Zlí hoši z Plzně. Připomeňte si 5 největších „potížistů“, kteří prošli kabinou Viktorky

Získali šest mistrovských titulů, čtyřikrát hráli v základní skupině Ligy mistrů, jejich kabinou prošla řada reprezentantů, přesto je Plzeň občas považována za tým potížistů. Hráčů, kteří se o to postarali, bylo několik.

O Pavlu Horváthovi kolují v Plzni legendární historky. Nikdy ale nevyvedl nic, co by negativně poškodilo image západočeského klubu. Na to byli v kabině Viktorky jiní experti. Jména pěti největších potížistů, kteří výrazně narušili pověst klubu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Bystroň

Bystroň (2).jpg

Byl to první vážný skandál, který otřásl plzeňskou kabinou. David Bystroň, jenž hrál v životní formě, přišel do Viktorky z Ostravy a rychle se stal pilířem zadních řad. Jenže po zápase Ligy mistrů s BATE Borisovem mu zjistili v těle metamfetamin a Bystroň byl kvůli pervitinové aféře několik měsíců bez fotbalu.

V roce 2014 se vrátil na scénu a podepsal smlouvu s Olomoucí. S hanáckým celkem postoupil v sezoně 2014/15 do nejvyšší soutěže, pak se ale zranil a ve 32 letech ukončil profesionální kariéru. S fotbalem však neskončil. Přestěhoval se do Švýcarska, kde hrál v nižších ligách za kluby FC Linth 04 a US Schulein Ilanz. 19. května 2017 si vzal život a oběsil se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Limberský

David Limberský.jpg

Nebylo venkovního zápasu, během něhož by se nepokřikovalo na Davida Limberského. Bývalý reprezentant byl totiž hotovým magnetem na skandály. Toho nejvýraznějšího se dopustil, když naboural své Bentley a údajně měl v krvi 1,5 promile alkoholu. Limberský se snažil policistům pláchnout, strážníci ho ale brzy dopadli.

Všemu nasadil korunu v dalším zápase, v němž slavil vstřelený gól jako řidič. Bylo toho ale daleko víc. Psalo se například o tom, jak po zápase pláchl z hotelu na noční tah.

Foto: Profimedia.cz
 

Pokračování 4 / 5

Milan Petržela

Petržela.jpg

Milan Petržela nemá na triku žádný skandál v podobě nočních flámů či popíjení alkoholu, přesto hnul spoustě lidí žlučí. Vynikající fotbalista je také pořádným simulantem, který nafilmoval už nejednu penaltu.

Často také hrával zákeřně. Například v roce 2008 úmyslně šlápl na slávistu Tijanyho Belaida. Následovaly další kopance, šlapáky, údery loktem či rány do zátylku. Petrželův rejstřík je opravdu velmi pestrý a nyní ho plně uplatňuje v dresu Slovácka.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Ondřej Vaněk a Jan Kopic

Jan Kopic Ondřej Vaněk1.jpg

Na tomhle si média pěkně smlsla. Ondřej Vaněk prý kupoval drogy. Další člen širšího kádru české reprezentace - Jan Kopic - zase údajně půjčil půl milionu korun dealerovi, přestože ho znal pouhý měsíc. U soudu všechno popřeli.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud