Tomáš Koubek  V roce 2015 byl českou brankářskou jedničkou na domácím šampionátu jednadvacítek, po kterém ho koupila Sparta. Tomáš Koubek ale odešel na hostování do Liberce, za který odchytal 25 zápasů a vychytal v nich osm čistých kont. Poté se vrátil na Letnou.

Tomáš Koubek
V roce 2015 byl českou brankářskou jedničkou na domácím šampionátu jednadvacítek, po kterém ho koupila Sparta. Tomáš Koubek ale odešel na hostování do Liberce, za který odchytal 25 zápasů a vychytal v nich osm čistých kont. Poté se vrátil na Letnou.

 Vladimír Coufal  Kariéru v nejvyšší soutěži nastartoval v sezoně 2012/13 v Liberci, kde se později stal dokonce kapitánem. V roce 2015 byl u ligové premiéry kouče Jindřicha Trpišovského a o tři léta později pak obránce Vladimír Coufal přestoupil za tímto koučem do Slavie.
 David Hovorka  David Hovorka ukončil letos kariéru v pražské Slavii, ovšem jeho cesta do Edenu byla poměrně klikatá. S ligou začínal v Liberci, poté byl ve Spartě a v Jablonci. Od léta roku 2019 byl opět v Edenu, ale kvůli vážnému zranění skončil s profesionálním fotbalem už v 29 letech.
 David Pavelka  Když debutoval trenér Jindřich Trpišovský v roce 2015 v nejvyšší soutěži, byl už záložník David Pavelka jedním z nepostradatelných pilířů libereckého mužstva. Pod novým koučem odehrál podzimní část sezony a v zimě pak odešel do turecké Kasimpasy, kde pak strávil více než čtyři roky.
 Josef Šural  Sezona 2015/16 byla poslední, kterou načal v Liberci. Během podzimu dal pět branek a v zimě pak Josef Šural přestoupil do Sparty. Na Letné byl i kapitánem a poté zamířil do Turecka. Tam v roce 2019 tragicky zahynul při dopravní nehodě.
6
Fotogalerie

Zrození kouče. Připomeňte si, kteří hráči Liberce byli v roce 2015 u ligové premiéry trenéra Trpišovského

Ještě v roce 2015 vedl Žižkov, pak se ale jeho kariéra posunula rychle dopředu. Přes Liberec se dostal do Slavie, kterou dovedl ke třem mistrovským titulům a do Ligy mistrů.

Hvězda trenéra Jindřicha Trpišovského v posledních letech svítí velmi jasně. Sedmačtyřicetiletý kouč dovedl Slavii třikrát na ligový vrchol i do Ligy mistrů a po zásluze se stal už třikrát Trenérem roku. Přitom ligovou kariéru odstartoval teprve v sezoně 2015/16 v Liberci, se kterým v úvodním kole porazil 4:2 Mladou Boleslav. A Trpišovský měl tehdy k dispozici hodně zajímavý kádr. Pár známých jmen z tehdejší sestavy Slovanu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Liberec.jpg

V roce 2015 byl českou brankářskou jedničkou na domácím šampionátu jednadvacítek, po kterém ho koupila Sparta. Tomáš Koubek ale odešel na hostování do Liberce, za který odchytal 25 zápasů a vychytal v nich osm čistých kont. Poté se vrátil na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal.jpg

Kariéru v nejvyšší soutěži nastartoval v sezoně 2012/13 v Liberci, kde se později stal dokonce kapitánem. V roce 2015 byl u ligové premiéry kouče Jindřicha Trpišovského a o tři léta později pak obránce Vladimír Coufal přestoupil za tímto koučem do Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Hovorka

David Hovorka 2.jpg

David Hovorka ukončil letos kariéru v pražské Slavii, ovšem jeho cesta do Edenu byla poměrně klikatá. S ligou začínal v Liberci, poté byl ve Spartě a v Jablonci. Od léta roku 2019 byl opět v Edenu, ale kvůli vážnému zranění skončil s profesionálním fotbalem už v 29 letech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Pavelka

David Pavelka.jpg

Když debutoval trenér Jindřich Trpišovský v roce 2015 v nejvyšší soutěži, byl už záložník David Pavelka jedním z nepostradatelných pilířů libereckého mužstva. Pod novým koučem odehrál podzimní část sezony a v zimě pak odešel do turecké Kasimpasy, kde pak strávil více než čtyři roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Josef Šural

Josef Šural-Liberec1.jpg

Sezona 2015/16 byla poslední, kterou načal v Liberci. Během podzimu dal pět branek a v zimě pak Josef Šural přestoupil do Sparty. Na Letné byl i kapitánem a poté zamířil do Turecka. Tam v roce 2019 tragicky zahynul při dopravní nehodě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Marek Bakoš

Marek Bakoš Liberec.jpg

V Liberci působil v době ligové premiéry kouče Jindřicha Trpišovského i Marek Bakoš, který na sever Čech odešel už o rok dříve z Plzně. V sezoně 2015/16 nastřílel 12 branek, jednu z nich i v úvodním duelu s Mladou Boleslaví, a poté se vrátil zpátky do Viktorky, se kterou získal čtyři ligové tituly.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud