VIDEO: České ručičky v NHL. 3 slavné góly, které jejich autoři dali s hokejkou mezi nohama

O českých hokejistech se moc dobře ví, že mají hodně šikovné ruce. Své o tom ví i gólmani v NHL.

Tomáš Hertl Rangers.jpg

Dát si hokejku mezi nohy a překonat brankáře soupeře? Je to frajeřina, na kterou se dobře dívá. A krásně se kouká i na góly tří českých hokejistů, kteří přesně tímto způsobem skórovali v NHL. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Marek Malík (2005)

Bývalý český obránce odehrál v NHL celkově i s play-off více než 600 zápasů, ve kterých vstřelil celkem 35 branek. Na jednu z nich ale určitě nikdy nezapomene. Psal se rok 2015 a „jeho“ New York Rangers hrál proti Washingtonu. Zápas tehdy dospěl až do patnácté série nájezdů, které rozhodl právě obr Marek Malík. A byla to trefa jako hrom.

Pokračování 3 / 4

Tomáš Hertl (2013)

Je tomu už deset let, co Tomáš Hertl zazářil v utkání proti New Yorku Rangers. Na začátku své premiérové sezony v NHL odehrál parádní zápas, ve kterém nasázel čtyři góly a pomohl k vysoké výhře 9:2. Na jeho čtvrtou branku z 53. minuty gólman Martin Biron jen tak nezapomene.

Pokračování 4 / 4

David Pastrňák (2019)

Havířovský rodák David Pastrňák je střelcem od pánaboha. V říjnu roku 2019, v utkání proti Torontu, které Boston porazil 4:2, se blýskl touhle parádou a po právu byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Doporučujeme

Články odjinud