Žádaný objev z mistrovství světa. Pět klubů z NHL, které chtějí Jana Ruttu

Čeští hokejisté zůstali na světovém šampionátu za očekáváním. Tým okolo Jakuba Voráčka dohrál už ve čtvrtfinále a nevyslyšel medailové přání hokejového národa. Někteří hráči si ale možná „řekli“ o nové angažmá. Jedním z nich je Jan Rutta.

Už před šampionátem došlo k dohodě mezi Montrealem a Jakubem Jeřábkem, Radim Šimek si po turnaji plácl se San Jose a další český bek Jan Rutta by je mohl brzy následovat. Šestadvacetiletý chomutovský obránce odehrál vydařený turnaj a vysloužil si zájem zámořských klubů. Pět organizací, do nichž by mohl zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Carolina Hurricanes

Jan Rutta.jpg

Během působení českého týmu v Paříži se v souvislosti s českým bekem nejčastěji skloňovala Carolina. Tým, za který si v uplynulé sezoně zahrál Jakub Nakládal, Martin Frk či Andrej Nestrašil, v hlavním městě Francie zastupoval bývalý skvělý útočník Robert Kron, jenž se s Ruttou osobně setkal. Dohodli se na spolupráci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Columbus Blue Jackets

Jan Rutta Ondřej Bičiště   MAFRA Profimedia.jpg

Columbus letos prožil velmi dobrou základní část, play-off mu ale nevyšlo. V příštím ročníku však bude mít znovu vysoké ambice. Blue Jackets chtějí dojít ještě dál, a proto sledovali evropské hráče i na letošním světovém šampionátu. Jedním z nich je prý i Rutta.

Foto: "Ondřej Bičiště " / MAFRA / Profimedia​

Pokračování 4 / 6

Edmonton Oilers

Jan Rutta ČR2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Edmonton byl dlouho ambiciózním týmem plným mladých hráčů, kteří však nenaplňují očekávání. To se ale letos změnilo a parta okolo Conora McDavida ukázala ohromný potenciál. Oilers došli daleko v play-off, s tím se ale nehodlají spokojit a hledají posily. Jendou z nich by mohl být i český bek.

„Rutta je skutečně žádaný, Oilers jsou jedním z kanadských klubů, kteří se o hráče zajímají. Ale nemyslím si, že by mu dali konkrétní nabídku," napsal na svém Twitteru uznávaný novinář TSN Darren Dreger.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Calgary Flames

JAn Rutta civil Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Edmonton však není jediným kanadským týmem, který má kroužit okolo Rutty. Údajně ho sleduje také Calgary, v němž by se český bek sešel s Michaelem Frolíkem, ale také s Ladislavem Šmídem, Davidem Rittichem či Danielem Přibylem. Je však otázkou, kolik z nich se prorve do sestavy Flames.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Chicago Blackhawks

Jan Rutta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V Chicagu, které je stále nejúspěšnějším týmem posledních let, se brzy může sejít početná česká kolonie. Smlouvu prodloužil Michal Rozsíval, o své budoucnosti jedná Michal Kempný a do kádru Blackhawks míří chomutovský David Kämpf. Brzy by ho mohl následovat jeho parťák z „pirátského“ týmu Rutta, který je prý rovněž v hledáčku organizace. Tři čeští beci v jednom týmu NHL? To už tady dlouho nebylo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud