Mohamed Tijani  Pětadvacetiletý stoper z Beninu byl v Brně na hostování z Plzně. Nastupoval pravidelně, i jeho výkony ale nakonec zapadly do šedivého průměru. Je otázkou, zda se prosadí do kádru Viktorky, nebo půjde znovu hostovat. Ve Zbrojovce ale Mohamed Tijani končí.

Mohamed Tijani
Pětadvacetiletý stoper z Beninu byl v Brně na hostování z Plzně. Nastupoval pravidelně, i jeho výkony ale nakonec zapadly do šedivého průměru. Je otázkou, zda se prosadí do kádru Viktorky, nebo půjde znovu hostovat. Ve Zbrojovce ale Mohamed Tijani končí.

 Wale Musa Alli  Měří sice pouze 160 centimetrů, s míčem u nohy ale dokáže velké věci. Pokud něco mělo fanoušky Zbrojovky bavit, tak to byly právě jeho výkony. Dvaadvacetiletý nigerijský křídelník Wale Musa Alli, který zaznamenal v premiérovém ligovém ročníku tři góly a šest nahrávek, ale druhou ligu hrát nebude. Nabídky má z Polska a Belgie.
 Filip Souček  Filip Souček přišel do Brna v srpnu na hostování ze Sparty. Ve Zbrojovce si dvaadvacetiletý záložník ihned získal důležité postavení a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Během jara však bojoval se zdravotními problémy a Brnu hodně chyběl. Teď bude zase bojovat o místo na Letné.
 Michal Ševčík  Do sezony vstoupil skvěle. Dvacetiletý záložník byl podzimním hitem a už v předstihu se domluvil na přestupu do Sparty. Petr Ševčík končil ročník s devíti góly a šesti nahrávkami, na jaře byl ale jen svým stínem. Navíc nezískal důvěru kouče Martina Haška a do posledních dvou duelů šel vždy jen coby střídající hráč. Jeho forma Brnu v klíčové fázi sezony hodně chyběla.
 Odejde i Řezníček?  Naposledy se trefil v polovině dubna, kdy dal dva góly Pardubicím. Pak už žádný zásah nepřidal, přesto Jakub Řezníček končil ročník s 19 góly. O korunu pro krále střelců přišel až v posledním duelu, kdy jej překonal slávistický Václav Jurečka. Pětatřicetiletý Řezníček má ve Zbrojovce ještě smlouvu, je však otázkou, zda po něm nesáhne nějaký jiný ligový tým.
5
Fotogalerie

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

Brno se na jaře trápilo. Nepomohla ani léčba trenérem Martinem Haškem a Zbrojovka tak padá do Fortuna národní ligy. Podívejte se, kteří klíčoví hráči teď z týmu odejdou.

Pokračování 2 / 6

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Brno Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý stoper z Beninu byl v Brně na hostování z Plzně. Nastupoval pravidelně, i jeho výkony ale nakonec zapadly do šedivého průměru. Je otázkou, zda se prosadí do kádru Viktorky, nebo půjde znovu hostovat. Ve Zbrojovce ale Mohamed Tijani končí.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Wale Musa Alli

profimedia-0729176950.jpg

Měří sice pouze 160 centimetrů, s míčem u nohy ale dokáže velké věci. Pokud něco mělo fanoušky Zbrojovky bavit, tak to byly právě jeho výkony. Dvaadvacetiletý nigerijský křídelník Wale Musa Alli, který zaznamenal v premiérovém ligovém ročníku tři góly a šest nahrávek, ale druhou ligu hrát nebude. Nabídky má z Polska a Belgie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Souček

Filip Souček Brno.jpg

Filip Souček přišel do Brna v srpnu na hostování ze Sparty. Ve Zbrojovce si dvaadvacetiletý záložník ihned získal důležité postavení a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Během jara však bojoval se zdravotními problémy a Brnu hodně chyběl. Teď bude zase bojovat o místo na Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Ševčík

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Do sezony vstoupil skvěle. Dvacetiletý záložník byl podzimním hitem a už v předstihu se domluvil na přestupu do Sparty. Petr Ševčík končil ročník s devíti góly a šesti nahrávkami, na jaře byl ale jen svým stínem. Navíc nezískal důvěru kouče Martina Haška a do posledních dvou duelů šel vždy jen coby střídající hráč. Jeho forma Brnu v klíčové fázi sezony hodně chyběla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Odejde i Řezníček?

Jakub Řezníček Brno 22.jpg

Naposledy se trefil v polovině dubna, kdy dal dva góly Pardubicím. Pak už žádný zásah nepřidal, přesto Jakub Řezníček končil ročník s 19 góly. O korunu pro krále střelců přišel až v posledním duelu, kdy jej překonal slávistický Václav Jurečka. Pětatřicetiletý Řezníček má ve Zbrojovce ještě smlouvu, je však otázkou, zda po něm nesáhne nějaký jiný ligový tým.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud