Zlín zbrojí na Evropskou ligu. Čtyři hráči, kteří mohou přijít do Baťova města

Fotbalisté Zlína vybojovali historický postup do základní skupiny Evropské ligy a očekává se, že tým z Baťova města bude mohutně posilovat. Zatím ale spíše hráče prodává. Přesto, na koho má spadeno?

Bez názvu.jpg

Ze Zlína už odešli tři důležití hráči. Jakub Jugas posílil Slavii, Diego Živulić je v Plzni a Vukadin Vukadinovič se stal hráčem Sparty. Zlínští fanoušci tak s napětí očekávají, až klub začne taky nakupovat. Jména čtyř zajímavých hráčů, kteří by mohli „ševce“ posílit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Bartošák

Lukáš Bartošák.jpg

Jeho hvězda vylétla v Liberci strmě vzhůru. Lukáš Bartošák přišel pod Ještěd před dvěma lety ze Žižkova a rychle se zabydlel v základní sestavě. Dokonce se dostal i do národního týmu, o svůj post ale postupně přišel, což platilo i pro letošní sezonu. Brzy sedmadvacetiletý levý obránce byl naposledy v základní sestavě v posledním podzimním kole a na jaře si zahrál už jen deset minut. Přestupu by se tak možná nebránil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Martin Fillo

Martin Fillo 3.jpg

Ze Zlína odešel Vukadin Vukadinovič, kterého zlákala Sparta. Do Baťova města by však mohla zamířit plnohodnotná náhrada. Ševci totiž mají spadeno na Martina Filla, který prožil výbornou sezonu v Teplicích. "Víme, že by měl Fillo zájem k nám jít,“ uvedl pro isport.cz majitel zlínského klubu Zdeněk Červenka. Hráče by bral všemi deseti i trenér Bohumil Pánik, který jeho formu označil za reprezentační.

Fillo dal v sezoně osm branek, byl nejlepším hráčem Teplic a málem je dotáhl do pohárové Evropy. Ta však severočeskému týmu unikla, zato Zlín postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Problémem by mohlo být, že Fillo má v Teplicích platnou smlouvu, pro zlínské je ale jednou z hlavních priorit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Matěj Hybš

Matěj Hybš 2.jpg

Účastník domácího „malého“ Eura letos nastoupil k 23 duelům za Spartu, většinou byl v základní sestavě, není ale žádným tajemstvím, že s jeho výkony nepanuje na Letné přílišná spokojenost.

V závěru sezony se navíc dostal do výborné formy Bogdan Vatajelu, Sparta koupila Eldara Ćiviće, k tomu má Costu a Michala Kadlece. Je dost možné, že pro Matěje Hybše, který už působil v Jihlavě či Jablonci, znovu nezbude místo. Zamíří tedy do Zlína?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

 Jani Urdinov

Yani Urdinov.jpg

Šestadvacetiletý makedonský obránce má velmi bohatý životopis. Působil v Polsku, Litvě, Belgii, ale také třeba v Eindhovenu. Před rokem přišel do Jihlavy a po většinu času nastupoval v základní sestavě. Teď by se autor dvou ligových branek mohl posunout zase dál – do Zlína.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud