Adam Vlkanova Na začátku sezony se spekulovalo o jeho odchodu do Baníku, šestadvacetiletý kapitán ale nakonec zůstal v Hradci Králové, letos dal pět branek a patřil ke klíčovým postavám na cestě za postupem. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 17 zápasů a vstřelil jeden gól, v příští sezoně tak bude moct přidat další.  Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia
 Erik Prekop Třiadvacetiletý slovenský útočník přišel do Hradce Králové v létě roku 2019 z Trenčína. Ukázalo se, že se Votroci rozhodli správně a letos Erik Prekop patří ke klíčovým postavám týmu. Na postupu se podílel už osmi góly a čtyřmi nahrávkami.  Foto: Profimedia.cz
 Daniel Vašulín Bývalý mládežnický reprezentant na začátku sezony zamířil na hostování z Chrudimi do Hradce Králové, kterému se sázka na dvaadvacetiletého útočníka náramně vyplácí. Daniel Vašulín se stal důležitou součástí týmu a v 16 zápasech nasázel už osm branek.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Denis Donát Teprve devatenáctiletý obránce v sobě skrývá hodně zajímavý potenciál a svými výkony určitě už zaujal i zvučnější tuzemské kluby. Denis Donát se zabydlel ve středu defenzivní linie, v tomto ročníku zasáhl jako jediný hráč týmu do 23 zápasů a co do počtu odehraných minut je druhý za Pavlem Dvořákem. Na kontě má i dvě branky.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Votroci jsou zpátky. 5 klíčových hráčů, kteří dovedli Hradec Králové mezi ligovou elitu

Hradec Králové se vrací zpátky do Fortuna ligy, ve které působil naposledy v sezoně 2016/17. Votrokům k postupu pomohly i mimořádné výkony několika klíčových hráčů.

Fortuna národní liga ještě neskončila, už teď je ale jasno o postupu Hradce Králové. Jména pěti hráčů, kteří Votroky dovedli mezi elitu, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Pavel Dvořák 

Pavel Dvořák Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 22 zápasů / 9 gólů 

Pavel Dvořák přišel do Hradce Králové už v mládežnických kategoriích. V roce 2015 ale z klubu odešel a prošel Jihlavou, Olomoucí nebo Slováckem. Z toho se v létě vrátil do Hradce a v tomto ročníku pomohl k postupu už devíti góly. Je nejlepším střelcem týmu. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Adam Vlkanova 

Adam Vlkanova HK Václav Šlauf MAFRA Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 22 zápasů / 5 gólů 

Na začátku sezony se spekulovalo o jeho odchodu do Baníku, šestadvacetiletý kapitán ale nakonec zůstal v Hradci Králové, letos dal pět branek a patřil ke klíčovým postavám na cestě za postupem. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 17 zápasů a vstřelil jeden gól, v příští sezoně tak bude moct přidat další. 

Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Erik Prekop 

Erik Prekop.jpg

Bilance v sezoně: 22 zápasů / 8 gólů 

Třiadvacetiletý slovenský útočník přišel do Hradce Králové v létě roku 2019 z Trenčína. Ukázalo se, že se Votroci rozhodli správně a letos Erik Prekop patří ke klíčovým postavám týmu. Na postupu se podílel už osmi góly a čtyřmi nahrávkami. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Vašulín 

Daniel Vašulín Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 16 zápasů / 8 gólů 

Bývalý mládežnický reprezentant na začátku sezony zamířil na hostování z Chrudimi do Hradce Králové, kterému se sázka na dvaadvacetiletého útočníka náramně vyplácí. Daniel Vašulín se stal důležitou součástí týmu a v 16 zápasech nasázel už osm branek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Denis Donát 

Denis Donát Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 23 zápasů / 2 góly 

Teprve devatenáctiletý obránce v sobě skrývá hodně zajímavý potenciál a svými výkony určitě už zaujal i zvučnější tuzemské kluby. Denis Donát se zabydlel ve středu defenzivní linie, v tomto ročníku zasáhl jako jediný hráč týmu do všech 23 zápasů a co do počtu odehraných minut je druhý za Pavlem Dvořákem. Na kontě má i dvě branky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud