VIDEO: Surový David Limberský. Podívejte se, jak tvrdě kosí ligové soupeře

David Limberský dráždí snad všechny – s výjimkou plzeňských fanoušků. Bývalý reprezentační obránce na sebe umí upoutat pozornost kdejakým skandálem, ale taky tvrdými zákroky na hřišti.

David Limberský Plzeň.jpgDavid Limberský nejde pro ostrý faul daleko. (Foto: Profimedia.cz)

Limberskému je 33 let, jeho dny v dresu plzeňské Viktorky se blíží ke konci, přesto, pokud má svůj den, je stále jedním z nejlepších hráčů české soutěže. Taky je ale vyhlášený svými skandály. Flámy v barech, řízení v opilosti, provokace na hřišti? Žádný problém.

Plzeňský bek nemá daleko ani k tvrdým zákrokům. V aktuální sezoně za ně vyfasoval tři žluté karty, ale mohl být rád, že neviděl rudě. Podívejte se na následující kapitoly, dáte nám za pravdu.

Pokračování 2 / 4

Dukla – Plzeň (12. kolo)

Limberský vyfasoval první žlutou kartu v sezoně v utkání dvanáctého kola na půdě pražské Dukly. Momentu ze 44. minuty však předcházela ještě jedna kontroverzní situace, do níž se plzeňský obránce zapojil. Před standardní situací domácích se dostal do střetu s Peterem Olayinkou, kterému nic nedaroval. Rozhodčí ale nepískal.

 

Pokračování 3 / 4

Slavia – Plzeň (19. kolo)

Fanoušci Slavie mají od zimy novou hvězdu – Jana Sýkoru. Právě on se stal ve šlágru 19. kola s Viktorkou terčem Limberského. Plzeňský bek do něj tvrdě zajel na konci 59. minuty a mohl být rád, že nevyfasoval červenou kartu. „K tomu tam chybělo, aby ho třeba udeřil do obličeje. Loktem ho udeřil do týla, to ano, ale na červenou to nebylo,“ uvedl pro deník Sport sudí Radek Příhoda.

 

Pokračování 4 / 4

Plzeň – Teplice (22. kolo)

Limberského poslední karetní prohřešek. Plzeň prohrávala v uplynulém kole s Teplicemi už 0:2, nakonec zvládla alespoň srovnat. V závěru ale mohla přijít pohroma. Martina Filla však tvrdě zastavil právě Limberský. „Faul šlo jednoznačně posoudit jako surovou hru,“ napsaly Teplice ve stížnosti předsedovi komise rozhodčích Michalu Listkiewiczovi.

 

Doporučujeme

Články odjinud