4. Sebastian Boháč (MFK Karviná) – 28 faulů  Jednadvacetiletý záložník Sebastian Boháč je odchovancem Baníku Ostrava, v jěhož dresu v sezoně 2021/22 nakoukl na pár minut poprvé do nejvyšší soutěže. Minulý ročník strávil na hostování v Karviné, které pomohl s návratem mezi elitu, a v létě se jeho hostování změnilo v přestup. Na podzim dosud zasáhl do 12 utkání a že v nich nehrál v rukavičkách dokazují statistická čísla. Čtyřikrát viděl žlutou kartu, naposled v minulém kole na hřišti Bohemians, takže příští střetnutí proti Olomouci bude sledovat jen z tribuny. Sudí mu odpískali 28 nedovolených zákroků.
 3. Erik Prekop (Bohemians Praha 1905) – 29 faulů  Slovenský forvard Erik Prekop začínal s fotbalem v Trenčíně, zahrál si také za Inter Bratislava či Petržalku a v roce 2019 jako volný hráč zamířil do Hradce Králové, kterému pomohl výbornými výkony a důležitými góly z druhé ligy zpět mezi elitu. Jednu sezonu ještě kopal v nejvyšší soutěži v dresu votroků, ale loni v září se přestěhoval do Vršovic, kde podepsal smlouvu do roku 2025. V Ďolíčku patří mezi pilíře sestavy. Ve 13 zápasech dal tři branky, ale také viděl pětkrát žlutou kartu a udělal 29 faulů.
 2. Daniel Vašulín (Hradec Králové) – 30 faulů  Téměř dvoumetrový forvard Daniel Vašulín patří mezi nejpilnější střelce podzimní části soutěže. V nejvyšší soutěži hraje třetí sezonu a je v ní jaksepatří vidět, a to nejen díky urostlé postavě. Na branky soupeřů vyslal v 15 zápasech 36 balonů, což ho v tomto ohledu řadí na dělené druhé místo mezi všemi hráči. O tom, že se dokáže trefit, svědčí i fakt, že z třinácti střel, které mířily mezi tyče, dvě skončily gólem. Velmi aktivní je však také i v nedovolených zákrocích. Ve statistikách má už 30 faulů a dvě žluté karty.
 1. Haiderson Hurtado (FK Jablonec) – 31 faulů  Sedmadvacetiletý kolumbijský stoper Haiderson Hurtado je v české nejvyšší soutěži nováčkem, ale v Jablonci, kam v létě zamířil ze slovenské Skalice, se okamžitě adaptoval a zaujal místo v základní sestavě. Řízný stoper, který je vynikající v osobních soubojích, v deseti zápasech viděl už třikrát žlutou a jednou červenou kartu. Nikdo v lize neudělal víc nedovolených zákroků než on – ve 14 zápasech jich bylo jednatřicet. Také se však velmi často pro svou pohyblivost stává obětí faulů protihráčů. Zatím ho poslali k zemi třiatřicetkrát.
5
Fotogalerie

Zlí muži Fortuna ligy. 5 fotbalistů, kteří v aktuální sezoně spáchali nejvíc faulů

Fotbalová Fortuna liga se na chvíli zastavila kvůli poslední reprezentační přestávce v tomto kalendářním roce. To je ideální čas na probírání se statistikami.

Sedm fotbalistů v aktuálním ročníku české nejvyšší soutěže vyfasovalo pět čí více žlutých karet. Víte ale, kteří hráči spáchali alespoň 25 faulů? Odpověď najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Muhamed Tijani (Slavia Praha) – 25 faulů

Muhamed Tijani-Slavia (2).jpg

Nigerijský útočník Muhamed Tijani si odbyl ligovou premiéru v sezoně 2019/20 v dresu Karviné, kde hostoval z Baníku, kam přišel v roce 2019. V pěti zápasech se gólově neprosadil, po návratu do Ostravy si ale vybojoval místo v kádru a během ročníku 2020/21 odehrál 11 utkání a dal jeden gól. Na jaře však zamířil na hostování do Třince a další ročník strávil v Táborsku.

Až v minulé sezoně se nastálo prosadil do kádru Baníku a doslova v něm zářil. Ve 32 zápasech dal 11 gólů a řekl si o přestup do bohatšího klubu. Skočila po něm Slavia, která za třiadvacetiletého forvarda poslala do Ostravy přes 30 milionů korun. Vypadá to, že to nebyla špatná investice. V pražském klubu Tijani odehrál na podzim 14 utkání, dal dva góly, ale také ukázal, že umí hrát pěkně zostra. Rozhodčí mu odpískali 25 nedovolených zákroků a třikrát viděl žlutou kartu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Sebastian Boháč (MFK Karviná) – 28 faulů

Sebastian Boháč1.jpg

Jednadvacetiletý záložník Sebastian Boháč je odchovancem Baníku Ostrava, v jěhož dresu v sezoně 2021/22 nakoukl na pár minut poprvé do nejvyšší soutěže. Minulý ročník strávil na hostování v Karviné, které pomohl s návratem mezi elitu, a v létě se jeho hostování změnilo v přestup.

Na podzim dosud zasáhl do 12 utkání a že v nich nehrál v rukavičkách dokazují statistická čísla. Čtyřikrát viděl žlutou kartu, naposled v minulém kole na hřišti Bohemians, takže příští střetnutí proti Olomouci bude sledovat jen z tribuny. Sudí mu odpískali 28 nedovolených zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Erik Prekop (Bohemians Praha 1905) – 29 faulů

Erik Prekop.jpg

Slovenský forvard Erik Prekop začínal s fotbalem v Trenčíně, zahrál si také za Inter Bratislava či Petržalku a v roce 2019 jako volný hráč zamířil do Hradce Králové, kterému pomohl výbornými výkony a důležitými góly z druhé ligy zpět mezi elitu. Jednu sezonu ještě kopal v nejvyšší soutěži v dresu votroků, ale loni v září se přestěhoval do Vršovic, kde podepsal smlouvu do roku 2025. V Ďolíčku patří mezi pilíře sestavy. Ve 13 zápasech dal tři branky, ale také viděl pětkrát žlutou kartu a udělal 29 faulů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Daniel Vašulín (Hradec Králové) – 30 faulů

Daniel Vašulín1.jpg

Téměř dvoumetrový forvard Daniel Vašulín patří mezi nejpilnější střelce podzimní části soutěže. V nejvyšší soutěži hraje třetí sezonu a je v ní jaksepatří vidět, a to nejen díky urostlé postavě. Na branky soupeřů vyslal v 15 zápasech 36 balonů, což ho v tomto ohledu řadí na dělené druhé místo mezi všemi hráči. O tom, že se dokáže trefit, svědčí i fakt, že z třinácti střel, které mířily mezi tyče, dvě skončily gólem.

Velmi aktivní je však také i v nedovolených zákrocích. Ve statistikách má už 30 faulů a dvě žluté karty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Haiderson Hurtado (FK Jablonec) – 31 faulů

Haiderson Hurtado.jpg

Sedmadvacetiletý kolumbijský stoper Haiderson Hurtado je v české nejvyšší soutěži nováčkem, ale v Jablonci, kam v létě zamířil ze slovenské Skalice, se okamžitě adaptoval a zaujal místo v základní sestavě. Řízný stoper, který je vynikající v osobních soubojích, v deseti zápasech viděl už třikrát žlutou a jednou červenou kartu. Nikdo v lize neudělal víc nedovolených zákroků než on – ve 14 zápasech jich bylo jednatřicet. Také se však velmi často pro svou pohyblivost stává obětí faulů protihráčů. Zatím ho poslali k zemi třiatřicetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud