Youba Dramé Zajímavě nakročeno má také další zlínský cizinec Youba Dramé. Třiadvacetiletý záložník přišel do Baťova města před sezonou z Ústí nad Labem a ihned se stal jedním z lídrů zlínského týmu. Za ten si v tomto ročníku připsal zatím 29 startů, ve kterých vstřelil už pět branek a přidal k nim dvě asistence. Co na to přední ligové týmy?  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Kamso Mara Liberec za poslední roky přišel už o řadu opor, Kamso Mara ale na severu Čech stále zůstává. Šestadvacetiletý záložník je pod Ještědem už třetím rokem a pro hru severočeského týmu je nesmírně důležitý. V loňské sezoně dal sedm branek, ke kterým letos přidal dvě trefy a tři asistence. Dříve se psalo o jeho možném odchodu do Plzně.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Kristi Qose Karviná už předním ligovým týmům dodala několik zajímavých hráčů. Jedním z nich byl například Ondřej Lingr, jenž působí ve Slavii, dalším pak Adriel Ba Loua, který hraje za Plzeň. Ve slezském klubu však působí i další zajímaví fotbalisté - jako třeba Kristi Qose. Pětadvacetiletý albánský záložník je v Karviné druhým rokem a platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Letos dal už šest branek a přidal jednu nahrávku.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Eduardo Santos Slovenský útočník, který už se dostal do reprezentace své země, má formu jako hrom. Už loni se blýskl devíti góly v dresu Českých Budějovic a letos přidal 11 zásahů v barvách Jablonce. Sedmadvacetiletý forvard se před lety zkoušel prosadit ve Spartě, tam ale neuspěl, teď si však svými výkony nahlas říká o pozornost některého z TOP tří českých klubů. Údajně o něm opět vážně uvažují na Letné. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Žádané zboží. 8 cizinců, po kterých v létě mohou sáhnout elitní kluby Fortuna ligy

Letošní sezona Fortuna ligy ještě neskončila, jednotlivé týmy už ale přemýšlejí o tom, jak budou vypadat jejich kádry v příštím ročníku. Na přestupovém trhu bude opět hodně živo.

Dění na letním přestupovém trhu bude zase zajímavé. Nejaktivnější budou nejspíš týmy z elitní trojky (tedy Slavia, Sparta a Plzeň) a hodně rušno bude okolo několika ligových cizinců. Jména osmi těch, po kterých mohou sáhnout přední celky Fortuna ligy, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Cheick Conde 

Cheick Conde Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klub: Fastav Zlín 
Země: Guinea 
Post: záložník 

Na podzim se o něj přetahovala Sparta se Slavií, Cheick Conde ale nakonec zůstal ve Zlíně. Čekalo se, že dres změní v zimě, ani to se ale ještě nestěhoval. Dvacetiletý záložník v tomto ročníku odehrál dvacet zápasů, nyní je ale v rodné zemi a čeká na vízum, aby se mohl vrátit do Baťova města. A co bude pak? Letos nepředvádí takové výkony, jako v loňském ročníku, na přestupovém trhu však i nadále může být žádaným zbožím. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Youba Dramé 

Youba Dramé Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klub: Fastav Zlín 
Země: Francie 
Post: záložník 

Zajímavě nakročeno má také další zlínský cizinec Youba Dramé. Třiadvacetiletý záložník přišel do Baťova města před sezonou z Ústí nad Labem a ihned se stal jedním z lídrů zlínského týmu. Za ten si v tomto ročníku připsal zatím 29 startů, ve kterých vstřelil už pět branek a přidal k nim dvě asistence. Co na to přední ligové týmy? 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Kamso Mara 

Kamso Kara 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Klub: Slovan Liberec 
Země: Guinea 
Post: záložník 

Liberec za poslední roky přišel už o řadu opor, Kamso Mara ale na severu Čech stále zůstává. Šestadvacetiletý záložník je pod Ještědem už třetím rokem a pro hru severočeského týmu je nesmírně důležitý. V loňské sezoně dal sedm branek, ke kterým letos přidal dvě trefy a tři asistence. Dříve se psalo o jeho možném odchodu do Plzně. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Kristi Qose 

Kristi Qose Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Klub: MFK Karviná 
Země: Albánie 
Post: záložník 

Karviná už předním ligovým týmům dodala několik zajímavých hráčů. Jedním z nich byl například Ondřej Lingr, jenž působí ve Slavii, dalším pak Adriel Ba Loua, který hraje za Plzeň. Ve slezském klubu však působí i další zajímaví fotbalisté - jako třeba Kristi Qose. Pětadvacetiletý albánský záložník je v Karviné druhým rokem a platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Letos dal už šest branek a přidal jednu nahrávku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Eduardo Santos 

Eduardo Santos Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Klub: MFK Karviná 
Země: Brazílie 
Post: obránce 

Dalším zajímavým cizincem, který působí v Karviné, je Eduardo Santos. Třiadvacetiletý brazilský bek se ve slezském klubu objevil už loni a v tomto ročníku patří mezi největší opory karvinského celku. Na hřišti prakticky vůbec nechybí a do statistik si připsal i dvě branky. Tento 196 centimetrů vysoký obránce může být pro elitní kluby hodně lákavým zbožím. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Klub: FK Jablonec 
Země: Slovensko 
Post: útočník 

Slovenský útočník, který už se dostal do reprezentace své země, má formu jako hrom. Už loni se blýskl devíti góly v dresu Českých Budějovic a letos přidal 11 zásahů v barvách Jablonce. Sedmadvacetiletý forvard se před lety zkoušel prosadit ve Spartě, tam ale neuspěl, teď si však svými výkony nahlas říká o pozornost některého z TOP tří českých klubů. Údajně o něm opět vážně uvažují na Letné.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Maksym Talovierov 

Maksym Talovierov Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klub: Dynamo České Budějovice 
Země: Ukrajina 
Post: obránce 

Ve Slavii aktuálně působí na hostování z Liberce Taras Kačaraba. Zda ukrajinský stoper v Edenu zůstane, to je otázkou, v zákulisí se však spekuluje o možném příchodu dalšího beka z Ukrajiny, kterým je Maksym Talovierov, okolo něhož sešívaní kroužili už v zimě. Dvacetiletý stoper hraje svou druhou ligovou sezonu a vypracoval se mezi opory jihočeského týmu. Letos téměř dvoumetrový čahoun vstřelil i svůj první ligový gól. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Christ Tiéhi 

Christ Tiéhi Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klub: SFC Opava 
Země: Francie 
Post: záložník 

S opavským dresem se v zimě rozloučil velezkušený záložník Pavel Zavadil. Věděl, že může zamířit do sportovního důchodu, protože už má nástupce, který jeho roli na hřišti převezme. Ve Slezanu totiž působí Christ Tiéhi - tedy dvaadvacetiletý francouzský záložník, jenž během své premiérové ligové sezony zatím zasáhl do 17 zápasů a už si stihl říct o pozornost klubů z opačného pólu tabulky. Pokud se nestane zázrak, tak Opava letos sestoupí, Tiéhi by ale měl mezi elitou zůstat. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud