David Jiříček (Columbus Blue Jackets)  Člen stříbrné dvacítky startoval už na loňském šampionátu ve Finsku. A do týmu se klidně může dostat i letos. Columbus, který jej draftoval z šesté pozice, do vyřazovacích bojů neprojde. Devatenáctiletý bek však odehrál v NHL jen dva zápasy, zbytek sezony působí na farmě.
 Radim Šimek (San Jose Sharks)  San Jose je jedním z nejhorších týmů letošního ročníku NHL. Na šampionát by tak klidně mohli přijet hned tři hráči Sharks. Volný bude Tomáš Hertl, Martin Kaut i Radim Šimek. Třicetiletý bek si zahrál i na loňském bronzovém mistrovství světa ve Finsku.
 Radko Gudas (Florida Panthers)  V posledních dnech zámořských přestupů se spekulovalo o tom, že by Radko Gudas mohl opustit Floridu. Důrazný bek však u Panthers zůstal a s týmem bojuje o postup do play-off. Zatím je na hraně. Pokud by byl volný, mohl by přijet na šampionát. Na mistrovství světa se dvaatřicetiletý bek představil naposledy v roce 2019.
 Jan Rutta (Pittsburgh Penguins)  Na hraně postupu do play-off je taky Pittsburgh, do kterého před sezonou přišel Jan Rutta, jenž předtím hrával za Tampu Bay. Dvaatřicetiletý bek startoval na světových šampionátech v letech 2017 a 2019. Zkušenosti dvojnásobného vítěze Stanley Cupu by se českému týmu hodily jako sůl.
5
Fotogalerie

Zajímavý výběr. 5 českých obránců, kteří by mohli být volní pro mistrovství světa

Základní část NHL míří do cílové rovinky. Už se tak začíná vytvářet okruh hráčů, kteří by mohli být volní pro mistrovství světa.

Český tým by na světovém šampionátu mohl být opět hodně silný. Volný bude Tomáš Hertl, Dominik Kubalík, Jakub Vrána i několik gólmanů. K dispozici by mohlo být také pár obránců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Hronek (Vancouver Canucks)

Filip Hronek Detroit 23.jpg

Pětadvacetiletý bek hraje svou nejlepší sezonu v NHL. Zatím je na 38 bodech, čímž vyrovnal své dosavadní maximum. Před pár dny změnil dres a zamířil z Detroitu do Vancouveru, za který zatím nenastoupil. Směrem k mistrovství světa se ale moc nemění, Canucks zůstanou před branami vyřazovacích bojů. Letos může startovat už na pátém šampionátu, ve sbírce má i loňský bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jiříček (Columbus Blue Jackets)

David Jiříček Columbus.jpg

Člen stříbrné dvacítky startoval už na loňském šampionátu ve Finsku. A do týmu se klidně může dostat i letos. Columbus, který jej draftoval z šesté pozice, do vyřazovacích bojů neprojde. Devatenáctiletý bek však odehrál v NHL jen dva zápasy, zbytek sezony působí na farmě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek SJ 23.jpg

San Jose je jedním z nejhorších týmů letošního ročníku NHL. Na šampionát by tak klidně mohli přijet hned tři hráči Sharks. Volný bude Tomáš Hertl, Martin Kaut i Radim Šimek. Třicetiletý bek si zahrál i na loňském bronzovém mistrovství světa ve Finsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Radko Gudas (Florida Panthers)

Radko Gudas Florida 22.jpg

V posledních dnech zámořských přestupů se spekulovalo o tom, že by Radko Gudas mohl opustit Floridu. Důrazný bek však u Panthers zůstal a s týmem bojuje o postup do play-off. Zatím je na hraně. Pokud by byl volný, mohl by přijet na šampionát. Na mistrovství světa se dvaatřicetiletý bek představil naposledy v roce 2019.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Rutta (Pittsburgh Penguins)

Jan Rutta Pittsburgh.jpg

Na hraně postupu do play-off je taky Pittsburgh, do kterého před sezonou přišel Jan Rutta, jenž předtím hrával za Tampu Bay. Dvaatřicetiletý bek startoval na světových šampionátech v letech 2017 a 2019. Zkušenosti dvojnásobného vítěze Stanley Cupu by se českému týmu hodily jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud