Filip Čihák  Třiadvacetiletý stoper prošel plzeňskou mládeží, loni byl v Pardubicích a před sezonou se vrátil do Viktorky. Jenže ta přivedla taky další obránce, Mohameda Tijaniho a Václava Jemelku, a pro Filipa Čiháka už místo nebylo. Proto odešel do Hradce Králové, kde nastupoval pravidelně. 
 Kristi Qose  Albánský záložník si udělal dobré jméno v Karviné, odkud si jej v létě vytáhla Viktorka. Sedmadvacetiletý Kristi Qose ale v lize odehrál za Plzeň jediný poločas, více toho nestihl. V utkání plzeňské rezervy navíc napadl rozhodčího a vedení klubu s ním rozvázalo smlouvu. 
 Václav Pilař S Plzní získal dva tituly, zahrál si Ligu mistrů, dostal se do reprezentace i k zahraničnímu angažmá. Před sezonou se do Viktorky nečekaně vrátil, ve čtyřiatřiceti letech už ale nenabídl to, co dříve. Loňský ročník mu v Jablonci vyšel, ve dvanácti ligových startech za Plzeň si ale připsal jediný gól. Do hry chodil převážně coby střídající hráč. 
 Cadu  Pětadvacetiletý Brazilec se loni blýskl čtyřmi góly a deseti nahrávkami v Pardubicích. V létě po něm sáhla Viktorka, za tu ale Cadu odehrál jen dva ligové zápasy. Kvůli vysoké konkurenci poté zamířil na hostování do Baníku, ve kterém nastupoval v základní sestavě, bodově však mlčel. Co s ním bude dál? 
7
Fotogalerie

Zbytečné nákupy. 7 letních plzeňských posil, které se Viktorce příliš nevyplatily

Plzeň byla v létě na přestupovém trhu velmi aktivní. Jenže ne všechny posily se ve Viktorce prosadily.

Viktorka letos přivedla Adama Vlkanovu, Erika Jirku, Václava Jemelku nebo Mohameda Tijaniho. Ti všichni už ukázali kus svých kvalit. Sázka na jiné posily se ale zatím moc nevyplatila. O kom je řeč? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 8

Martin Jedlička 

Martin Jedlička Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bývalý gólman českých lvíčat přišel do Plzně z Dunajské Stredy. Věděl, že jedničkou Viktorky je Jindřich Staněk, jenž chytá v životní formě, zřejmě ale netušil, že před ním dostane přednost i Marián Tvrdoň. Čtyřiadvacetiletý rodák z Příbrami je tak nyní až plzeňskou brankářskou trojkou. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Filip Čihák 

Filip Čihák Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý stoper prošel plzeňskou mládeží, loni byl v Pardubicích a před sezonou se vrátil do Viktorky. Jenže ta přivedla taky další obránce, Mohameda Tijaniho a Václava Jemelku, a pro Filipa Čiháka už místo nebylo. Proto odešel do Hradce Králové, kde nastupoval pravidelně. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Kristi Qose 

Kristi Qose Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Albánský záložník si udělal dobré jméno v Karviné, odkud si jej v létě vytáhla Viktorka. Sedmadvacetiletý Kristi Qose ale v lize odehrál za Plzeň jediný poločas, více toho nestihl. V utkání plzeňské rezervy navíc napadl rozhodčího a vedení klubu s ním rozvázalo smlouvu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Václav Pilař 

Václav Pilař Plzeň Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

S Plzní získal dva tituly, zahrál si Ligu mistrů, dostal se do reprezentace i k zahraničnímu angažmá. Před sezonou se do Viktorky nečekaně vrátil, ve čtyřiatřiceti letech už ale nenabídl to, co dříve. Loňský ročník mu v Jablonci vyšel, ve dvanácti ligových startech za Plzeň si ale připsal jediný gól. Do hry chodil převážně coby střídající hráč. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Cadu 

Cadu Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý Brazilec se loni blýskl čtyřmi góly a deseti nahrávkami v Pardubicích. V létě po něm sáhla Viktorka, za tu ale Cadu odehrál jen dva ligové zápasy. Kvůli vysoké konkurenci poté zamířil na hostování do Baníku, ve kterém nastupoval v základní sestavě, bodově však mlčel. Co s ním bude dál? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Fortune Bassey 

Fortune Bassey Plzeň.jpg

Pamatujete na výkony, které předváděl v Českých Budějovicích? Loni na podzim dal devět branek a vystřílel si angažmá v Maďarsku. V srpnu se objevil ve Viktorce, na předešlé výkony ale ani zdaleka nenavázal. Na podzim dal jediný gól, nebylo by proto žádným překvapením, kdyby v zimě odešel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

René Dedič 

René Dedič Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeho jméno v Plzni nikdo nečekal. Viktorka důrazného slovenského útočníka přivedla z druholigového Třince, René Dedič se ale na západě Čech příliš neprosadil. Devětadvacetiletý forvard, který hrával i za Opavu, si v lize připsal jen tři starty, ve kterých dohromady odehrál pouze 31 minut. V zimě nejspíš odejde. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud