4. - 5. Jakub Pešek - 15 milionů korun  Jakub Pešek přišel do Sparty během loňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Devětadvacetiletý ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl v minulé sezoně sedmi ligovými góly a šesti asiststencemi. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace. Sázka na něj se Letenským vyplácí. Profimedia.cz
 3. Martin Zbončák – 23 milionů korun  Liberec získal bývalého slovenského reprezentanta v lednu roku 2002, a jak se ukázalo, byl to skvělý tah. Martin Zbončák oslavil se Slovanem titul a po roce přestoupil do Sparty, která za něho zaplatila 23 milionů korun. Zbončák s Letenskými vyhrál znovu ligu a v roce 2004 odešel do Dynama Moskva. Profimedia.cz
 1. - 2. Libor Došek – 25 milionů korun  Libor Došek ukončil profesionální kariéru ve věku 38 let, a až do jejího závěru stále patřil mezi nejlepší ligové kanonýry. Střelecky se mu dařilo také v Liberci, kde působil od ledna roku 2004 do léta roku 2005. Pak odešel do Sparty, která za něho zaplatila 25 milionů korun. Na Letné byl tři a půl roku, střelecky ale nebyl nikterak výrazný a postupně přicházel o místo v sestavě. V průběhu sezony 2009/10 odešel do Teplic. Profimedia.cz
 1. - 2. Miroslav Slepička – 25 milionů korun  Šest gólů za sezonu přimělo Spartu k tomu, aby v roce 2005 poslala 25 milionů korun do Liberce za Miroslava Slepičku. Do tempa se dostával pomaleji, v sezoně 2007/08 nasázel ale dvanáct branek a když ho v dobré střelecké formě zastihl i další podzim, řekl si o zahraniční angažmá. Dinamo Záhřeb za něho zaplatilo 30 milionů korun. Slepička se pak na Letnou ještě vrátil, do prvního týmu už se ale nedostal. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Živá přestupní trasa. 5 nejdražších fotbalistů, kteří přešli z Liberce do Sparty

Na přestupní trase Liberec - Sparta bývalo v minulosti poměrně živo. Ze severu Čech na Letnou už zamířil nejeden fotbalista a za některé pražský klub musel zaplatit poměrně vysoké částky.

Vztahy Sparty s Libercem vždy fungovaly. Tým z Letné si se Slovanem často mění hráče, obchoduje s nimi, posílá je na hostování. A v Liberci už na tom hodně vydělali. Jména pěti nejdražších borců, které Sparta koupila ze severočeského klubu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. - 5. Lukáš Vácha  - 15 milionů korun

Vácha.jpg

Lukáš Vácha začínal ve Slavii, ta o něj ale nestála a budoucí reprezentant vystřídal několik hostování, než se usadil v Liberci, kde vyzrál v klíčového hráče. Kromě Sparty o něho bojovala také Plzeň, v lednu roku 2013 ale „vyhrála“ nabídka z Letné.

Sparta zaplatila za Váchu 15 milionů korun a k tomu přidala Martina Frýdka (toho pak v létě roku 2015 koupila za několik milionů zpátky) a Davida Pavelku, jenž posléze odešel asi za 40 milionů korun do Turecka. Součástí transferu byl ještě Luboš Hušek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. - 5. Jakub Pešek - 15 milionů korun

Jakub Pešek-Sparta.jpg

Jakub Pešek přišel do Sparty během loňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Devětadvacetiletý ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl v minulé sezoně sedmi ligovými góly a šesti asiststencemi. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace. Sázka na něj se Letenským vyplácí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Martin Zbončák – 23 milionů korun

Martin Zbončák.jpg

Liberec získal bývalého slovenského reprezentanta v lednu roku 2002, a jak se ukázalo, byl to skvělý tah. Martin Zbončák oslavil se Slovanem titul a po roce přestoupil do Sparty, která za něho zaplatila 23 milionů korun. Zbončák s Letenskými vyhrál znovu ligu a v roce 2004 odešel do Dynama Moskva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Libor Došek – 25 milionů korun

Libor Došek Sparta.jpg

Libor Došek ukončil profesionální kariéru ve věku 38 let, a až do jejího závěru stále patřil mezi nejlepší ligové kanonýry. Střelecky se mu dařilo také v Liberci, kde působil od ledna roku 2004 do léta roku 2005.

Pak odešel do Sparty, která za něho zaplatila 25 milionů korun. Na Letné byl tři a půl roku, střelecky ale nebyl nikterak výrazný a postupně přicházel o místo v sestavě. V průběhu sezony 2009/10 odešel do Teplic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Miroslav Slepička – 25 milionů korun

Miroslav Slepička.jpg

Šest gólů za sezonu přimělo Spartu k tomu, aby v roce 2005 poslala 25 milionů korun do Liberce za Miroslava Slepičku. Do tempa se dostával pomaleji, v sezoně 2007/08 nasázel ale dvanáct branek a když ho v dobré střelecké formě zastihl i další podzim, řekl si o zahraniční angažmá. Dinamo Záhřeb za něho zaplatilo 30 milionů korun. Slepička se pak na Letnou ještě vrátil, do prvního týmu už se ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud