4. – 6. Cole Palmer (Chelsea) – plus 40 milionů eur  V současnosti nenajdete v anglické Premier League lepšího mladého hráče, než je jednadvacetiletý Cole Palmer. V Manchesteru City si teď možná drbou hlavy, že supertalentovaného borce, který prošel tamní akademií, prodali loni v září do Chelsea, byť za něj inkasovali 47 milionů eur. Nyní je jeho cena podle portálu TransferMarkt skoro o deset milionů vyšší a od července 2023 vzrostla o 40 milionů eur. A vypadá to, že poroste i nadále, protože Palmer doslova září. V aktuálním ročníku nejvyšší anglické ligy nasázel v 27 zápasech 20 branek a přidal k nim sedm asistencí. Je to jeden z nejnebezpečnějších ofenzivních hráčů v elitní ostrovní soutěži, a nebýt občasné mladické nedisciplinovanosti, dalo by se říci, že je naprosto vyzrálým a komplexním fotbalistou. Na Stamford Brodge dobře tuší, že mají v kádru poklad, takže si jej pojistili až do roku 2030.

4. – 6. Cole Palmer (Chelsea) – plus 40 milionů eur
V současnosti nenajdete v anglické Premier League lepšího mladého hráče, než je jednadvacetiletý Cole Palmer. V Manchesteru City si teď možná drbou hlavy, že supertalentovaného borce, který prošel tamní akademií, prodali loni v září do Chelsea, byť za něj inkasovali 47 milionů eur. Nyní je jeho cena podle portálu TransferMarkt skoro o deset milionů vyšší a od července 2023 vzrostla o 40 milionů eur. A vypadá to, že poroste i nadále, protože Palmer doslova září. V aktuálním ročníku nejvyšší anglické ligy nasázel v 27 zápasech 20 branek a přidal k nim sedm asistencí. Je to jeden z nejnebezpečnějších ofenzivních hráčů v elitní ostrovní soutěži, a nebýt občasné mladické nedisciplinovanosti, dalo by se říci, že je naprosto vyzrálým a komplexním fotbalistou. Na Stamford Brodge dobře tuší, že mají v kádru poklad, takže si jej pojistili až do roku 2030.

 4. – 6. Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain) – plus 40 milionů eur  „Nemám žádný idol. Říkám to upřímně. Vždycky jsem v dětství šel raději ven a hrál si s kamarády, než abych se díval na zápasy," řekl v jednom rozhovoru aktuálně osmnáctiletý francouzský talent Warren Zaïre-Emery. Odchovanec Paris Saint-Germain už má na kontě dva reprezentační starty za seniorský tým galského kohouta a není vyloučeno, že ho v létě uvidíme na evropském šampionátu v Německu. Šikovný středopolař, který může klidně nastoupit i v obranné řadě, už od minulé sezony nastupuje v Ligue 1. Zatímco v ročníku 2022/23 naskakoval do hry více jako náhradník, v tom současném už má jisté místo v základní jedenáctce i pro zápasy v Lize mistrů. Je to hráč silný na míči, dobře rozehrává, zblokuje velké množství střel. Zlepšit by se měl v hlavičkových soubojích. Od loňského července jeho cena vyskočila o rovných 40 milionů eur nahoru a nyní činí
 4. – 6. Xavi Simons (RB Lipsko) – plus 40 milionů eur  Holandský štírek Xavi Simons je už nějaký pátek považován za mimořádný fotbalový talent. Odchovanec Barcelony se však v roce 2019 nedohodl na nové smlouvě s katalánským klubem a jako volný hráč zamířil zadarmo do Paris Saint-Germain. Za francouzský klub ale odehrál jenom 11 střetnutí a v roce 2022 se stěhoval do nizozemského PSV Eindhoven, kde se konečně jeho talent rozzářil naplno. V sezoně 2022/23 nastřílel v 34 ligových zápasech 19 branek, načež si vysloužil zpětný odkup do PSG. Hned po podpisu nové smlouvy byl ovšem vyexpedován na hostování do Německa. V Lipsku jednadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník navazuje na povedené výkony z předchozího ročníku v Holandsku. Po 29 bundesligových zápasech má na kontě sedm gólů a deset asistencí a jeho cenu vyčísluje portál TransferMarkt na 80 milionů eur. Je velmi pravděpodobné, že brzy vyskočí o další kus nahoru.
 3. Viktor Gyökeres (Sporting Lisabon) – plus 42 milionů eur  Pětadvacetiletý Viktor Gyökeres je jednou z největších hvězd portugalské ligy a táhne Sporting Lisabon za mistrovským titulem. Nejlepší střelec soutěže je čistokrevným hrotovým úročníkem a na svém postu je smrtelně nebezpečný. Před dvěma lety, kdy hrál v anglickém druholigovém Coventry, se začal ukazovat potenciál, který v sobě skrývá. Velmi dobře jej odhadli skauti Sportingu a loni v létě neváhali za hráče zaplatit 21 milionů eur a smluvně si jej pojistili do roku 2028. Gyökeres, kterému v žilách koluje po dědečkovi maďarská krev, se narodil ve Švédsku a za tamní národní tým dosud odehrál 20 utkání a dal šest branek. Jeho současnou cenu odhadu portál TransferMarkt na 55 milionů eur.
 2. Jude Bellingham (Real Madrid) – plus 60 milionů eur  Jude Bellingham je nesmírně silný na balonu, ale taky poctivý v defenzívě. Hráč, který prošel všemi mládežnickými výběry Anglie, je obrovským talentem a příslibem do budoucna. V minulém zimním přestupovém období se psalo o zájmu Manchesteru City, Liverpoolu a Chelsea, v létě o jeho podpis sváděl boj Real Madrid s Manchesterem United. Nakonec získal dvacetiletého anglického reprezentanta za 103 milionů eur Bílý balet a on velice rychle dokázal, že to nebyly vyhozené peníze, ale naopak skvělá investice. Uznávaný fotbalový novinář Fabrizio Romano už v srpnu poznamenal, že Jude Bellingham je „nejlepší posilou roku“. V 25 zápasech v La Lize nastřílel 17 branek a k nim přidal čtyři asistence. Portál TransferMarkt uvádí, že jeho současná tržní cena činí 180 milionů eur.
6
Fotogalerie

Zatraceně drahé zboží. 6 fotbalistů, jejichž tržní cena od 1. července 2023 vylétla nejvíc nahoru

Jsou fotbalisté, jejichž cena během kariéry konstantně roste, dosáhne vrcholu a pak zase zvolna klesá. V případě talentovaných mladíků, kteří vtrhnou na scénu jako nespoutaní dravci, však tržní hodnota letí nahoru často až raketovou rychlostí.

O kolik může během necelého roku vyskočit tržní cena fotbalisty? Stručně řečeno – o hodně moc milionů eur. Konkrétně na tuto otázku odpovídají následující kapitoly, ve kterých najdete šest borců, jejichž hodnota se zvýšila od 1. července 2021 nejvíc, konkrétně alespoň o 40 milionů eur. Údaje pocházejí z portálu TransferMarkt.

Pokračování 2 / 7

4. – 6. Cole Palmer (Chelsea) – plus 40 milionů eur

Cole Palmer (2).jpg

V současnosti nenajdete v anglické Premier League lepšího mladého hráče, než je jednadvacetiletý Cole Palmer. V Manchesteru City si teď možná drbou hlavy, že supertalentovaného borce, který prošel tamní akademií, prodali loni v září do Chelsea, byť za něj inkasovali 47 milionů eur. Nyní je jeho cena podle portálu TransferMarkt skoro o deset milionů vyšší a od července 2023 vzrostla o 40 milionů eur. A vypadá to, že poroste i nadále, protože Palmer doslova září.

V aktuálním ročníku nejvyšší anglické ligy nasázel v 27 zápasech 20 branek a přidal k nim sedm asistencí. Je to jeden z nejnebezpečnějších ofenzivních hráčů v elitní ostrovní soutěži, a nebýt občasné mladické nedisciplinovanosti, dalo by se říci, že je naprosto vyzrálým a komplexním fotbalistou. Na Stamford Brodge dobře tuší, že mají v kádru poklad, takže si jej pojistili až do roku 2030.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

4. – 6. Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain) – plus 40 milionů eur

Warren Zaïre-Emery.jpg

„Nemám žádný idol. Říkám to upřímně. Vždycky jsem v dětství šel raději ven a hrál si s kamarády, než abych se díval na zápasy," řekl v jednom rozhovoru aktuálně osmnáctiletý francouzský talent Warren Zaïre-Emery. Odchovanec Paris Saint-Germain už má na kontě dva reprezentační starty za seniorský tým galského kohouta a není vyloučeno, že ho v létě uvidíme na evropském šampionátu v Německu.

Šikovný středopolař, který může klidně nastoupit i v obranné řadě, už od minulé sezony nastupuje v Ligue 1. Zatímco v ročníku 2022/23 naskakoval do hry více jako náhradník, v tom současném už má jisté místo v základní jedenáctce i pro zápasy v Lize mistrů. Je to hráč silný na míči, dobře rozehrává, zblokuje velké množství střel. Zlepšit by se měl v hlavičkových soubojích. Od loňského července jeho cena vyskočila o rovných 40 milionů eur nahoru a nyní činí podle portálu TransferMarkt 60 milionů eur. V PSG má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. – 6. Xavi Simons (RB Lipsko) – plus 40 milionů eur

Xavi Simons.jpg

Holandský štírek Xavi Simons je už nějaký pátek považován za mimořádný fotbalový talent. Odchovanec Barcelony se však v roce 2019 nedohodl na nové smlouvě s katalánským klubem a jako volný hráč zamířil zadarmo do Paris Saint-Germain. Za francouzský klub ale odehrál jenom 11 střetnutí a v roce 2022 se stěhoval do nizozemského PSV Eindhoven, kde se konečně jeho talent rozzářil naplno.

V sezoně 2022/23 nastřílel v 34 ligových zápasech 19 branek, načež si vysloužil zpětný odkup do PSG. Hned po podpisu nové smlouvy byl ovšem vyexpedován na hostování do Německa. V Lipsku jednadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník navazuje na povedené výkony z předchozího ročníku v Holandsku. Po 29 bundesligových zápasech má na kontě sedm gólů a deset asistencí a jeho cenu vyčísluje portál TransferMarkt na 80 milionů eur. Je velmi pravděpodobné, že brzy vyskočí o další kus nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Viktor Gyökeres (Sporting Lisabon) – plus 42 milionů eur

Viktor Gyökeres.jpg

Pětadvacetiletý Viktor Gyökeres je jednou z největších hvězd portugalské ligy a táhne Sporting Lisabon za mistrovským titulem. Nejlepší střelec soutěže je čistokrevným hrotovým úročníkem a na svém postu je smrtelně nebezpečný. Před dvěma lety, kdy hrál v anglickém druholigovém Coventry, se začal ukazovat potenciál, který v sobě skrývá. Velmi dobře jej odhadli skauti Sportingu a loni v létě neváhali za hráče zaplatit 21 milionů eur a smluvně si jej pojistili do roku 2028.

Gyökeres, kterému v žilách koluje po dědečkovi maďarská krev, se narodil ve Švédsku a za tamní národní tým dosud odehrál 20 utkání a dal šest branek. Jeho současnou cenu odhadu portál TransferMarkt na 55 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Jude Bellingham (Real Madrid) – plus 60 milionů eur

Juda Bellingham-Real.jpg

Jude Bellingham přišel v červenci roku 2020 za 30 milionů liber z Birminghamu do Dortmundu a stal se nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou v historii. V dresu City působil od sedmi let. Když mu bylo 16 roků a 38 dní, odbyl si debut v prvním týmu, čímž se stal nejmladší hráčem v historii Birminghamu.

V barvách Borussie pak debutoval 14. září 2020 v základní sestavě v pohárovém utkání proti Duisburgu, v němž přispěl jedním gólem k výhře 5:0 a stal se nejmladším střelcem klubu v historii ve všech soutěžích. O pět dní později si odbyl premiéru v Bundeslize a hned si připsal do statistik asistenci.

Bellingham je nesmírně silný na balonu, ale taky poctivý v defenzívě. Hráč, který prošel všemi mládežnickými výběry Anglie, je obrovským talentem a příslibem do budoucna.

V minulém zimním přestupovém období se psalo o zájmu Manchesteru City, Liverpoolu a Chelsea, v létě o jeho podpis sváděl boj Real Madrid s Manchesterem United. Nakonec získal dvacetiletého anglického reprezentanta za 103 milionů eur Bílý balet a on velice rychle dokázal, že to nebyly vyhozené peníze, ale naopak skvělá investice. Uznávaný fotbalový novinář Fabrizio Romano už v srpnu poznamenal, že Jude Bellingham je „nejlepší posilou roku“. V 25 zápasech v La Lize nastřílel 17 branek a k nim přidal čtyři asistence. Portál TransferMarkt uvádí, že jeho současná tržní cena činí 180 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Lamine Yamal (Barcelona) – plus 75 milionů eur

Lamine Yamal.jpg

Před rokem se stal Lamine Yamal nejmladším hráčem, který debutoval v dresu prvního týmu Barcelony. Bylo mu 15 let, devět měsíců a 16 dní. V tu chvíli portál TransferMarkt ještě vůbec neuváděl jeho tržní hodnotu. Dnes ji vyčísluje na 75 milionů eur. To jasně vypovídá o tom, jak mimořádným talentem Yamal je.

V aktuálním ročníku už na hřiště nastupuje pravidelně, a to jak v La Lize, kde má na kontě 31 zápasů, čtyři góly a tři asistence, tak v Lize mistrů, kde zaznamenal dvě nahrávky v deseti zápasech. Yamal je excelentním driblérem se schopností tvořit hru. Může nastupovat na pravé straně útoku, ale také na postu záložníka. V katalánském klubu má podepsaný kontrakt do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud