Výhra, výhra, výhra a furt dál. 3 týmy, které zaznamenaly nejdelší vítězné série v historii české ligy

Představte si to – mužstvo v nejvyšší české fotbalové lize půl sezony jenom vítězí… Že je to utopie? Tak to tedy neznáte dobře historii tuzemské elitní soutěže.

Týmem, jenž drží antirekord v podobě nejdelší série porážek v české první lize, je Benešov, který mezi 17. a 30. kolem v sezoně 1994/95 prohrál 14 utkání v řadě. A jak to vypadá z druhé strany? Které tři celky zaznamenaly v ligové historii nejvíc vítězství bez přerušení? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Slavia Praha – 11 výher v řadě

Tomáš Kuchař-Slavia 1999 (2).jpg

Na přelomu tisíciletí si Slavia zapsala do klubových statistik rekordní sérii ligových výher. Odstartovala ji na začátku listopadu 1999 ve 13. kole vítězstvím 2:1 v derby se Spartou, a utnula ji až o pět měsíců později ve 24. kole porážka 1:3 v dalším pražském derby, tentokrát s žižkovskou Viktorií. Celou tuto dobu byli sešívaní na čele tabulky, na konci sezony se však z titulu přesto neradovali. V posledních sedmi zápasech ročníku totiž nepochopitelně zkolabovali, utrpěli čtyři porážky a jednou remizovali, a na čele tabulky je přeskočila Sparta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Sparta Praha – 15 výher v řadě

Sparta 1999.jpg

Stejná sezona, lepší načasování i forma - ročník 1999/2000 byl rekordním, co se týče vítězných sérií. Slavia dlouho perfektně šlapala a vypadalo to, že jde jistě za titulem. Zvlášť, když 8. listopadu prohrála Sparta v derby se Slavií 1:2, to vypadalo, že karty jsou lépe rozdané pro sešivané, jenže od dalšího střetnutí s Olomoucí (6:0) už „rudá mašina“ až do 28. kola nezaváhala a „přejela“ 15 protivníků v řadě. Mezi nimi i Slavii, které na začátku května 2000 uštědřila v 27. kole výprask 5:1. Až v následujícím zápase ztratila body po remíze 1:1 v Olomouci. Její vítězná šňůra trvala téměř půl roku. Titul si ale nenechala uniknout a v posledním kole jej potvrdila drtivou domácí výhrou 5:0 nad Drnovicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Viktoria Plzeň – 16 výher v řadě

Plzeň 2017.jpg

Mezi dvě sezony je rozložena nejdelší vítězná šňůra v ligové historii. S šestnácti zápasy ji drží Plzeň, která ji odstartovala na konci ročníku 2016/17, konkrétně 20. května 2016 v zápase 29. kola na hřišti Zbrojovky Brno, kde vyhrála 1:0. V posledním kole této sezony pak Viktorka přehrála doma Jihlavu 2:0 a v konečné tabulce obsadila druhé místo dva body pražskou Slavií.

Do dalšího ročníku pak Západočeši vstoupili ve velkém stylu – od prvního do čtrnáctého kola jim žádný tým nedokázal sebrat ani bod. Vítězná šňůra skončila až na konci listopadu bezbrankovou remízou na hřišti Teplic. První porážku (0:1) pak utrpěla Plzeň v 18. kole doma s Jihlavou. Na konci sezony však hráči Viktorie zvedli popáté v dějinách nad hlavu trofej pro ligové šampiony, když za sebou nechali o sedm bodů zpět pražskou Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud