Žádaný gólman. 4 kluby, do kterých by z Arizony mohl zamířit Karel Vejmelka

V NHL chytá sice teprve druhou sezonu, vede si ale víc než dobře. Karel Vejmelka září v bráně Arizony a dostal se na radar „větších“ organizací.

Do letošní sezony NHL zasáhlo sedm českých brankářů. Nejvíce prostoru dostává Karel Vejmelka, jenž v tomto ročníku odchytal za Arizonu už 40 duelů. Není divu, že je o něj na přestupovém trhu zájem. Kam by mohl zamířit? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Washington Capitals

Karel Vejmelka MS 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou Washingtonu je Darcy Kuemper, jehož doplňuje Charlie Lindgren. Capitals však údajně pokukují také po Vejmelkovi, který by mohl vytvořit kvalitní tandem s Kuemperem. Za tým z hlavního města USA už dříve chytali Michal Neuvirth, Tomáš Vokoun a ještě v minulé sezoně i Vítek Vaněček. Opačným směrem by mohl zamířit dánský forvard Lars Eller.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Pittsburgh Penguins

Karel Vejmelka Arizona.jpg

Dalším týmem, který o Vejmelku stojí, je údajně Pittsburgh. O prostor v bráně Penguins se dělí Američan Casey Desmith se sedmadvacetiletým Kanaďanem Tristanem Jarrym, jenž má zatím o něco lepší čísla. Na příští rok však nemá smlouvu, což by mohl vyřešit právě Vejmelka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Los Angeles Kings

Karel Vejmelka ČR 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Los Angeles hraje dobrou sezonu a v Pacifické divize je druhé za Las Vegas. Největší prostor zatím dostává sedmatřicetiletý Jonathan Quick, lepší čísla má však jeho americký kolega Pheonix Copley, jehož Kings přivedli v létě z Washingtonu. Novou konkurencí by se jim mohl stát Vejmelka.

Foto:  Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Buffalo Sabres

profimedia-0751138990.jpg

Buffalo hraje výrazně lepší sezonu než v poslední letech. Sabres jsou na vzestupu, jasnou brankářskou jedničku však nemají. O prostor mezi třemi tyčemi se dělí Ukko-Pekka Luukkonen z Finska, Američan Craig Anderson a sedmadvacetiletý kanadský brankář Eric Comrie. Vejmelka by otázku gólmanů v Buffalu mohl vyřešit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud