VIDEO: Sportovní hvězdy ve filmu aneb Jedna (dlouhá) ruka Michaela Jordana netleská

Profesionální sportovci berou balíky peněz, chodí s krásnými protějšky a novináři s televizními redaktory se perou o jejich přízeň. Některým to ale nestačí a chtějí být vidět i jinak.

Řada slavných sportovců se věnuje charitě, pracují na vlastní značce oblečení, nebo propůjčí jméno parfémům. Některé mohli diváci vidět na stříbrných plátnech. A nejen v životopisných kusech.

Najde se dost filmů, kde světoznámé sportovní tváře opravdu hrály. V následujících kapitolách vám nabízíme sedm patřičně zdokumentovaných příkladů.

Pokračování 2 / 7

Michael Jordan

Největší basketbalová hvězda zkoušela po odchodu „do důchodu“ štěstí v baseballu i v animovaném světě bratří Warnerů. Konkrétně se přimotal do snímku, v něm má Bugs Bunny potíže s partou zloduchů.

Aby Bugs a spol svůj domov ubránili, vyzvou vetřelce k basketbalovému duelu. Zlomyslní protivníci ukradnou talent nejlepším hráčům NBA, ale na jednu superhvězdu zapomenou. Asi jste uhodli na kterou. Michael Jordan se nakonec přidá na stranu potrefené bandy animáků, v legendární scéně natáhne svou ruku několik metrů daleko a zavěsí vítězný koš.

Pokračování 3 / 7

Mike Tyson

Slavný boxer se objevil v několika filmech. Nejvíce byl vidět ve dvou snímcích Hangover (Pařba ve Vegas a Pařba v Bangkoku), kde parta kamarádů při rozlučkové předsvatební noci přebere a ráno se probudí s totálně vypitou pamětí. Zatímco v prvním dílu mohou diváci Mika vidět poté, co přátelé ukradnou jeho tygra, za což si je boxer pěkně podá, v pokračování už jako kamarád hlavních hrdinů „zpívá“ na thajské svatbě.

Pokračování 4 / 7

Fotbalisté Realu Madrid

Hráči fotbalového velkoklubu se objevili ve filmu Goal! 2. V příběhu uprchlého mexického chlapce, který se dokáže nejprve prokousat do sestavy Newcastle United a v pokračování dokonce i do kádru Realu Madrid, se objeví nejznámější jména a hlavně tváře Bílého baletu. A to na hřišti i mimo něj.

Pokračování 5 / 7

Michael Schumacher

Ve filmu Asterix a Olympijské hry se představil také světoznámý pilot Formule 1 Michael Schumacher. Na svém červeném naleštěném koňském povozu reprezentoval Germánii. Jeho týmovým šéfem je na plátně Jean Todt, svého času výkonný ředitel závodní stáje Ferrari.

Pokračování 6 / 7

Novak Djokovič

Výborný tenista a neméně schopný bavič a komediant měl obrovskou příležitost zahrát si v megaakčním trháku Expendables 2 po boku hrdinů jako Sylvester Stallone, Chuck Norris, Bruce Willis či Arnold Schwarzenegger. Natočil několik scén, ve kterých likvidoval teroristy tenisovou raketou. Před uvedením filmu do kin produkce jeho scénu vystřihla. Škoda, mohla to být zajímavá podívaná.

Pokračování 7 / 7

Hulk Hogan a The Rock

Oba pánové postavili svou kariéru na vypracovaných svalech, upnutých úborech a divadle jménem wrestling. Když už jim ale ani to nestačilo, vrazili své svalnaté ruce do filmu.

Kdo by si myslel, že hrají nebo hráli pouze akční hrdiny či bojovníky, hluboce by se mýlil. Hogan i Dwayne Johnson, jak se The Rock vlastním jménem jmenuje, působí převážně v komediálních snímcích. Umí si udělat srandu sami ze sebe, k čemuž je vlastně wrestling přímo předurčil.

Doporučujeme

Články odjinud