Wale Musa Alli  Měří sice pouze 160 centimetrů, s míčem u nohy ale dokáže velké věci. Pokud něco mělo fanoušky Zbrojovky bavit, tak to byly právě jeho výkony. Dvaadvacetiletý nigerijský křídelník Wale Musa Alli, který zaznamenal v premiérovém ligovém ročníku tři góly a šest nahrávek, ale druhou ligu hrát nebude. Nabídky má z Polska a Belgie.
 Filip Souček  Filip Souček přišel do Brna v srpnu na hostování ze Sparty. Ve Zbrojovce si dvaadvacetiletý záložník ihned získal důležité postavení a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Během jara však bojoval se zdravotními problémy a Brnu hodně chyběl. Teď bude zase bojovat o místo na Letné.
 Michal Ševčík  Do sezony vstoupil skvěle. Dvacetiletý záložník byl podzimním hitem a už v předstihu se domluvil na přestupu do Sparty. Petr Ševčík končil ročník s devíti góly a šesti nahrávkami, na jaře byl ale jen svým stínem. Navíc nezískal důvěru kouče Martina Haška a do posledních dvou duelů šel vždy jen coby střídající hráč. Jeho forma Brnu v klíčové fázi sezony hodně chyběla.
 Odejde i Řezníček?  Naposledy se trefil v polovině dubna, kdy dal dva góly Pardubicím. Pak už žádný zásah nepřidal, přesto Jakub Řezníček končil ročník s 19 góly. O korunu pro krále střelců přišel až v posledním duelu, kdy jej překonal slávistický Václav Jurečka. Pětatřicetiletý Řezníček má ve Zbrojovce ještě smlouvu, je však otázkou, zda po něm nesáhne nějaký jiný ligový tým.
5
Fotogalerie

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

Brno se na jaře trápilo. Nepomohla ani léčba trenérem Martinem Haškem a Zbrojovka tak padá do Fortuna národní ligy. Podívejte se, kteří klíčoví hráči teď z týmu odejdou.

Pokračování 2 / 6

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Brno Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý stoper z Beninu byl v Brně na hostování z Plzně. Nastupoval pravidelně, i jeho výkony ale nakonec zapadly do šedivého průměru. Je otázkou, zda se prosadí do kádru Viktorky, nebo půjde znovu hostovat. Ve Zbrojovce ale Mohamed Tijani končí.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Wale Musa Alli

profimedia-0729176950.jpg

Měří sice pouze 160 centimetrů, s míčem u nohy ale dokáže velké věci. Pokud něco mělo fanoušky Zbrojovky bavit, tak to byly právě jeho výkony. Dvaadvacetiletý nigerijský křídelník Wale Musa Alli, který zaznamenal v premiérovém ligovém ročníku tři góly a šest nahrávek, ale druhou ligu hrát nebude. Nabídky má z Polska a Belgie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Souček

Filip Souček Brno.jpg

Filip Souček přišel do Brna v srpnu na hostování ze Sparty. Ve Zbrojovce si dvaadvacetiletý záložník ihned získal důležité postavení a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Během jara však bojoval se zdravotními problémy a Brnu hodně chyběl. Teď bude zase bojovat o místo na Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Ševčík

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Do sezony vstoupil skvěle. Dvacetiletý záložník byl podzimním hitem a už v předstihu se domluvil na přestupu do Sparty. Petr Ševčík končil ročník s devíti góly a šesti nahrávkami, na jaře byl ale jen svým stínem. Navíc nezískal důvěru kouče Martina Haška a do posledních dvou duelů šel vždy jen coby střídající hráč. Jeho forma Brnu v klíčové fázi sezony hodně chyběla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Odejde i Řezníček?

Jakub Řezníček Brno 22.jpg

Naposledy se trefil v polovině dubna, kdy dal dva góly Pardubicím. Pak už žádný zásah nepřidal, přesto Jakub Řezníček končil ročník s 19 góly. O korunu pro krále střelců přišel až v posledním duelu, kdy jej překonal slávistický Václav Jurečka. Pětatřicetiletý Řezníček má ve Zbrojovce ještě smlouvu, je však otázkou, zda po něm nesáhne nějaký jiný ligový tým.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud