Denis Alijagič – 225 tis. eur Jednadvacetiletý útočník měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře. V mládí reprezentoval Bosnu a Hercegovinu, pak na sebe ovšem navlékl české barvy. V roce 2022 odešel ze Slavie do Olympiakosu, v Řecku se ovšem neprosadil. Zkoušel to taky ve Slovinsku, od září je v Brně. V 16 zápasech dal šest branek.

Denis Alijagič – 225 tis. eur
Jednadvacetiletý útočník měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře. V mládí reprezentoval Bosnu a Hercegovinu, pak na sebe ovšem navlékl české barvy. V roce 2022 odešel ze Slavie do Olympiakosu, v Řecku se ovšem neprosadil. Zkoušel to taky ve Slovinsku, od září je v Brně. V 16 zápasech dal šest branek.

 Jiří Texl – 225 tis. eur V lize odehrál za Olomouc, Opavu a Brno 125 zápasů. Ve Zbrojovce zůstal i po sestupu a v současné době patří k nejzkušenějším hráčům týmu. Jednatřicetiletý záložník, jenž má na kontě osm branek v nejvyšší soutěži, se v letošním druholigovém ročníku trefil jednou.
 Jakub Řezníček – 300 tis. eur Brzy mu bude už 36 let, přesto je stále největší hvězdou týmu. Jakub Řezníček hrával v lize mimo jiné za Spartu, Plzeň nebo Mladou Boleslav, celkem zasáhl do 336 zápasů a dal 96 branek. Rád by pokořil stovku, na tu už ale nejspíš nedosáhne. V letošním druholigovém ročníku se prosadil dvanáctkrát.
 Luděk Pernica – 350 tis. eur Třiatřicetiletý stoper byl od roku 2018 v Plzni. Ve Viktorce zažil velké zápasy, taky ale bojoval se zdravotními problémy. V zimě zamířil do Brna, kde v ročníku 2009/10 nastartoval ligovou kariéru, svůj comeback si ale asi představoval jinak. Ani Luděk Pernica totiž slavnou značku nedokázal zvednout.
 Lukáš Endl – 700 tis. eur Společně s Alijagičem je nejatraktivnějším hráčem brněnského týmu. Dvacetiletý obránce má nakročeno k zajímavé kariéře, ligu okusil poprvé už v ročníku 2020/21. Zbrojovku podle všeho čeká další ročník ve druhé lize, Lukáš Endl by se ale mohl posunout výš. Dříve byl spojován i se Slavií.
5
Fotogalerie

Veteráni i dva mladíci. Toto je 5 nejdražších hráčů v kádru brněnské Zbrojovky

Okolo Zbrojovky je pořádně rušno. Příběh o novém majiteli klubu totiž nabral nečekaný spád – stal se jím boss hokejové Komety Libor Zábranský. Jaká esa má ve svém novém fotbalovém kádru?

Zbrojovka byla před začátkem sezony jasným aspirantem na postup do Fortuna ligy. Místo toho se ale známá značka plácá ve druhé lize a v tabulce je až desátá, 16 bodů za vedoucí Duklou.

Novým majitelem klubu se stal Libor Zábranský. Jaké „klenoty“ má ve svém fotbalovém klubu? Jména pěti nejdražších hráčů Zbrojovky podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Denis Alijagič – 225 tis. eur

Bez názvu.jpg

Jednadvacetiletý útočník měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře. V mládí reprezentoval Bosnu a Hercegovinu, pak na sebe ovšem navlékl české barvy. V roce 2022 odešel ze Slavie do Olympiakosu, v Řecku se ovšem neprosadil. Zkoušel to taky ve Slovinsku, od září je v Brně. V 16 zápasech dal šest branek.

Foto: Tomas Blazek / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jiří Texl – 225 tis. eur

Jiří Texl Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

V lize odehrál za Olomouc, Opavu a Brno 125 zápasů. Ve Zbrojovce zůstal i po sestupu a v současné době patří k nejzkušenějším hráčům týmu. Jednatřicetiletý záložník, jenž má na kontě osm branek v nejvyšší soutěži, se v letošním druholigovém ročníku trefil jednou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Řezníček – 300 tis. eur

Jakub Řezníček Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Brzy mu bude už 36 let, přesto je stále největší hvězdou týmu. Jakub Řezníček hrával v lize mimo jiné za Spartu, Plzeň nebo Mladou Boleslav, celkem zasáhl do 336 zápasů a dal 96 branek. Rád by pokořil stovku, na tu už ale nejspíš nedosáhne. V letošním druholigovém ročníku se prosadil dvanáctkrát.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Luděk Pernica – 350 tis. eur

Luděk Pernica FILIP FOJTÍK MAFRA Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý stoper byl od roku 2018 v Plzni. Ve Viktorce zažil velké zápasy, taky ale bojoval se zdravotními problémy. V zimě zamířil do Brna, kde v ročníku 2009/10 nastartoval ligovou kariéru, svůj comeback si ale asi představoval jinak. Ani Luděk Pernica totiž slavnou značku nedokázal zvednout.

Foto: FILIP FOJTÍK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Endl – 700 tis. eur

Lukáš Endl.jpg

Společně s Alijagičem je nejatraktivnějším hráčem brněnského týmu. Dvacetiletý obránce má nakročeno k zajímavé kariéře, ligu okusil poprvé už v ročníku 2020/21. Zbrojovku podle všeho čeká další ročník ve druhé lize, Lukáš Endl by se ale mohl posunout výš. Dříve byl spojován i se Slavií.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud