Ze Sparty do Besiktase. Podívejte se, okolo koho krouží slavný turecký klub

Fotbalová Fortuna liga pomalu spěje do svého finále, po kterém se zase roztočí přestupový kolotoč. Zajímavé změny se dají očekávat i na Letné.

Bez názvu.jpg

Sparta každoročně patří k nejaktivnějším českým klubům na přestupovém trhu a letos tomu nebude jinak. Letenští určitě přivedou nové posily, o několik hráčů ale přijdou. Kam zamíří? Třeba do tureckého Besiktase. Ten krouží okolo tří fotbalistů, kteří spolu ještě nedávno sdíleli sparťanskou kabinu. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Frýdek

Martin Frýdek kapitán Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, kterým po sezoně končí smlouva ve Spartě, je Martin Frýdek. A zatím není vůbec jisté, zda se na Letné na novém kontraktu domluví. Tím spíš, když okolo osmadvacetiletého univerzála údajně krouží Besiktas. Podle deníku FotoMac by Frýdek do Besikatse mohl zamířit, pokud se klub nedomluví na příchodu Fabrice N’Sakaly, který by měl dorazit z Alanyasporu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Guélor Kanga

Guélor Kanga 20 gól Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Frýdkovi mu ve Spartě končí smlouva. Zdálo se být jasnou věcí, že z Letné odejde, jenže v posledních dnech se spekuluje o tom, že by Guélor Kanga mohl v Praze zůstat. Už dříve měl však několik zahraničních nabídek a hodně ho sledovaly kluby z Turecka. Nejvážněji vypadal zájem z Trabzonsporu, do hry se ale vložil taky Galatasaray a právě i Besiktas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Martin Hašek

Martin Hašek Sparta 19 Petr Lemberk  MAFRA  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník ve Spartě už od zimy není, pražský klub je ale stále posledním, kde hrál. Martin Hašek dal na podzim pět branek, přidal čtyři nahrávky a patřil k nejlepším hráčům rudé družiny. Jenže pak se s klubem ve zlém rozešel a vydal se vstříc zahraničnímu angažmá. To ale zatím nenašel.

V Izraeli se nedohodl a zdálo se, že míří do Besiktase. Jenže ten později začal couvat.

„Zástupci Besiktase mají obavu z případných následků, kterým by mohli čelit v souvislosti s očekávaným právním sporem mezi Spartou a Haškem. Nechtějí s tím mít nic společného. V tuhle chvíli je značně nejisté, zda k transferu skutečně dojde,” citoval portál iSport.cz zdroj z hráčova blízkého okolí. Uvidíme, co s ním tedy bude dál.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud