Springfield Falcons a Lake Erie Monsters (AHL)  Od roku 2013 hrál Sedlák na farmě ve Springfieldu. V AHL nastupoval tři roky, ten poslední už hrál za Lake Erie Monsters a s tím dokonce získal Calder Cup. V základní části tehdy posbíral 18 bodů a dalších 16 jich přidal v play-off. Svou asistencí připravil i vítězný gól, kterým Lake Erie finálovou sérii ukončilo.
 Columbus Blue Jackets  Premiéru v NHL si Sedlák odbyl v sezoně 2016/17 za Columbus, který jej draftoval už v roce 2011. Během úvodního ročníku v nejlepší lize světa zasáhl do 62 zápasů a připsal si 13 bodů. Za Blue Jackets hrál ještě další dva roky, dostával ale stále méně prostoru, a tak v roce 2019 odešel do KHL.
 Colorado Avalanche  Sedlák po minulé sezoně skončil v Čeljabinsku a plácl si s Pardubicemi. Za Dynamo ale nakonec nenastoupil, zlákalo jej totiž Colorado, a tak se znovu vydal do NHL. Za tým, který v minulé sezoně získal Stanley Cup, si ale připsal jen tři starty, bodově se neprosadil.
 Philadelphie Flyers  V Coloradu Sedlák dlouho nevydržel, v NHL však zůstal. Sáhla po něm Philadelphia, kterou vede John Tortorella, s nímž se Sedlák potkal už v Columbusu. Flyers jej získali coby hráče do čtvrté formace, český forvard ale poskočil do prvních dvou pětek a daří se mu i bodově. Aktuálně má na kontě dva góly a pět nahrávek. Ve Philadelphii jsou s ním nadmíru spokojeni.
5
Fotogalerie

Zajímavá cesta na vrchol. Podívejte se, kterými zámořskými kluby prošel Lukáš Sedlák

Zdálo se, že NHL je pro něj už uzavřenou kapitolou. Lukáš Sedlák ale nakonec dostal nečekanou šanci, kterou dokonale využil.

Devětadvacetiletý Lukáš Sedlák se chystal na sezonu v extralize, Pardubice však nakonec vyměnil za NHL, ve které prožívá snad nejúspěšnější období. Kde všude už český útočník v zámoří působil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Chicoutimi Saguenéens (QMJHL)

Lukáš Sedlák ČR.jpg

Sedlák odešel do zámoří v roce 2011. Z Českých Budějovic se vydal do celku Chicoutimi Saguenéens z QMJHL. Hned v prvním ročníku posbíral 45 bodů a dalších osm jich přidal v play-off. Produktivní byl taky v další sezoně, během níž si připsal celkově 39 bodů. V obou letech si navíc zahrál i na mistrovství světa juniorů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Springfield Falcons a Lake Erie Monsters (AHL)

Lukás Sedlák AHL.jpg

Od roku 2013 hrál Sedlák na farmě ve Springfieldu. V AHL nastupoval tři roky, ten poslední už hrál za Lake Erie Monsters a s tím dokonce získal Calder Cup. V základní části tehdy posbíral 18 bodů a dalších 16 jich přidal v play-off. Svou asistencí připravil i vítězný gól, kterým Lake Erie finálovou sérii ukončilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Columbus Blue Jackets

Lukáš Sedlák Columbus.jpg

Premiéru v NHL si Sedlák odbyl v sezoně 2016/17 za Columbus, který jej draftoval už v roce 2011. Během úvodního ročníku v nejlepší lize světa zasáhl do 62 zápasů a připsal si 13 bodů. Za Blue Jackets hrál ještě další dva roky, dostával ale stále méně prostoru, a tak v roce 2019 odešel do KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Colorado Avalanche

Lukáš Sedlák Colorado.jpg

Sedlák po minulé sezoně skončil v Čeljabinsku a plácl si s Pardubicemi. Za Dynamo ale nakonec nenastoupil, zlákalo jej totiž Colorado, a tak se znovu vydal do NHL. Za tým, který v minulé sezoně získal Stanley Cup, si ale připsal jen tři starty, bodově se neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Philadelphie Flyers

Lukáš Sedlák Philadelphia.jpg

V Coloradu Sedlák dlouho nevydržel, v NHL však zůstal. Sáhla po něm Philadelphia, kterou vede John Tortorella, s nímž se Sedlák potkal už v Columbusu. Flyers jej získali coby hráče do čtvrté formace, český forvard ale poskočil do prvních dvou pětek a daří se mu i bodově. Aktuálně má na kontě dva góly a pět nahrávek. Ve Philadelphii jsou s ním nadmíru spokojeni.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud