvacetiletý kanadský bek přišel do Sparty v roce 2018 z Innsbrucku a v pražském klubu odehrál dva povedené ročníky. Teď ale Jeremie Blain, jehož v roce 2010 draftoval Edmonton, míří vstříc nové výzvě a pokračuje v Hradci Králové. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Roberts Bukarts - Lotyšský reprezentační útočník poslední rok ve Spartě nehrál. Stále byl ale hráčem pražského klubu, který ho poslal na hostování do Vítkovic. Roberts Bukarts odehrál povedený ročník, pak ale z extraligy odešel do Čerepovce a bude tak působit v KHL. Foto: Profimedia.cz
 Kevin Klíma - Extraligu poprvé okusil v Chomutově, odkud v sezoně 2018/19 zamířil do Sparty. Za tu v uplynulém ročníku odehrál ale jen čtyři zápasy a odešel do Hradce Králové, který jej poté získal natrvalo. V kádru Mountfieldu navíc bude hrát se svým dvojčetem – třiadvacetiletým Kellym. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ville Koistinen - Zkušený finský bek přišel do Sparty během minulé sezony, za pražský klub ale stihl odehrát jen sedm zápasů a v extralize skončil. Osmatřicetiletý bek, který si za Nashville a Floridu zahrál i v NHL, se vrátil do Finska. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
7
Fotogalerie

Velké změny ve Spartě. Podívejte se, kteří hráči už v létě opustili O2 arenu

Hokejová Sparta bude v příští sezoně útočit vysoko. Pražský tým bude mít ty nejvyšší ambice a pokusí se zaútočit na titul. Kádr Pražanů se ale docela proměnil.

Bez názvu1.jpg

Sparta přivedla Romana Horáka či Ladislava Zikmunda. Spekuluje se také o střídavých startech Jaromíra Jágra, kabinu Pražanů však několik hráčů taky opustilo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jeremie Blain

Jeremie Blain Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý kanadský bek přišel do Sparty v roce 2018 z Innsbrucku a v pražském klubu odehrál dva povedené ročníky. Teď ale Jeremie Blain, jehož v roce 2010 draftoval Edmonton, míří vstříc nové výzvě a pokračuje v Hradci Králové.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts Sparta.jpg

Lotyšský reprezentační útočník poslední rok ve Spartě nehrál. Stále byl ale hráčem pražského klubu, který ho poslal na hostování do Vítkovic. Roberts Bukarts odehrál povedený ročník, pak ale z extraligy odešel do Čerepovce a bude tak působit v KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Kevin Klíma

Kevin Klíma Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Extraligu poprvé okusil v Chomutově, odkud v sezoně 2018/19 zamířil do Sparty. Za tu v uplynulém ročníku odehrál ale jen čtyři zápasy a odešel do Hradce Králové, který jej poté získal natrvalo. V kádru Mountfieldu navíc bude hrát se svým dvojčetem – třiadvacetiletým Kellym.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ville Koistinen

Ville Koistinen Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Zkušený finský bek přišel do Sparty během minulé sezony, za pražský klub ale stihl odehrát jen sedm zápasů a v extralize skončil. Osmatřicetiletý obránce, který si za Nashville a Floridu zahrál i v NHL, se vrátil do Finska.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička SParta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Spartu opustil také Vladimír Růžička, který v pražském klubu odehrál jedinou sezonu. Stihl sice posbírat 26 (10+16) bodů, nebyl však spokojený se svým herním vytížením, a tak zamířil do Hradce Králové. V Mountfieldu se jednatřicetiletý útočník znovu potkal se svým otcem a současným koučem týmu Vladimírem Růžičkou starším.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jiří Smejkal

Jiří Smejkal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Vstříc nové výzvě se vydal také Jiří Smejkal. Třiadvacetiletý útočník, který se vypracoval v jednoho z lídrů týmu a v posledním ročníku posbíral 31 (13+18) bodů, zamířil do finské Tappary. V té se bývalý forvard Záhřebu potká s Dominikem Hrachovinou nebo Michalem Moravčíkem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud