Veteráni na bruslích. Toto jsou 3 nejstarší hráči, kteří si zahráli v uplynulé sezoně české extraligy

Extraligová sezona 2020/21 je minulostí. Na ledě jsme během ní mohli vidět celou řadu nadějných mladíků, tuzemská kluziště ale brázdili na bruslích také matadoři ve věku otců svých mladičkých parťáků.

Po sezoně 2019/20 odešli do hokejového důchodu Lukáš Krajíček a Martin Erat, o rok dříve tak učinil Ondřej Kratěna, a o sezonu před ním zlínský Ondřej Veselý. K nim se po skončení uplynulého ročníku připojili (a ještě asi připojí) další borci. Připomeňme si trojici nejstarších veteránů, kteří byli ještě před pár týdny k vidění na extraligových kluzištích. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Tomáš Žižka (Zlín) – 41 let

Tomáš Žižka1.jpg

Je to zvláštní věc. Zlín v posledních sezonách opouštějí kapitáni týmu a míří do hokejového důchodu. Před pár lety to byl Petr Čajánek, pak Jiří Marušák, posléze Ondřej Veselý. Všichni to byli zlínští odchovanci, kteří v barvách klubu strávili převážnou část kariéry. Poslední tři roky nosil kapitánské céčko Tomáš Žižka, který jde v jejich stopách. Před pár měsíci dal hokeji sbohem.

V extralize se objevil už v sezoně 1997/98, kdy mu bylo teprve 18 let, a okamžitě si vybojoval místo v kádru. Následně byl draftován klubem Los Angeles Kings, ale pořádnou šanci v NHL nikdy nedostal. Navzdory tomu, že ve farmářském týmu zářil, v elitní zámořské lize odehrál jen 25 zápasů.

Po návratu do Evropy hrál epizodně v KHL a další kariéru už spojil jen s extraligou. Nejdříve se Slavií, s níž v roce 2008 vybojoval mistrovský titul, pak hájil barvy brněnské Komety a v roce 2014 se vrátil do mateřského Zlína. V české nejvyšší soutěži odehrál 1138 utkání, ve kterých zaznamenal 297 bodů (93+204).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Václav Skuhravý (Karlovy Vary) – 42 let

Václav Skuhravý-Karlovy Vary2.jpg

Václav Skuhravý má ve sbírce dvě extraligové medaile. Obě získal s Karlovými Vary. První cenný kov (stříbro) vyválčil s kapitánským céčkem na hrudi v roce 2008. V další sezoně pak přivedl Západočechy k mistrovskému titulu.

Skuhravý, který nikdy nehrál v jiném než českém klubu, patřil v průběhu celé kariéry k nejtrestanějším hráčům, byl tvrdým bojovníkem a vůdčí osobností týmu. I ve 42 letech byl stále platným hráčem. Po skončení ročníku, v němž nastřádal do statistik 49 utkání a 15 bodů (5+10) v základní části soutěže a čtyři střetnutí s jednou nahrávkou v play-off, se rozhodl, že další už nepřidá a pověsil výstroj na hřebík.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Viktor Hübl (Litvínov) – 42 let

Viktor Hübl2.jpg

Stejně jako Václav Skuhravý ani Viktor Hübl nikdy nehrál hokej mimo Českou republiku. Začínal v rodném Chomutově, pak válel v Litvínově, ve Slavii a v Českých Budějovicích, aby se v roce 2008 vrátil zpět do Litvínova, kde působí dodnes. První extraligovou medaili (bronz) vybojoval v roce 2008 v Českých Budějovicích, druhou pak vyválčil o sedm roků později na severu Čech. Tehdy se zároveň stal nejproduktivnějším hráčem soutěže a nejlepším nahrávačem.

V srpnu bude Hüblovi 43 let, ale rozhodně nepatří do starého železa a ještě se nechystá ani do sportovního důchodu. V Litvínově má podepsaný kontrakt i na sezonu 2021/22.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud