Zatím se neprosadil. 3 kluby, ve kterých po odchodu ze Slavie působil Abdallah Sima

Ve Slavii zářil, stal se ligovou kometou a žádaným zbožím na přestupovém trhu. Kariéra Abdallaha Simy ale nenabídla takový směr, jaký by si přál.

V době, kdy Abdallah Sima působil ve Slavii, se psalo o tom, že jej chce Manchester United, Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Realita je ale úplně jiná. Jednadvacetiletý senegalský útočník už sice prošel třemi zahraničními kluby, po odchodu z Edenu se ale venku neprosadil. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Brighton

profimedia-0640181818.jpg

Sima Slavii opustil loni v létě, kdy přestoupil za osm milionů eur do anglického Brightonu. Do Premier League ale nenakoukl a obratem putoval na hostování. Zpátky v Brightonu se hlásil po konci minulé sezony, ovšem ani tehdy se ve svém současném mateřském celku dlouho neohřál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Stoke

profimedia-0633311245 (1).jpg

Poté, co Brighton Simu koupil, jej ihned zapůjčil do Stoke, senegalský útočník si však ve druhé nejvyšší anglické lize připsal jen dva starty. K pěti duelům nastoupil taky za Stoke v juniorské Premier League 2, ve které se blýskl čtyřmi góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Angers

profimedia-0738878985.jpg

V letošní sezoně Sima hostuje ve francouzském Angers, které působí v elitní Ligue 1. Senegalský forvard nastupuje pravidelně, putuje však mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků. Letos zasáhl do dvanácti duelů, bodově se ale zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud