Jednou z legend německé fotbalové Bundesligy je obránce Karl-Heinz Körbel. Celou kariéru strávil v dresu Eintrachtu Frankfurt a v nejvyšší německé soutěži odehrál mezi lety1972 až 1991 přes šest stovek utkání. Žádný jiný borec metu 600 střetnutí nepokořil.
Na pátém místě najdeme českého rodáka Mirko Votavu, jenž však získal po emigraci německý pas a v soutěži byl považován za domácího fotbalistu. Kteří cizinci tedy odehráli v Bundeslize nejvíc utkání? Kvarteto těch nejpilnějších najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 5
4. Naldo (Brazílie) – 358 zápasů

Brazilec Naldo přišel do Bundesligy v roce 2005 a strávil v ní přes třináct sezon. Postupně oblékal dresy Werderu Brémy, Wolfsburgu a Schalke 04. Během působení v německé nejvyšší lize patřil k nejlepším a nejlépe střílejícím stoperům na tamních trávnících. Dvakrát vyhrál pohárovou soutěž DFB-Pokal, dvakrát se radoval z výhry Superpoháru.
V roce 2007 triumfoval s brazilskou reprezentací na jihoamerickém šampionátu, jinak ho ovšem pozvánky do národního týmu míjely. Kariéru zakončil po sezoně 2019/20 v Monaku. V Německu na něho ale jistě hned tak nezapomenou. Odehrál 358 bundesligových utkání a nastřílel 46 branek.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 5
3. Makoto Hasebe (Japonsko) – 377 zápasů

Japonec Makoto Hasebe nejčastěji nastupuje na postu stopera. V devětatřiceti letech má moře zkušeností, v Německu odehrál už 377 ligových zápasů a nastřílel sedm branek.
Drahomír Kvasnička, Petr Sobol
V roce 2008 přišel do Wolfsburgu a v následující sezoně se stal druhým japonským fotbalistou, který vyhrál Bundesligu. Na začátku sezony 2013/14 se však stěhoval do nového působiště. V Norimberku zvládl odehrát 14 utkání a létě roku 2014 zamířil do Frankfurtu, kde má podepsanou smlouvu do konce sezony 2023/24.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 5
2. Robert Lewandowski (Polsko) – 384 zápasů

Pro fanoušky Bayernu to byl loni v létě šok, v Barceloně jásali. Tak lze popsat situaci kolem odchodu Roberta Lewandowskiho do Španělska. Polský kanonýr zamířil za novou výzvou na Pyrenejský poloostrov, ale v německé Bundeslize za sebou zanechal významný odkaz.
Od chvíle, co se poprvé v sezoně 2010/11 objevil v dresu Borussie Dortmund, až do chvíle, kdy po dvanácti sezonách jako desetinásobný šampion soutěž opouštěl, patřil k jejím největším osobnostem. Pouze legendární Gerd Müller nastřílel víc branek než polský kanonýr. Tomu na 312 přesných tref stačilo odehrát 384 utkání.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 5
1. Claudio Pizarro (Peru) – 490 zápasů

Kdybyste se zeptali anglických fanoušků, co si myslí o Claudiu Pizarrovi, nejspíš by na základě jeho účinkování v dresu londýnské Chelsea odpověděli, že to byl průměrný hráč. Měli by nejspíš pravdu, protože jeho angažmá na Stamford Bridge v letech 2007 až 2009 je vůbec nejhorším obdobím jeho kariéry. Během dvou sezon odehrál jen 32 zápasů a dal pouhé dva góly.
Kdybyste však stejnou otázku položili německým příznivcům (a především fanouškům Bayernu Mnichov a Werderu Brémy), mluvili by o peruánském forvardovi v superlativech. Právě v těchto klubech totiž před odchodem na ostrovy zářil a když se po nepovedené anglické epizodě vrátil zpět do vlasti, našel v Brémách opět někdejší famózní střeleckou formu. Když se v roce 2020 v 41 letech loučil s profesionální kariérou, měl na kontě 197 gólů ve 490 zápasech, což z něho dělá šestého nejlepšího střelce v historii Bundesligy. Žádný cizinec však neodehrál v nejvyšší německé soutěži víc utkání než on.
Foto: Profimedia.cz