Ondřej Čelůstka  Poté, co na EURO nemohl odjet Ondřej Kúdela, zavládl mezi českými fanoušky strach z toho, jak bude na turnaji působit stoperská dvojice ve složení Ondřej Čelůstka - Tomáš Kalas. Výsledek ale každého překvapil. Oba si vedli velmi dobře a vytvořili skvěle fungující duo, přes které bylo hodně složité dostat se k zakončení. Jenže dvaatřicetiletý bek Sparty po šampionátu začal léčit zdravotní problémy a v tomto ročníku se ještě nedostal do akce. 
 Jan Bořil  Na EURU byl nejvíce kritizovaným hráčem českého týmu, přesto se po karetním trestu, kvůli němuž vynechal duel s Nizozemskem, vrátil na plac a odehrál ještě čtvrtfinálový duel proti Dánsku. Ten mu, stejně jako celý šampionát, nesedl. Jan Bořil působil unaveně a nejistě a nedostal se do takového tempa, jaké u něj bývá zvykem. Vynechal taky úvod sezony, a i když už se ve Slavii vrátil do akce, tak reprezentaci bude chybět. 
 Lukáš Masopust   Post pravého záložníka měl být společně se stopery nejslabším místem českého týmu. Jenže Lukáš Masopust, který dostal důvěru od trenéra Šilhavého, odehrál velmi dobrý šampionát. Směrem dopředu byl hodně nebezpečný a neustále podporoval ofenzivní snažení českého týmu. Ovšem i jeho trápí v úvodu sezony zdravotní problémy, které osmadvacetiletého záložníka nepustí do akce. 
 Vladimír Darida  Na šampionát odjel v roli kapitána českého týmu. Do osmifinále s Nizozemskem jej ale nepustily zdravotní problémy a ve čtvrtfinále s Dány už se nevešel do základní sestavy. Poté nečekaně ukončil svou reprezentační kariéru, kterou načal na EURU v roce 2012. Jednatřicetiletý záložník tak národnímu týmu už nepomůže. 
8
Fotogalerie

Velké ztráty pro reprezentaci. 7 důležitých hráčů z EURA, kteří teď v národním týmu chybí

Letní EURO je minulostí, fotbalový život jde dál. Reprezentace se chystá na pokračování kvalifikace o postup na mistrovství světa, ve které potřebuje zabrat. Nemůže však počítat s několika oporami.

Český tým na nedávném EURU překvapil. Svěřenci Jaroslava Šilhavého hráli velmi dobrý fotbal a postoupili až do čtvrtfinále. Teď se Souček a spol. chystají na kvalifikační zápasy o postup na mistrovství světa proti Bělorusku a Belgii, ovšem mimo hru je z nejrůznějších důvodů hned sedm důležitých hráčů z nedávného šampionátu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Pavel Kadeřábek 

Pavel Kadeřábek EURO 20.jpg

Na EURU odehrál jediný zápas, ten ale zvládl s velkou parádou. Pavel Kadeřábek naskočil na postu levého obránce v duelu s Nizozemci, žádnou nerozehranost ani nervozitu jste na něm ale nepoznali. Devětadvacetiletý bek z Hoffenheimu působil na hřiště jistě a pomohl k postupu mezi nejlepší osmičku. Jenže pak se do akce vrátil Jan Bořil. 

Teď však Kadeřábek v reprezentaci chybí. Trápí ho problémy s lýtkovým svalem a zkušený obránce se chce dát stoprocentně do pořádku. V národním týmu se tak neobjeví minimálně celý podzim. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Ondřej Čelůstka 

Ondřej Čelůstka EURO.jpg

Poté, co na EURO nemohl odjet Ondřej Kúdela, zavládl mezi českými fanoušky strach z toho, jak bude na turnaji působit stoperská dvojice ve složení Ondřej Čelůstka - Tomáš Kalas. Výsledek ale každého překvapil. Oba si vedli velmi dobře a vytvořili skvěle fungující duo, přes které bylo hodně složité dostat se k zakončení. Jenže dvaatřicetiletý bek Sparty po šampionátu začal léčit zdravotní problémy a v tomto ročníku se ještě nedostal do akce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Jan Bořil 

Jan Bořil EURO 2.jpg

Na EURU byl nejvíce kritizovaným hráčem českého týmu, přesto se po karetním trestu, kvůli němuž vynechal duel s Nizozemskem, vrátil na plac a odehrál ještě čtvrtfinálový duel proti Dánsku. Ten mu, stejně jako celý šampionát, nesedl. Jan Bořil působil unaveně a nejistě a nedostal se do takového tempa, jaké u něj bývá zvykem. Vynechal taky úvod sezony, a i když už se ve Slavii vrátil do akce, tak reprezentaci bude chybět. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Lukáš Masopust 

Lukáš Masopust  EURO 20.jpg

Post pravého záložníka měl být společně se stopery nejslabším místem českého týmu. Jenže Lukáš Masopust, který dostal důvěru od trenéra Šilhavého, odehrál velmi dobrý šampionát. Směrem dopředu byl hodně nebezpečný a neustále podporoval ofenzivní snažení českého týmu. Ovšem i jeho trápí v úvodu sezony zdravotní problémy, které osmadvacetiletého záložníka nepustí do akce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Vladimír Darida 

Vladimír Darida EURO 2020.jpg

Na šampionát odjel v roli kapitána českého týmu. Do osmifinále s Nizozemskem jej ale nepustily zdravotní problémy a ve čtvrtfinále s Dány už se nevešel do základní sestavy. Poté nečekaně ukončil svou reprezentační kariéru, kterou načal na EURU v roce 2012. Jednatřicetiletý záložník tak národnímu týmu už nepomůže. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Petr Ševčík 

Petr Ševčík ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V průběhu turnaje nahradil nevýrazného Jakuba Jankta a českému týmu v důležitých chvílích hodně pomohl. Petr Ševčík odehrál dobrý turnaj a stal se jedním z překvapení výběru trenéra Šilhavého. Ovšem také jeho, stejně jako řadu dalších, trápí v úvodu sezony zdravotní problémy. Petr Ševčík zasáhl do červencového duelu Slavie s Teplicemi, od té doby ale sedmadvacetiletý záložník už nehrál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Patrik Schick 

Patrik Schick EURO 20.jpg

Patrik Schick se nechal vyloučit v jarním utkání proti Walesu a chybět tak bude jak v utkání s Běloruskem, tak i v Belgii. Národní tým by jej však potřeboval jako sůl. Na EURU nastřílel pět branek a stal se jednou z hlavních hvězd celého šampionátu. V dobré formě vstoupil i do nové sezony v Leverkusenu, reprezentace si ale bude muset poradit bez něj. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Další ztráty

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Trenérský štáb však musel provést i další škrty. Mimo hru jsou například brankáři Jiří Pavlenka a Ondřej Kolář, ovšem na EURU ani jeden z nich nestartoval. Stejně jako Ondřej Kúdela. Součástí týmu nejsou ani David Zima, Tomáš Pekhart nebo Michael Krmenčík.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud