Zajímá se o ně turecký mistr. 3 Češi, kteří byli spojováni s odchodem do Besiktase

Fotbalisté Besiktase se po čtyřleté pauze vrátili na ligový trůn. Nyní elitní turecký klub hledá posily a dívá se taky po českých reprezentantech.

Dres Besiktase už dříve oblékali Tomášové Sivok, Zápotočný nebo Jun. A nyní přední klub z Istanbulu krouží (nebo kroužil) okolo dalších českých reprezentantů. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Bude zajímavé sledovat, co se po bude dít s Michaelem Krmenčíkem. Osmadvacetiletý útočník stále patří belgickým Bruggám, v těch ale nejspíš pokračovat nebude. Na jaře proto odešel na hostování do PAOK Soluň, kde znovu nazul střelecké kopačky.

Nyní o něj ale velmi stojí Sparta, do které by jej rád přivedl kouč Pavel Vrba. Nebo bude všechno úplně jinak? Ještě předtím, než zamířil do Řecka, ho lákal Besiktas, který okolo něj kroužil už v roce 2019. Pokusí se Krmenčíka nyní získat znovu? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Pavlenka 

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Loni se Brémy ještě zachránily, tentokrát už to ale nedokázaly a padají z Bundesligy. Sestupu nezabránili ani Theodor Gebre Selassie a Jiří Pavlenka, kteří patřili ke klíčovým hráčům týmu. Gebre už v Německu pokračovat nebude a nejspíš se vrátí do Liberce, je však otázkou, co bude s Pavlenkou, který se chystá s českým týmem na EURO. O nabídky by neměl mít nouzi, dříve se spekulovalo o zájmu Liverpoolu nebo Barcelony, nyní jej podle webu fanatik.com láká i Besiktas. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Vaclík 

Tomáš Vaclík Sevilla 21.jpg

Pavlenka však není jediným českým brankářem, kterého Besitkas sleduje. Slavný turecký klub by totiž mohl opustit teprve dvacetiletý gólman Ersin Destanoglu, o něhož je na přestupovém trhu zájem, a tak za něj možná bude třeba najít náhradu. Tou by se podle zahraničních médií mohl stát Tomáš Vaclík, jenž končí své angažmá v Seville. Česká reprezentační jednička však určitě bude mít i další nabídky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud