Ewerton Po parádní sezoně v Mladé Boleslavi po něm sáhla Slavia. Brazilský ofenzivní hračička se ale v Edenu moc neprosadil. V lize odehrál jen 14 zápasů a dal dva góly. Sešívaní by jej mohli poslat na hostování, šestadvacetiletého Ewertona prý láká Baník.
 Srdjan Plavšič Srbský rychlík v Ostravě v této sezoně hostoval. Celý rok byl nejlepším hráčem Baníku, který se teď musí smířit s tím, že se Srdjan Plavšič vrací zpátky do Slavie. V létě se pokusí zabojovat o místo v sešívaném kádru, konkurence v Edenu je ale veliká. Další možností je, že Plavšič pláchne do ciziny. Stále o něj ale hodně stojí taky v Baníku.
 Tomáš Rigo Dvacetiletý slovenský reprezentant hrál poslední dva roky v druholigové Vlašimi, stále však patří Slavii. Za sešívané debutoval v roce 2020 v Evropské lize proti Leverkusenu, jinak se ale do prvního kádru Slavie téměř neprosadil. Teď o mladého technického záložníka stojí Baník, ale taky Jablonec, Liberec nebo polský Raków.
 Matěj Valenta Stejně jako Ewerton přišel do Slavie před uplynulou sezonou. Matěj Valenta dorazil z Českých Budějovic, v Edenu ale nedostal žádnou šanci. Třiadvacetiletý záložník byl celý rok v Liberci, za který v lize odehrál 22 zápasů a dal v nich dva góly. V příštím ročníku by mohl být v Baníku.
5
Fotogalerie

Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baníku

Ostravskému Baníku letošní sezona vůbec nevyšla. Tým bude potřebovat posily. A hledá je ve Slavii.

V Baníku letos vylétla hvězda útočníka Muhameda Tijaniho, o kterého hodně stojí Slavia. Sešívaným zase patří pět hráčů, okolo kterých krouží Baník. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Markovič

Jakub Markovič Pardubice Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dříve se o něm mluvilo jako o budoucí brankářské jedničce Slavie. Za tu ale jednadvacetiletý Jakub Markovič odchytal jen dva zápasy v ročníku 2019/20. Poté hostoval v Mladé Boleslavi a Pardubicích, ve kterých si loni připsal 16 startů. Pak ale do klubu přišel Florin Nita a Markovič usedl mezi náhradníky. V Edenu zřejmě další šanci nedostane, zato o něj stojí Baník, který se rozloučil s Janem Laštůvkou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ewerton

Ewerton Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Po parádní sezoně v Mladé Boleslavi po něm sáhla Slavia. Brazilský ofenzivní hračička se ale v Edenu moc neprosadil. V lize odehrál jen 14 zápasů a dal dva góly. Sešívaní by jej mohli poslat na hostování, šestadvacetiletého Ewertona prý láká Baník.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Baník Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Srbský rychlík v Ostravě v této sezoně hostoval. Celý rok byl nejlepším hráčem Baníku, který se teď musí smířit s tím, že se Srdjan Plavšič vrací zpátky do Slavie. V létě se pokusí zabojovat o místo v sešívaném kádru, konkurence v Edenu je ale veliká. Další možností je, že Plavšič pláchne do ciziny. Stále o něj ale hodně stojí taky v Baníku.

Foto: Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Rigo

Tomáš Rigo avel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý slovenský reprezentant hrál poslední dva roky v druholigové Vlašimi, stále však patří Slavii. Za sešívané debutoval v roce 2020 v Evropské lize proti Leverkusenu, jinak se ale do prvního kádru Slavie téměř neprosadil. Teď o mladého technického záložníka stojí Baník, ale taky Jablonec, Liberec nebo polský Raków.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Matěj Valenta

Matěj Valenta Liberec Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Stejně jako Ewerton přišel do Slavie před uplynulou sezonou. Matěj Valenta dorazil z Českých Budějovic, v Edenu ale nedostal žádnou šanci. Třiadvacetiletý záložník byl celý rok v Liberci, za který v lize odehrál 22 zápasů a dal v nich dva góly. V příštím ročníku by mohl být v Baníku.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud