Michal Tomič (Slovensko, Mladá Boleslav)  Třiadvacetiletý slovenský reprezentant byl jednou z opor Slovácka. Jenže v Uherském Hradišti už nechtěl pokračovat a v zimě se dohodl na přestupu do Slavie. Ta jej obratem poslala hostovat do Mladé Boleslavi, Michal Tomič ale pevné místo v sestavě týmu z města Škody nemá. O flek v Edenu bude muset pořádně bojovat.
 Srdjan Plavšič (Srbsko, Baník)  Sešívaní jej před dvěma lety vyfoukli Spartě. Byl okolo toho pořádný poprask, jenže srbský rychlík se v Edenu neprosadil tak, jak se čekalo. Na startu letošního ročníku odešel hostovat do Baníku, ve kterém odehrál povedený podzim. Na jaře se ale ostravský celek hodně trápí a v ideální pohodě není ani sedmadvacetiletý Srdjan Plavšic. Co s ním bude dál?
 Ubong Ekpai (Nigérie, Mladá Boleslav)  Ligový životopis Ubonga Ekpaie je hodně pestrý. Začínal v Liberci, pak byl ve Zlíně, odkud přišel do Plzně. Viktorka jej poslala hostovat do Českých Budějovic a v létě roku 2021 se nečekaně objevil ve Slavii. V Edenu se ale příliš neprosadil, hostoval v Baníku a teď je v Mladé Boleslavi. Za tu sedmadvacetiletý africký fotbalista odehrál 12 ligových zápasů, na gól ovšem čeká.
 Babacar Sy (Senegal, Teplice)  Senegalský útočník dal na podzim pět branek v druholigovém Táborsku, odkud jej v zimě vytáhla Slavia. Babacar Sy ovšem v Edenu nezůstal a putoval na hostování do Teplic. V týmu ze Stínadel sbírá první ligové zkušenosti a na kontě má i první vstřelenou branku. V létě se dvaadvacetiletý forvard pokusí zabojovat o místo v sešívaných barvách.
6
Fotogalerie

Vrátí se ještě do Edenu? 6 zahraničních hráčů Slavie, kteří hostují v jiných klubech

Slávistická soupiska je plná reprezentantů. V Edenu panuje velká konkurence, řada dalších hráčů navíc ještě hostuje v jiných klubech.

Ve Slavii není místo pro všechny. Sešívaní pravidelně posílají řadu hráčů na hostování do českých i zahraničních klubů. Na hostování je aktuálně i šest slávistických cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Maksym Talovjerov (Ukrajina, Linec)

Maksym TAlovjerov Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla před rokem z Českých Budějovic. Dvaadvacetiletý ukrajinský stoper nebo ofenzivní štít na jaře dostal v Edenu hodně prostoru, trenérský štáb od něj ale čekal víc. Maksym Talovjerov na podzim hostoval v Liberci, kde opět nabral herní pohodu. Od zimy je na hostování v rakouském celku LASK Linz, zatím ale příliš nehraje.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Michal Tomič (Slovensko, Mladá Boleslav)

profimedia-0737232069.jpg

Třiadvacetiletý slovenský reprezentant byl jednou z opor Slovácka. Jenže v Uherském Hradišti už nechtěl pokračovat a v zimě se dohodl na přestupu do Slavie. Ta jej obratem poslala hostovat do Mladé Boleslavi, Michal Tomič ale pevné místo v sestavě týmu z města Škody nemá. O flek v Edenu bude muset pořádně bojovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Srdjan Plavšič (Srbsko, Baník)

profimedia-0732976275.jpg

Sešívaní jej před dvěma lety vyfoukli Spartě. Byl okolo toho pořádný poprask, jenže srbský rychlík se v Edenu neprosadil tak, jak se čekalo. Na startu letošního ročníku odešel hostovat do Baníku, ve kterém odehrál povedený podzim. Na jaře se ale ostravský celek hodně trápí a v ideální pohodě není ani sedmadvacetiletý Srdjan Plavšic. Co s ním bude dál?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ubong Ekpai (Nigérie, Mladá Boleslav)

profimedia-0762577164.jpg

Ligový životopis Ubonga Ekpaie je hodně pestrý. Začínal v Liberci, pak byl ve Zlíně, odkud přišel do Plzně. Viktorka jej poslala hostovat do Českých Budějovic a v létě roku 2021 se nečekaně objevil ve Slavii. V Edenu se ale příliš neprosadil, hostoval v Baníku a teď je v Mladé Boleslavi. Za tu sedmadvacetiletý africký fotbalista odehrál 12 ligových zápasů, na gól ovšem čeká.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Babacar Sy (Senegal, Teplice)

profimedia-0755358321.jpg

Senegalský útočník dal na podzim pět branek v druholigovém Táborsku, odkud jej v zimě vytáhla Slavia. Babacar Sy ovšem v Edenu nezůstal a putoval na hostování do Teplic. V týmu ze Stínadel sbírá první ligové zkušenosti a na kontě má i první vstřelenou branku. V létě se dvaadvacetiletý forvard pokusí zabojovat o místo v sešívaných barvách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Moses Usor (Nigérie, Linec)

Moses Usor Panathinaikos Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý nigerijský rychlík si v letní přípravě vybojoval místo ve slávistickém kádru a během podzimu dal za sešívané čtyři branky. Ukázal veliký potenciál, v zimě však odešel hostovat do Lince. Za ten se zatím neprosadil, v Rakousku by měl ale zůstat. Hostování má totiž na rok, pak ho může LASK koupit za 50 milionů korun plus další procenta z prodeje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud