VIDEO: Tvrďák Radko Gudas. Podívejte se na 4 zákroky, za které vyfasoval dodatečný distanc

Každý hráč má v týmu svou roli. David Pastrňák střílí góly v Bostonu, Jakub Voráček je jedním z lídrů Columbusu a Radko Gudas je všude, kde ho zrovna zaměstnají, tvrďákem. Za to však (občas) pyká.

Řízný bek nejde pro tvrdou ránu daleko. Patří to k jeho hře, chrání hvězdy, ostré zákroky předvádí v každém utkání, někdy to však přežene. Radko Gudas během uplynulých let vyfasoval už čtyři dodatečné tresty. Jaké a za co? Odpovědi najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Mika Zibanejad

První ostrý Gudasův zákrok, za který vyfasoval dodatečný trest, byl atak na švédského útočníka Ottawy Mika Zibanejada, který od něj dostal ránu loktem do hlavy. Zibanejad zápas nedohrál, stejně jako Milan Michálek, jehož Gudas zasáhl pukem do ruky. Český bek v zápase potrestán nebyl, dodatečně však vyfasoval stopku na tři zápasy a přišel o 407 tisíc korun.

Pokračování 3 / 5

Austin Czarnik

V přípravě na sezonu 2016/17 sestřelil Gudas zezadu u mantinelu Austina Czarnika z Bostonu a kvůli šestizápasovému trestu zmeškal úvod ročníku. V zápase vyfasoval jen dvouminutový trest, poté ale přišel téměř o šest milionů korun z platu. Czarnik utkání nedohrál kvůli otřesu mozku.

Pokračování 4 / 5

Mathieu Perreault

Další Gudasova oběť měla jméno Mathieu Perreault. Kanadského útočníka Winnipegu český bek sekl do krku v listopadu roku 2017 a dostal za to tvrdý trest. Nejenže přišel o téměř devět milionů korun, ale navíc dostal stopku na deset zápasů. V utkání byl nejprve vyloučen na dvě minuty, rozhodčí však následně změnil trest na pět minut plus do konce utkání.

Pokračování 5 / 5

Nikita Kučerov

Zatím posledním borcem, který pocítil na vlastní kůži zákeřnou hru českého zadáka, byl v únoru 2019 Nikita Kučerov. Nejproduktivnější hráč NHL se stal nejprve obětí Gudasova seknutí hokejkou a pak dostal ještě holí do hlavy. Disciplinární komise vynesla verdikt, kterým tehdejšímu obránci Philadelphie zastavila činnost na dvě utkání, což pro něho znamenalo ztrátu 82 tisíc dolarů, tedy přibližně 1,8 milionu korun.

Doporučujeme

Články odjinud