Žraločí parta okolo Hertla se rozpadla. Kteří Češi zůstali v San Jose?

Na startu letošní sezony působilo v San Jose pět českých hokejistů. Jenže tři z nich už jsou pryč, jeden nový naopak přišel.

Lídrem San Jose byl v posledních letech Tomáš Hertl. Zkušený český útočník patřil k tvářím organizace, měl podepsaný i dlouhý kontrakt, v poslední den přestupů NHL ale nečekaně odešel do Las Vegas.

Nebyl však jediným českým Žralokem, který změnil barvy. Radim Šimek zamířil do Detroitu a Adam Raška odešel už dříve do Minnesoty.

Jeden nový český hráč do San Jose naopak před pár dny přišel. Kteří Češi tak aktuálně v organizaci Sharks působí? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Vítek Vaněček

Bez názvu.jpg

V NHL začínal ve Washingtonu, odkud zamířil do New Jersey. V minulé sezoně byl jediničkou, chytal play-off a hodně prostoru dostával i letos. Sezonu ale dokončí v San Jose, kam odešel výměnou za finského gólmana Kaapa Kähkönena. Osmadvacetiletý Vítek Vaněček by tak měl být k dispozici pro domácí světový šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Rutta

Jan Rutta SJ 23.jpg

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Tampou Bay přišel do San Jose před sezonou z Pittsburghu. Bodově se mu daří, na kontě má tři góly a 12 nahrávek, v celkovém hodnocení účasti na ledě je ale na čísle -15. Smlouvu má třiatřicetiletý bek platnou ještě na jeden rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Zadina

profimedia-0854113189.jpg

Mohl mít své jisté v Detroitu, Filip Zadina šel ale v létě s kůží na trh a odešel do San Jose. Čtyřiadvacetiletý útočník zvolil riskantní řešení, bodově ovšem nebyl dlouho příliš vidět. Postupem času se ale dostal do slušného tempa a nyní má na kontě 20 (10+10) bodů. Po odchodu Hertla je pátým nejproduktivnějším hráčem Sharks – a to není špatná vizitka. Mimochodem, hned za ním je Rutta!

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud