David Kämpf (Toronto Maple Leafs)  Proti Gudasově Floridě bojuje i David Kämpf, jenž byl loni součástí české bronzové party na mistrovství světa ve Finsku. V Torontu je druhým rokem, v týmu si získal dobrou pozici a v základní části posbíral 27 bodů. Jednu nahrávku zaznamenal i v sérii play-off s Tampou Bay.
 Radek Faksa (Dallas Stars)  Dallas v úvodním kole porazil 4:2 na zápasy Minnesotu. Teď bojuje v sérii s nováčkem ze Seattlu, který první utkání vyhrál v prodloužení. Devětadvacetiletý Radek Faksa v play-off nevynechal ani jeden zápas, na kontě má jeden bod za asistenci.
 Martin Nečas (Carolina Hurricanes)  Martin Nečas prožil parádní základní část. Čtyřiadvacetiletý útočník během ní posbíral 71 bodů a vytvořil si vlastní maximum. V prvním kole play-off pomohl gólem a dvěma nahrávkami k postupu přes New York Islanders. Teď Carolinu čeká série s New Jersey.
 Vítek Vaněček a Ondřej Palát (New Jersey Devils)  Devils v úvodním kole play-off zvládli sedmizápasové drama proti New Yorku Rangers. Ke klíčovým postavám New Jersey patřil Ondřej Palát (na snímku), který už má ve sbírce dva Stanley Cupy s Tampou Bay. Ta je už ze hry venku, Palát, který v sérii s Rangers dal dva góly a přidal tři nahrávky, je ale stále ve hře. Do tří duelů proti New Yorku zasáhl i Vítek Vaněček.
5
Fotogalerie

Želízka v NHL. 6 posledních českých hokejistů, kteří letos mohou získat Stanley Cup

Boje v play-off NHL pokračují. Ve hře o Stanley Cup je pořád i šest českých hokejistů.

Čeští fanoušci drželi palce Bostonu s Davidem Pastrňákem, Davidem Krejčím, Pavlem Zachou, Tomášem Noskem a Jakubem Zbořilem. Bruins sice ovládli základní část, v play-off ale vylétli hned v prvním kole. Ve hře o Stanley Cup však zůstává ještě šest dalších Čechů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Radko Gudas (Florida Panthers)

Radko Gudas Florida 22.jpg

Už se zdálo, že by Radko Gudas mohl přijet na mistrovství světa, Florida však senzačně otočila sérii s Bostonem a postoupila do dalšího kola. Panthers nyní bojují s Torontem, které v prvním duelu dokázali porazit. Dvaatřicetiletý Gudas patří v play-off ke klíčovým postavám svého týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Kämpf (Toronto Maple Leafs)

profimedia-0771253690.jpg

Proti Gudasově Floridě bojuje i David Kämpf, jenž byl loni součástí české bronzové party na mistrovství světa ve Finsku. V Torontu je druhým rokem, v týmu si získal dobrou pozici a v základní části posbíral 27 bodů. Jednu nahrávku zaznamenal i v sérii play-off s Tampou Bay.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radek Faksa (Dallas Stars)

profimedia-0769233354.jpg

Dallas v úvodním kole porazil 4:2 na zápasy Minnesotu. Teď bojuje v sérii s nováčkem ze Seattlu, který první utkání vyhrál v prodloužení. Devětadvacetiletý Radek Faksa v play-off nevynechal ani jeden zápas, na kontě má jeden bod za asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

Martin Nečas Carolina 23.jpg

Martin Nečas prožil parádní základní část. Čtyřiadvacetiletý útočník během ní posbíral 71 bodů a vytvořil si vlastní maximum. V prvním kole play-off pomohl gólem a dvěma nahrávkami k postupu přes New York Islanders. Teď Carolinu čeká série s New Jersey.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vítek Vaněček a Ondřej Palát (New Jersey Devils)

profimedia-0763891938.jpg

Devils v úvodním kole play-off zvládli sedmizápasové drama proti New Yorku Rangers. Ke klíčovým postavám New Jersey patřil Ondřej Palát (na snímku), který už má ve sbírce dva Stanley Cupy s Tampou Bay. Ta je už ze hry venku, Palát, který v sérii s Rangers dal dva góly a přidal tři nahrávky, je ale stále ve hře. Do tří duelů proti New Yorku zasáhl i Vítek Vaněček.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud