VÝBĚR: 3 nejvíce nenávidění fotbalisté současnosti

Neexistuje na světě člověk, který by se zalíbil nebo zavděčil všem. Ve fotbale to platí samozřejmě také. Zatímco někteří hráči se těší úctě a málem dokonce zbožňování, jinými fanoušci hluboce pohrdají.

Na světě je pěkná řádka fotbalistů, jež nemalé procento fanoušků prostě nemůže vystát. Často jim k tomu stačí pár řádků přečtených v bulvárním časopise, komentář v televizi nebo jeden zpomalený záběr. A občas si hráč nenávist vyslouží svým chováním na hřišti nebo přestupem k největšímu rivalovi.

Pokusili jsme se najít tři nejnenáviděnější fotbalisty současnosti. Najdete je - i s důvody, proč jsou mimořádně neoblíbení - v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

John Terry (Chelsea)

John Terry.jpg

Kapitán, vůdce a legenda Chelsea je sice na Stamford Bridge klubovou ikonou, ale fanoušci ostatních týmů ho nenávidí. Mohou za to jeho opilecká extempore, rasistické urážky na adresu Antona Ferdinanda a četné skandály s nevěrou.

Nejslavnější faux-pas je Terryho románek s Vanessou Peroncel, která byla přítelkyní jeho kamaráda Wayna Bridge. K jeho smůle Vanessa otěhotněla a on jí zařídil za dvacet tisíc liber potrat. Později se provalilo, že Terry a Bridge nebyli jediní, se kterými to Vanessa táhla…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Luis Suárez (Barcelona)

Luis Suarez-Barcelona.jpg

Jihoamerický forvard Luis Suárez patří mezi nejvíce opovrhované fotbalisty na světě. Umí sice dávat góly, ale taky s gustem filmuje pády v šestnáctce i těsně před ní, nebo si pomáhá při zpracování míče rukama.

Na mistrovství světa v roce 2010 si proti sobě popudil celou Afriku, když házenkářským způsobem zabránil gólu ve čtvrtfinále s Ghanou a Uruguay pak utkání vyhrála na penalty. Ghana byla posledním africkým týmem na šampionátu a Suarez jí svým kouskem sebral právoplatné místo v semifinále turnaje.

Další lahůdkou, kterou si připsal do tresního rejstříku, je kanibalská vložka, kterou předvedl v zápase proti Chelsea, když kousl do ruky obránce Branislava Ivanoviče. A nebylo to poprvé ani naposled.

V listopadu 2010, když hrál v ještě v dresu Ajaxu Amsterdam, pokousal záložníka PSV Eindhoven Otmana Bakkala. Od nizozemské disciplinárky tehdy dostal sedmizápasový distanc. Naposled se představil jako lidojed na předloňském mistrovství světa v Brazílii, kde se zahryzl do ramene italského obránce Chielliniho a vyfasoval čtyřměsíční zákaz hraní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sergio Busquets (Barcelona)

Sergio Busquets.jpg

Osmadvacetiletý Španěl Sergio Busquets je jedním z největších simulantů na fotbalových trávnících. Stačí, aby se na něho protihráč ošklivě podíval a už se válí po zemi. Ochotně klesá po sebemenším kontaktu, aby si vymodlil přímý kop, penaltu nebo kartu pro soupeřova hráče.

Jednou prohlásil, že na simulování není nic špatného. Je to prý znakem chytrosti. Tímto výrokem proti sobě popudil i spoustu fanoušků, kteří do té doby jeho excesy blahosklonně přehlíželi.

Z dějin fotbalu už nikdo nevymaže jeho nechutnou teatrální vložku z utkání Ligy mistrů proti Interu Milán v roce 2010, kdy se svíjel na trávníku po zákroku Thiago Motty a po očku sledoval, jestli sudí jeho výstup zbaští. Zbaštil. Motta dostal červenou…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud