9. Martin Fillo - 7 červených karet  Plzeňský odchovanec Martin Fillo debutoval v české nejvyšší soutěži už v osmnácti letech a následně odehrál za Viktorii 105 ligových zápasů, ve kterých nasázel 25 branek. V lednu roku 2008 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezony. Pak se vrátil za západ Čech a Plzni pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Od roku 2018 hájil barvy Baníku Ostrava. Od ročníku 2021/22 hrál dva roky ve Zlíně. Na kontě už má 382 ligových utkání. Nastřílel v nich 55 branek. A také se mu sedmkrát objevila před očima červená karta.

9. Martin Fillo - 7 červených karet
Plzeňský odchovanec Martin Fillo debutoval v české nejvyšší soutěži už v osmnácti letech a následně odehrál za Viktorii 105 ligových zápasů, ve kterých nasázel 25 branek. V lednu roku 2008 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezony. Pak se vrátil za západ Čech a Plzni pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Od roku 2018 hájil barvy Baníku Ostrava. Od ročníku 2021/22 hrál dva roky ve Zlíně. Na kontě už má 382 ligových utkání. Nastřílel v nich 55 branek. A také se mu sedmkrát objevila před očima červená karta.

 8. Tomáš Hunal – 7 červených karet  Tvrdý stoper a výborný hlavičkář Tomáš Hunal debutoval v nejvyšší soutěži už coby osmnáctiletý v dresu Slavie. Do Prahy se vrátil přes působení v Mladé Boleslavi a Kladně, dva roky pokračoval ve Slavii a od roku 1996 byl oporu Žižkova. Pak si zahrál ještě za Teplice, Příbram a České Budějovice. V 346 ligových zápasech šel sedmkrát předčasně do sprch.
 7. Karel Rada – 7 červených karet  Stříbrný z Eura v Anglii a účastník evropského šampionátu 2000 prošel pěti ligovými kluby. Přes Duklu a Olomouc se Karel Rada dostal do Trabzonsporu, ale po roce už byl ve Slavii. ásledně se vydal do Frankfurtu, ani tentokrát se mu ale v zahraničí nevedlo a posílil Teplice. V letech 2006 až 2008 nastupoval za Bohemians 1905. Bývalý spolehlivý obránce odehrál v nejvyšší soutěži 303 zápasů a vyfasoval sedm červených karet.
 6. Miroslav Baranek – 7 červených karet  Havířovský rodák Miroslav Baranek je jedním z nejslavnějších jmen mezi karetními hříšníky. Sedmnáctinásobný reprezentant, který v roce 2001 nastřílel hattrick do sítě Jižní Koreje, strávil podstatnou část kariéry ve Spartě, se kterou získal pět ligových titulů. Poté nastupoval ještě v Mladé Boleslavi a Olomouci. Během 269 ligových zápasů obdržel sedm červených karet.
 5. Rudolf Otepka – 8 červených karet  Někdejší vynikající ligový záložník vynikal vytříbenou kopací technikou. Byl expertem na zahrávání standardních situací, ze kterých dokázal vymyslet netradiční kulišárny. V nejvyšší soutěži nastupoval za Příbram, Baník, Olomouc a České Budějovice. Nastřílel 67 branek, občas ale neudržel nervy na uzdě a vysloužil si za to osm rudých karet.
9
Fotogalerie

Zlí muži. 9 hráčů, kteří vyfasovali nejvíc červených karet v historii české ligy

Mysleli jste si, že Tomáš Řepka je ligovým rekordmanem v počtu obdržených červených karet? Omyl, bývalý obránce Baníku Ostrava a Sparty Praha se v 281 duelech nechal vyloučit „jen“ čtyřikrát. V tomto směru jsou přeborníky jiní.

V aktuálním ligovém ročníku šlo předčasně do sprch 36 fotbalistů a někteří z nich možná nakročili mezi přeborníky soutěže. Jména devíti borců, kteří obdrželi nejvíc červených karet v historii samostatné české ligy, najdete v následujících kapitolách. Vycházeli jsme z dat uvedených na portálu Fortunaliga.cz.

Pokračování 2 / 10

9. Martin Fillo - 7 červených karet

Martin Fillo-Zlín (2).jpg

Plzeňský odchovanec Martin Fillo debutoval v české nejvyšší soutěži už v osmnácti letech a následně odehrál za Viktorii 105 ligových zápasů, ve kterých nasázel 25 branek. V lednu roku 2008 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezony. Pak se vrátil za západ Čech a Plzni pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Od roku 2018 hájil barvy Baníku Ostrava. Od ročníku 2021/22 hrál dva roky ve Zlíně. Na kontě už má 382 ligových utkání. Nastřílel v nich 55 branek. A také se mu sedmkrát objevila před očima červená karta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

8. Tomáš Hunal – 7 červených karet

Tomáš Hunal.jpg

Tvrdý stoper a výborný hlavičkář Tomáš Hunal debutoval v nejvyšší soutěži už coby osmnáctiletý v dresu Slavie. Do Prahy se vrátil přes působení v Mladé Boleslavi a Kladně, dva roky pokračoval ve Slavii a od roku 1996 byl oporu Žižkova. Pak si zahrál ještě za Teplice, Příbram a České Budějovice. V 346 ligových zápasech šel sedmkrát předčasně do sprch.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

7. Karel Rada – 7 červených karet

Karel Rada.jpg

Stříbrný z Eura v Anglii a účastník evropského šampionátu 2000 prošel pěti ligovými kluby. Přes Duklu a Olomouc se Karel Rada dostal do Trabzonsporu, ale po roce už byl ve Slavii.

Následně se vydal do Frankfurtu, ani tentokrát se mu ale v zahraničí nevedlo a posílil Teplice. V letech 2006 až 2008 nastupoval za Bohemians 1905. Bývalý spolehlivý obránce odehrál v nejvyšší soutěži 303 zápasů a vyfasoval sedm červených karet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

6. Miroslav Baranek – 7 červených karet

Miroslav Baranek.jpg

Havířovský rodák Miroslav Baranek je jedním z nejslavnějších jmen mezi karetními hříšníky. Sedmnáctinásobný reprezentant, který v roce 2001 nastřílel hattrick do sítě Jižní Koreje, strávil podstatnou část kariéry ve Spartě, se kterou získal pět ligových titulů. Poté nastupoval ještě v Mladé Boleslavi a Olomouci. Během 269 ligových zápasů obdržel sedm červených karet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

5. Rudolf Otepka – 8 červených karet

Otepka.jpg

Někdejší vynikající ligový záložník vynikal vytříbenou kopací technikou. Byl expertem na zahrávání standardních situací, ze kterých dokázal vymyslet netradiční kulišárny.

V nejvyšší soutěži nastupoval za Příbram, Baník, Olomouc a České Budějovice. Nastřílel 67 branek, občas ale neudržel nervy na uzdě a vysloužil si za to osm rudých karet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

4. Miloslav Penner – 9 červených karet

Miroslav Penner.jpg

Obránce Miroslav Penner prošel pěti ligovými kluby – hrál za Uherské Hradiště, Karvinou, České Budějovice, Příbram a Zlín. Kromě toho, že je rekordmanem soutěže v počtu sestupů, kterých zažil sedm, tak byl i sběratelem červených karet. Těch obdržel devět v 249 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

3. Marcel Mácha – 9 červených karet

Marcel Mácha.jpg

Malý, ale nepříjemný a velmi důsledný obránce býval často využíván jako „osobní“ strážce klíčových hráčů soupeře. Bývalá dlouholetá opora Příbrami to ale občas přehnala s důrazem a výsledkem je devět červených karet. V lize odehrál 235 zápasů a dvakrát se zapsal mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

2. Stanislav Marek – 9 červených karet

Stanislav Marek.jpg

Bývalý obránce Českých Budějovic a Liberce odehrál v nejvyšší soutěži 199 utkání, ve kterých vstřelil tři branky. Daleko výrazněji se ale Stanislav Marek zapsal do statistik devíti červenými kartami a je jedním z „rudých“ rekordmanů soutěže.

Pokračování 10 / 10

1. Jaroslav Šilhavý – 9 červených karet

Jaroslav Šilhavý.jpg

Bývalý reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý odehrál v československé a české soutěži 465 zápasů. Z toho v samostatné české lize zvládl 137 z nich. Nastřílel v nich 13 branek. Bývalý obránce Slavie, Drnovic a Žižkova však býval také velmi tvrdým hráčem a vykoledoval si devět červených karet.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud