Vzdali boj o NHL. 4 čeští obránci, kteří odešli ze zámoří do Evropy

Počet českých obránců, kteří klepou na dveře NHL, nebo v ní už hrají, není moc vysoký. Další čtyři čeští beci navíc ze zámoří odešli.

Českou defenzivní jedničkou je v NHL Filip Hronek. Finále Stanley Cupu hrál Radko Gudas, dobrou pozici má taky Jan Rutta nebo Radim Šimek. Další musí o své místo bojovat a jiní už to v zámoří zabalili. Jména čtyř českých beků, kteří v minulých dnech a týdnech odešli zpoza Atlantiku do Evropy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Galvas

Jakub Galvas Chicago.jpg

V roce 2017 jej draftovalo Chicago, za které odehrál v ročníku 2021/22 šest zápasů v NHL. Loni ale působil celý rok na farmě a tím svou zámořskou misi prozatím uzavřel. Čtyřiadvacetiletý Jakub Galvas to za Atlantikem zabalil a posílil švédské Malmö, díky čemuž bude na očích i reprezentačním trenérům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ronald Knot

profimedia-0774058511.jpg

Rok a dost. Ronald Knot se dostal přes Liberec a Nižněkamsk až do Arizony. Do prvního týmu Coyotes se ale neprobojoval a v NHL neodehrál ani jeden zápas. Po sezoně to osmadvacetiletý bek, který si zahrál i na olympiádě a loňském mistrovství světa, v zámoří zabalil a vrátil se zpátky pod Ještěd.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Filip Král

Filip Král Toronto.jpg

Třiadvacetiletý bek se několik let snažil prokousat do NHL. V minulém ročníku se mu to povedlo a naskočil do dvou zápasů za Toronto, více prostoru ale v Maple Leafs nedostal. Potenciál má daleko větší, a tak se rozhodl, že to v zámoří zabalí a vrátí se domů. Ofenzivně laděný Filip Král bude hrát za finské Lahti, z čehož by měla těžit i reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Andrej Šustr

Andrej Šustr Anaheim.jpg

Zkušený obránce odehrál v NHL dohromady i s play-off více než 400 zápasů. Působil v Tampě Bay a Anaheimu, v minulém ročníku se pak marně snažil prokousat do kádru Minnesoty a poté i Ducks. Dvaatřicetiletý Andrej Šustr si dříve vyzkoušel KHL za čínský Kunlun, teď bude hrát za německý Kolín nad Rýnem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud