Jake Dotchin Stejně jako Bow odehraje v kladenském dresu třetí ročník. Devětadvacetiletý bek uspěl v draftu 2012, kdy na něj ukázala Tampa Bay. Jake Dotchin hrál kromě Lightning taky za Anaheim a v nejlepší lize světa si připsal více než sto startů. V uplynulé extraligové sezoně se dostal na 25 bodů.
 Michael Frolík Jedna z letních kladenských posil. Vítěz Stanley Cupu s Chicagem, který v nejlepší lize světa odehrál přes 900 zápasů, se do extraligy vrátil před rokem. Tehdy si plácl s Libercem, v průběhu celé sezony posbíral 27 bodů, tím se ale jeho mise na severu Čech uzavřela. Za Kladno hrál naposledy v ročníku 2005/06, před svým odchodem do zámoří. Teď se vrací.
 Jakub Klepiš Mistr světa z roku 2010 odešel do zámoří ze Slavie. Za Atlantikem byl čtyři roky, dostal se do kádru Washingtonu, pevné místo v organizaci Capitals si ale nezískal. Působil taky v KHL, byl ve Švédsku, prošel několika extraligovými kluby a loni začal hrát za Kladno. V barvách Rytířů nastoupil k 34 duelům, ve kterých posbíral dvacet bodů. Devětatřicetiletý forvard bude pokračovat i v dalším ročníku.
 Tomáš Plekanec Bývalý reprezentační kapitán opustil NHL v ročníku 2018/19, kdy na sebe po letech zase navlékl kladenský dres. Hrál v Chance lize, působil taky v Kometě, teď se ale chystá na další ročník za Kladno. Čtyřicetiletý centr, který odehrál téměř celou kariéru v NHL za Montreal, má extralize stále co nabídnout. V minulém ročníku se dostal na 49 bodů.
5
Fotogalerie

Zkušení Rytíři. 5 bývalých hráčů z NHL, kteří budou hrát za Jágrovo Kladno

Kariéru ještě neuzavřel, a tak se dá čekat, že se Jaromír Jágr i letos vrátí do akce. Po boku bude mít řadu zkušených parťáků.

Jednapadesátiletý Jágr patří k nejlepším hokejistům všech dob a i ve svém věku je ozdobou celé extraligy. Má za sebou parádní kariéru v NHL, ve které působilo i pět dalších hráčů kladenských Rytířů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Landon Bow

Landon Bow Kladno Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý kanadský gólman se chystá na třetí extraligovou sezonu. V uplynulých dvou ročnících patřil k oporám Rytířů, kteří na něj budou sázet i letos. Draftem NHL Landon Bow nikdy neprošel, v ročníku 2018/19 ale odchytal dva zápasy za Dallas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jake Dotchin

profimedia-0751714515.jpg

Stejně jako Bow odehraje v kladenském dresu třetí ročník. Devětadvacetiletý bek uspěl v draftu 2012, kdy na něj ukázala Tampa Bay. Jake Dotchin hrál kromě Lightning taky za Anaheim a v nejlepší lize světa si připsal více než sto startů. V uplynulé extraligové sezoně se dostal na 25 bodů.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michael Frolík

Michael Frolík Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia (2).jpg

Jedna z letních kladenských posil. Vítěz Stanley Cupu s Chicagem, který v nejlepší lize světa odehrál přes 900 zápasů, se do extraligy vrátil před rokem. Tehdy si plácl s Libercem, v průběhu celé sezony posbíral 27 bodů, tím se ale jeho mise na severu Čech uzavřela. Za Kladno hrál naposledy v ročníku 2005/06, před svým odchodem do zámoří. Teď se vrací.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš Kladno Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mistr světa z roku 2010 odešel do zámoří ze Slavie. Za Atlantikem byl čtyři roky, dostal se do kádru Washingtonu, pevné místo v organizaci Capitals si ale nezískal. Působil taky v KHL, byl ve Švédsku, prošel několika extraligovými kluby a loni začal hrát za Kladno. V barvách Rytířů nastoupil k 34 duelům, ve kterých posbíral dvacet bodů. Devětatřicetiletý forvard bude pokračovat i v dalším ročníku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec 22 Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační kapitán opustil NHL v ročníku 2018/19, kdy na sebe po letech zase navlékl kladenský dres. Hrál v Chance lize, působil taky v Kometě, teď se ale chystá na další ročník za Kladno. Čtyřicetiletý centr, který odehrál téměř celou kariéru v NHL za Montreal, má extralize stále co nabídnout. V minulém ročníku se dostal na 49 bodů.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud