Pavel Francouz (v únoru 2020)  Poslední únorový týden v roce 2020 opanoval v NHL český brankář Pavel Francouz, který během sedmi dnů vychytal Coloradu tři výhry a poprvé se radoval v elitní lize z čistého konta díky vítězství 1:0 na ledě Anaheimu. Kromě toho se významnou měrou podílel na plném bodovém zisku v zápasech s New Yorkem Islanders (3:1) a Los Angeles (2.1). Porážku utrpěl pouze v utkání s Tampou Bay, které Avalanche podlehli 3:4 po prodloužení. Bylo to během jeho druhé sezony v zámoří, během níž si vysloužil nový kontrakt. V anketě o hlavní hvězdu týdne dostal Francouz přednost před dvěma útočníky. Druhý skončil Mika Zibanejad z New Yorku Rangers, který ve třech zápasech zaznamenal tři góly a pět asistencí. Třetí místo obsadil Andrew Mangiapane z Calgary. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (v prosinci 2016)  Jakub Voráček se dočkal ocenění pro první hvězdu týdne v NHL v prosinci roku 2016, když pomohl Letcům během sedmi dnů ke čtyřem výhrám a k prodloužení série na devět vítězných utkání v řadě. Do statistik si tehdy připsal tři góly a šest nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Jágr (v prosinci 2016)  Legendární osmašedesátka se stala první hvězdou v NHL několikrát. Naposled se tak stalo v ročníku 2016/17, kdy Jaromír Jágr hájil barvy Floridy. Stalo se tak v posledním týdnu roku 2016, kdy Panthers ve sledovaném období pomohl pěti nahrávkami a stal se v tu chvíli druhým nejproduktivnějším hráčem v historii NHL. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Plekanec (v říjnu 2014)  Sezona 2014/15 byla z pohledu Tomáše Plekance jednou z jeho nejpovedenějších z těch, jež odehrál v NHL. Vstoupil do ní parádně - hned první hrací týden se stal největší hvězdou soutěže. Za svými zády tehdy nechal útočník Montrealu Canadiens brankáře Darcyho Kuempera z Minnesoty a Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu. Na konci ročníku, v němž nechyběl v jediném utkání v dresu Habs, měl na kontě 60 bodů za 26 branek a 34 asistencí. Další čtyři body pak přidal ve 12 zápasech play-off. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Výjimeční borci. 7 českých hráčů, kteří od roku 2015 získali ocenění pro první hvězdu týdne v NHL

Počet českých hokejistů v NHL sice už není tak vysoký, jako tomu bylo v minulosti, v zámoří však stále existuje dost našinců, kteří umí zazářit.

Za Atlantikem pravidelně vyhlašují největší hvězdy každého týdne NHL. Na toto prestižní ocenění už dosáhla i řada českých hokejistů. Jména sedmi posledních tuzemských vítězů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

David Pastrňák (v lednu 2023)

David Pastrňák 19 3.jpg

Dosud posledním českým hokejistou, který získal ocenění pro nejlepšího hokejistu týdne v NHL, je David Pastrňák. Útočník Bostonu to zvládl už několikrát. Poprvé to dokázal v listopadu 2018 a posléze byl na vrcholu ankety znovu v říjnu roku 2019. Talentovaný forvard dal tehdy ve třech zápasech sedm branek a navrch přidal dvě nahrávky. Náramně mu vyšel především duel s Anaheimem, ve kterém se gólově prosadil hned čtyřikrát.

Hráčem týdne se stal i v ročníku 2020/21, když se vrátil na led po operaci kyčle a během prvního únorového týdne zaznamenal sedm bodů za pět gólů a dvě nahrávky, přičemž se blýskl devátým hattrickem v kariéře. Počtvrté se stal Pastrňák nejlepším hráčem týdne letos. Hned v prvním lednovém týdnu získal nejvíc hlasů a za sebou nechal Jacka Hughese a Rasmuse Dahlina.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavel Francouz (v únoru 2020)

Pavel Francouz-Colorado.jpg

Poslední únorový týden v roce 2020 opanoval v NHL český brankář Pavel Francouz, který během sedmi dnů vychytal Coloradu tři výhry a poprvé se radoval v elitní lize z čistého konta díky vítězství 1:0 na ledě Anaheimu. Kromě toho se významnou měrou podílel na plném bodovém zisku v zápasech s New Yorkem Islanders (3:1) a Los Angeles (2.1). Porážku utrpěl pouze v utkání s Tampou Bay, které Avalanche podlehli 3:4 po prodloužení. Bylo to během jeho druhé sezony v zámoří, během níž si vysloužil nový kontrakt.

V anketě o hlavní hvězdu týdne dostal Francouz přednost před dvěma útočníky. Druhý skončil Mika Zibanejad z New Yorku Rangers, který ve třech zápasech zaznamenal tři góly a pět asistencí. Třetí místo obsadil Andrew Mangiapane z Calgary.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jakub Voráček (v prosinci 2016)

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Jakub Voráček se dočkal ocenění pro první hvězdu týdne v NHL v prosinci roku 2016, když pomohl Letcům během sedmi dnů ke čtyřem výhrám a k prodloužení série na devět vítězných utkání v řadě. Do statistik si tehdy připsal tři góly a šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Jaromír Jágr (v prosinci 2016)

Jaromír Jágr Florida 4.jpg

Legendární osmašedesátka se stala první hvězdou v NHL několikrát. Naposled se tak stalo v ročníku 2016/17, kdy Jaromír Jágr hájil barvy Floridy. Stalo se tak v posledním týdnu roku 2016, kdy Panthers ve sledovaném období pomohl pěti nahrávkami a stal se v tu chvíli druhým nejproduktivnějším hráčem v historii NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Plekanec (v říjnu 2014)

Tomáš Plekanec1.jpg

Sezona 2014/15 byla z pohledu Tomáše Plekance jednou z jeho nejpovedenějších z těch, jež odehrál v NHL. Vstoupil do ní parádně - hned první hrací týden se stal největší hvězdou soutěže. Za svými zády tehdy nechal útočník Montrealu Canadiens brankáře Darcyho Kuempera z Minnesoty a Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu. Na konci ročníku, v němž nechyběl v jediném utkání v dresu Habs, měl na kontě 60 bodů za 26 branek a 34 asistencí. Další čtyři body pak přidal ve 12 zápasech play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jiří Hudler (v březnu 2015)

Jiří Hudler.jpg

V ročníku 2014/15 se z ocenění pro nejlepšího hráče týdne v NHL radovali hned tři čeští hokejisté. Po Tomáši Plekancovi se v březnu dočkal i Jiří Hudler, jenž tehdy válel v dresu Calgary. Útočník Flames se blýskl čtyřmi góly a stejným počtem nahrávek ve čtyřech zápasech a na konci sezony byl dokonce osmým nejproduktivnějším hráčem NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Ondřej Pavelec (v březnu 2015)

Ondřej Pavelec 2.jpg

Týden po Jiřím Hudlerovi se stal první hvězdou týdne v NHL útočník Scott Hartnell z Columbusu, po němž přišla řada na Ondřeje Pavelce. Gólman Winnipegu chytal v parádní formě a Jets dovedl k výhrám nad San Jose, St. Louis a Washingtonem. I díky této sérii kanadský klub oslavil postup do play-off.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud