Jan Král
 Jakub Rada 
 Adam Vlkanova 
 Pavel Dvořák 
6
Fotogalerie

Votroci se drží v první šestce Fortuna ligy. Toto je 6 klíčových hráčů Hradce Králové

Loni byly nováčkem na ligové scéně Pardubice, které odehrály velmi dobrou sezonu. Letos se mezi elitou daří ještě loni druholigovému Hradci Králové.

Hradec Králové se v létě vrátil do Fortuna ligy a mezi elitou si vede na výbornou. Tým trenéra Miroslava Koubka šlape a v tabulce je šestý. Jména jeho šesti klíčových postav najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Vilém Fendrich 

Vilém Fendrich HK Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Třicetiletý gólman loni působil v Opavě, jenže ta z ligy spadla. Vilém Fendrich však mezi elitou zůstal a zamířil do kádru nováčka z Hradce Králové. Fendrich je v týmu brankářskou jedničkou a předvádí velmi dobré výkony. V jedenácti duelech inkasoval jen dvanáct branek a vychytal už čtyři čistá konta. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jan Král

profimedia-0491452321.jpg

Jeden z objevů letošní sezony. Jan Král okusil ligu poprvé už v sezoně 2018/19 v Mladé Boleslavi, kdy zasáhl do šesti zápasů. Letos je dvaadvacetiletý bek, který měří 193 centimetrů, oporou zadních řad Hradce Králové a na kontě má už tři vstřelené góly. Nahlas si říká o pozornost.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jakub Rada 

Jakub Rada HK Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Když Jakub Rada působil v Mladé Boleslavi, nakoukl i do reprezentace. Zahrál si i na Slovensku, potom působil v Ďolíčku a loni v létě přišel do Hradce Králové, kterému pomohl k postupu mezi elitu. Čtyřiatřicetiletý záložník patří k lídrům týmu, nastupuje v základní sestavě a letos dal už dvě branky. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Adam Vlkanova 

Adam Vlkanova HK 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zřejmě největší hvězda současného kádru. Adam Vlkanova se už dříve dostal na radar Baníku Ostrava, který by jej rád přivedl do svých řad i letos v zimě. Sedmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník patří k oporám Hradce Králové, jemuž letos pomohl už dvěma góly a pěti nahrávkami. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Pavel Dvořák 

Pavel Dvořák HK Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V Hradci Králové už dříve působil, pak hrál ligu taky za Jihlavu, Olomouc či Slovácko a teď působí zpátky mezi Votroky. Dvaatřicetiletý útočník se naposledy dvakrát trefil v duelu s Teplicemi, v posledních třech zápasech dal čtyři branky a celkově se letos trefil už pětkrát, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Daniel Vašulín 

Daniel Vašulín HK Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Vlkanova není jediným hráčem Hradce Králové, okolo kterého údajně krouží Baník. Ten má na radaru i Daniela Vašulína, který letos patří ke klíčovým hráčům Votroků. Třiadvacetiletý útočník dal během své premiérové ligové sezony zatím tři góly a přidal jednu nahrávku. 

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud