Jan Kolář  - Účastník posledních olympijských her a několika světových šampionátů už dříve s Pardubicemi získal dva extraligové tituly. V průběhu sezony 2012/13 odešel do KHL, kde si zahrál za Doněck, Vladivostok a Chabarovsk. Před rokem se třiatřicetiletý Jan Kolář vrátil do Dynama, posbíral 22 bodů a se stal jedním z pilířů týmu. Tím bude i v dalším ročníku. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Juraj Mikuš  - V Pardubicích bude pokračovat i Juraj Mikuš. Jednatřicetiletý slovenský reprezentant, jehož v roce 2007 draftovalo Toronto, má zkušenosti i z KHL, kde nastupoval za Lev Praha. Poté několik let působil ve Spartě, krátce byl v Kometě a v průběhu ročníku 2018/19 přišel do Dynama. Loni posbíral 17 bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Nakládal  - Byl přestupovou prioritou Dynama, se kterým se nakonec taky dohodl. Jakub Nakládal po letech, během nichž nastupoval v NHL či KHL, zase oblékne pardubický dres. Dvaatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství světa 2012 má ve sbírce kompletní sadu extraligových medailí a teď se do Pardubic vrátil. Vedení klubu si od dvaatřicetiletého beka hodně slibuje. Foto: Profimedia.cz
 Stěpan Zacharčuk  - Třiatřicetiletý ruský bek několik let hrál v KHL, kde působil v Togliatti, Kazani, Novgorodu, Vladivostoku a loni byl dokonce kapitánem Nižněkamsku. V tom ale předčasně skončil a posílil Pardubice. Za Dynamo odehrál 12 zápasů, připsal si šest bodů a výraznou měrou pomohl k záchraně v extralize. Vedení Pardubic s ním bylo nadmíru spokojeno a s hráčem podepsalo novou smlouvu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Z bídy zase nahoru. 4 zkušení obránci, kteří mohou vrátit Pardubice zpátky mezi elitu

To nejhorší už mají za sebou. Fanoušci Pardubic věří, že bídné výsledky a boje o záchranu jejich milovaného týmu jsou minulostí, a teď se zase odrazí zpátky nahoru. Odpovídá tomu také tým, který Dynamo staví.

Jan Kolář Nakládal Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V posledních letech Pardubice patřily k nejhorším týmům extraligy. To by se ale mělo změnit a Dynamo pod vedením nového majitele Petra Dědka staví silný tým. Obrana východočeského týmu dokonce podle papírových předpokladů vypadá jako jedna z nejsilnějších v extralize. Jména čtyř defenzivních pilířů Dynama najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Jan Kolář

Jan Kolář Pardubice 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Účastník posledních olympijských her a několika světových šampionátů už dříve s Pardubicemi získal dva extraligové tituly. V průběhu sezony 2012/13 odešel do KHL, kde si zahrál za Doněck, Vladivostok a Chabarovsk. Před rokem se třiatřicetiletý Jan Kolář vrátil do Dynama, posbíral 22 bodů a se stal jedním z pilířů týmu. Tím bude i v dalším ročníku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš PArdubice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V Pardubicích bude pokračovat i Juraj Mikuš. Jednatřicetiletý slovenský reprezentant, jehož v roce 2007 draftovalo Toronto, má zkušenosti i z KHL, kde nastupoval za Lev Praha. Poté několik let působil ve Spartě, krátce byl v Kometě a v průběhu ročníku 2018/19 přišel do Dynama. Loni posbíral 17 bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal Jaroslavl.jpg

Byl přestupovou prioritou Dynama, se kterým se nakonec taky dohodl. Jakub Nakládal po letech, během nichž nastupoval v NHL či KHL, zase oblékne pardubický dres. Dvaatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství světa 2012 má ve sbírce kompletní sadu extraligových medailí a teď se do Pardubic vrátil. Vedení klubu si od dvaatřicetiletého beka hodně slibuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Stěpan Zacharčuk

Stěpan Zacharčuk KHL.jpg

Třiatřicetiletý ruský bek několik let hrál v KHL, kde působil v Togliatti, Kazani, Novgorodu, Vladivostoku a loni byl dokonce kapitánem Nižněkamsku. V tom ale předčasně skončil a posílil Pardubice. Za Dynamo odehrál 12 zápasů, připsal si šest bodů a výraznou měrou pomohl k záchraně v extralize. Vedení Pardubic s ním bylo nadmíru spokojeno a s hráčem podepsalo novou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud