Zkušenost, střelec i nový objev. 3 fotbalisté z Afriky, kteří hrají za Plzeň

V Plzni sice nepůsobí tolik cizinců jako ve Spartě nebo ve Slavii, pár se jich ale na soupisce Viktorky najde. Jsou mezi nimi i tři hráči z Afriky.

Viktorka má v kádru hráče ze Slovenska, Brazílie či Kolumbie. Ale taky tři Afričany. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sampson Dweh - Libérie

Sampson Dweh Vyškov Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý stoper z Libérie zaujal svými výkony v druholigovém Vyškově, odkud v létě přišel do Plzně. Nejprve na zkoušku, poté na hostování s opcí. V lize si zatím připsal jeden start, ve čtvrtek odehrál celý zápas odvety Konferenční ligy s Dritou. Nový objev se zatím jeví zajímavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Ibrahim Traoré – Pobřeží slonoviny

profimedia-0786000253.jpg

Zkušený záložník hrál od roku 2018 ve Slavii. Byl mužem velkých zápasů, v Edenu ale přišel o místo a vydal se o dům dál. Čtyřiatřicetiletý Ibrahim Traoré odešel do Plzně, ve které si od něj hodně slibovali. Odvetné utkání s Dritou mu ale nesedlo, v lize šel do hry dvakrát z lavičky náhradníků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Rafiu Durosinmi - Nigérie

Rafiu Durosinmi Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dříve okolo něj kroužila Slavia, nakonec jej ale zlanařila Plzeň. Dvacetiletý nigerijský útočník ve Viktorce na jaře hostoval z Karviné, odkud v létě odešel na západ Čech na přestup. Během jara se v Plzni trefil čtyřikrát, úvod letošní sezony mu ale zatím nepatří. Dal však gól na půdě Drity – a to se počítá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud