Vzhůru za obhajobou. 4 útočníci, kteří Plzni mají vystřílet další ligový titul

V minulé sezoně v Plzni působil francouzský kanonýr Jean-David Beauguel, který se stal elitním střelcem ligy. Viktorce vystřílel titul a poté odešel zase o kus dál. I bez něj má ale kouč Michal Bílek k dispozici silnou ofenzivu.

Jedním z útočníků, který ještě stále figuruje na plzeňské soupisce, je René Dedič. Ten toho ale na podzim moc neukázal a v zimě nejspíš odejde jinam. Se kterými čtyřmi forvardy tak Viktorka půjde vstříc obhajobě ligového titulu? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý Plzeň 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvoumetrový dlouhán byl na podzim útočnou jedničkou Plzně. A taky jejím nejlepším kanonýrem. Tomáš Chorý se v lize trefil devětkrát a střelecky dokázal zastoupit Jeana-Davida Beauguela. I na jaře dostane hodně prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jan Kliment

Jan Kliment Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dříve se mu dařilo ve Slovácku, ovšem v Polsku, kde působil loni, neprožil dobrý rok. V Plzni si proto od jeho letního příchodu neslibovali žádné zázraky, Jan Kliment ale Viktorce hodně pomohl. Dával důležité góly v boji o Ligu mistrů, trefil se i do sítě Bayernu Mnichov, v lize se uvedl třemi brankami v šesti duelech. Více mu však nedovolily zdravotní problémy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Fortune Bassey

Fortune Bassey Plzeň.jpg

Loňský podzim odehrál za České Budějovice, ve kterých se mu dařilo na výbornou. Nigerijský útočník si vystřílel angažmá v Maďarsku, po půl roce se ale vrátil do ligy a posílil Plzeň. Viktorka od něj ovšem čekala víc, Fortune Bassey dal v lize jediný gól a na jaře bude jeho pozice hodně složitá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matěj Vydra

profimedia-0685720054.jpg

Dříve se spekulovalo o jeho přestupu do Sparty, byl spojován taky s Arisem Soluň, před pár dny se ale objevil v Plzni. Třicetiletý útočník a člen širšího kádru reprezentace naposledy nastupoval za anglické Burnley, v tom ale po sezoně skončil a od té doby byl, i vinou zdravotních problémů, bez angažmá. Před lety hrál ligu za Baník, prosadí se v Plzni?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud