Adam Hložek  Na podzim si odbyl premiéru v reprezentaci a čekalo se, že vytvoří úderné komando s Patrikem Schickem. Jenže pak se Adam Hložek zranil a od té doby je mimo hru. Bude záležet, kdy a v jaké formě se vrátí, ovšem pokud osmnáctiletý útočník Sparty naváže na své předešlé výkony, tak se klidně může dostat až na EURO.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Juliš  Na podzim měl formu jako hrom, stal se sparťanským útočníkem číslo jedna a dokázal se prosadit i v Evropské lize. Na kontě má jedenáct ligových tref a je jedním ze tří nejlepších ligových střelců. Mluvilo se o jeho povolání do reprezentace, jenže v posledních čtyřech duelech se střelecky neprosadil a v uplynulém utkání se nevešel ani do základní sestavy. Dokáže šestadvacetiletý Lukáš Juliš zase navléct střelecké kopačky?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kuchta  Když se v létě vracel do Slavie, tak se řada lidí ptala, proč jej trenér Jindřich Trpišovský bere. Jenže Jan Kuchta ukazuje, že na velký fotbal má. Na podzim se prosadil v Evropské lize a nyní má na kontě už jedenáct ligových branek. Devět z nich čtyřiadvacetiletý Kuchta nasázel na jaře a nahlas si říká o místo v reprezentaci.  Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Zdeněk Ondrášek Nejzkušenější z uvedeného kvarteta je Zdeněk Ondrášek. Dvaatřicetiletý útočník toho v reprezentaci odehrál nejvíc a mimo jiné se blýskl gólem do sítě Anglie. V průběhu podzimu přišel do Plzně a čekalo se, že bude sázet jednu branku za druhou. Jenže aktuálně má na kontě jen čtyři zásahy a jeho šance na to, že se dostane na EURO, nejsou tak vysoké, jaké byly ještě před pár měsíci.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Z Fortuna ligy až na EURO. 4 ligoví útočníci, kteří se porvou o letenku na šampionát

Ve světě sice stále řádí koronavirus, letošní fotbalové EURO už by ale mělo proběhnout. A na šampionát určitě pojede i několik hvězd Fortuna ligy.

Bez názvu1.jpg

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý už přemýšlí o tom, jaký tým vezme na EURO. Útočnou jedničkou českého týmu je Patrik Schick, o další místa na hrotu sestavy se ale strhne ještě pořádný boj, do něhož zasáhnou i čtyři ligoví útočníci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Adam Hložek 

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim si odbyl premiéru v reprezentaci a čekalo se, že vytvoří úderné komando s Patrikem Schickem. Jenže pak se Adam Hložek zranil a od té doby je mimo hru. Bude záležet, kdy a v jaké formě se vrátí, ovšem pokud osmnáctiletý útočník Sparty naváže na své předešlé výkony, tak se klidně může dostat až na EURO. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Lukáš Juliš 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim měl formu jako hrom, stal se sparťanským útočníkem číslo jedna a dokázal se prosadit i v Evropské lize. Na kontě má jedenáct ligových tref a je jedním ze tří nejlepších ligových střelců. Mluvilo se o jeho povolání do reprezentace, jenže v posledních čtyřech duelech se střelecky neprosadil a v uplynulém utkání se nevešel ani do základní sestavy. Dokáže šestadvacetiletý Lukáš Juliš zase navléct střelecké kopačky? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Kuchta 

Jan Kuchta Slavia 2 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Když se v létě vracel do Slavie, tak se řada lidí ptala, proč jej trenér Jindřich Trpišovský bere. Jenže Jan Kuchta ukazuje, že na velký fotbal má. Na podzim se prosadil v Evropské lize a nyní má na kontě už jedenáct ligových branek. Devět z nich čtyřiadvacetiletý Kuchta nasázel na jaře a nahlas si říká o místo v reprezentaci. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Zdeněk Ondrášek 

Zdeněk Ondrášek Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejzkušenější z uvedeného kvarteta je Zdeněk Ondrášek. Dvaatřicetiletý útočník toho v reprezentaci odehrál nejvíc a mimo jiné se blýskl gólem do sítě Anglie. V průběhu podzimu přišel do Plzně a čekalo se, že bude sázet jednu branku za druhou. Jenže aktuálně má na kontě jen čtyři zásahy a jeho šance na to, že se dostane na EURO, nejsou tak vysoké, jaké byly ještě před pár měsíci. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud